Şimdi Ara

CPU SOĞUTUCUSUNUN YÖNÜ NE OLACAK?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Sunbeam Silent Whisper model soğutucu aldım. montajını yapacam, ama soğutucunun fan yönü ne olmalı? sitelerde incelemelere baktım, bazılarında soğutucu fanı ram tarafında, bazılarında üst PSU tarafında , bazılarındada Vga tarafında olacak şekilde monte edilmiş, sizce soğutucunun en verimli şekilde kullanılmaıs için hangi şekilde monte etmeliyim?

CPU SOĞUTUCUSUNUN YÖNÜ NE OLACAK?

• Dogru olan resimdeki gibi
    Kasanin onunden havayi alip arkasindaki egsoz fana dogru atacak
  • bence ekran kartına doğru olsa iyi olur çünki ekran kartına üflerse hem ekran kartınında sıcaklığı düşer ekran kartınada OC yapabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: süpergtacı

bence ekran kartına doğru olsa iyi olur çünki ekran kartına üflerse hem ekran kartınında sıcaklığı düşer ekran kartınada OC yapabilirsin

Ekran kartına soğuk hava mı üfleteceksin???
  • Yukarıdaki resimdeki gibi olmalı arkadaşım. En iyi performansı bu şekilde alırsın. Fan Egsoz tarafına üfleyecek, sıcak havayı egsoz direk dışarıya atacak...
  • Alüminyum yapraklardan çıkan hava artık ısınmış olacağı için ekran kartına veya kuzey köprüsüne herhangi bir yararı olmaz aksine zararının olabildiğini duymuştum.
  • Resimdeki gibi olmalı. Hele ki kasanın ön tarafında da içeriye doğru üfleyen bir fan varsa çok daha iyi hava sirkülasyonu oluşur
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMXex

Resimdeki gibi olmalı. Hele ki kasanın ön tarafında da içeriye doğru üfleyen bir fan varsa çok daha iyi hava sirkülasyonu oluşur

+1
  • Kule tipi, yandan 12cm'lik fan takılan soğutucuların iki şekilde monte edilmesi doğrudur.

1- Senin yaptığın gibi eksoz fana üfleyecek şekilde.

2- PSU'nun altında 12cm'lik fan varsa bu fana üfleyecek şekilde.

Tabi burda en önemli faktör anakartın ve kasanın yapısıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. FireBall -- 15 Eylül 2008; 13:48:02 >
  • Arkadaşlar egsoz fanına üfleyecek şekilde taktım,

Ancak şimdi başka bir problemim var.

Soğutucu özelliklerinde "1000 ~ 2300 PWM xontrolled" yazıyor, ama boştada yükte de hep 2400 rpm de çalışıyor ve uğultu yapıyor, niye sessiz moda düşmüyor, sürekli 2400 rpm de, bunu nereden kontol edebiliriz,

Bios ta fan speed ayarında " 1- 2400, 2- ignored " diye iki seçenek var buradan ayarlanabiliyor mu?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  • Bunun 2 sebebi olabilir;

1-İşlemcin çok fazla ısınıyordur.
    2-biostan perf. vb mod seçilidir.

Bunları kontrol etmen gerekir.
  • işlemci boşta 33 derece, peki bu normalse bios tan nasıl ayarlanıyor? düşürebilirmiyiz fan devrini?
  • smart mode u voltage'a ayarlayın sorun çözülecektir.
  • çok doğru yerleştirmişin
  • quote:

Orjinalden alıntı: süpergtacı

bence ekran kartına doğru olsa iyi olur çünki ekran kartına üflerse hem ekran kartınında sıcaklığı düşer ekran kartınada OC yapabilirsin

sıcak hava üflemesi gewrkesiz bence

bence sen kasanın dışına doğru üflet yani egsoz fanına doğru
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.