Şimdi Ara

CPU sıcaklığı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar henüz pazartesi monte ettiğim AMD FX 8350 işlemcinin boşta değeri 42 derece h1z1 ve FIFA 17 gibi oyunlarda ise 70 e yakın bazen de 1 2 derece fazla seviyede . Zalman stg 2 macun sürdüm , AMD nin wraith soğutucusunu kullanıyorum kasa içi temiz ve on ve arka fan düzgün . Sıcaklık bana çok fazla geldi kaldı ki ekran kartı oyunda max 57 anakart ise 48

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu sıcak yaz aylarında wraith ile sonuç normal.
  • Kasa yan kapağında 14 cm iç tarafta 6 cm fan yeri bulunmakta buralara fan alsam etki eder mi? Cpu soğutucu alayım diyeceğim de wraith in o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum daha doğrusu başka bir soğutucu alsam çok fark edeceğini..
  • barany11 kullanıcısına yanıt
    biostan fan sesi rahatsız etmeyecek kadar kadar min. rpm değerini 200 200 arttır fan sesi gürültü yaptığında -200 düş ve min. rpm değeri o şekilde kalsın boşta daha düşük sıcaklıkları görürsün
  • 8320 4.4 ghz 1.368v intel burn test 10 tekrar sonunda 62 derece gordum.ne var diyeceksiniz 120mm artic cooling su sogutma kullaniyorum.wraith'den cok sey bekliyorsunuz bence bu sicaklarda.ben bu islemciyi 80 derece gordum biosta hala bench yapmaya devam ettim sonra 750w psu patladi. saglam yani korkmayin 70 gordu diye ve madem oyle sogutucu var masrafa girmeyin bu sicakta 212 bile alsaniz uc asagi bes yukari ayni olur su sogutma olmadiktan sonra marjinal farketmez onun da 240 mm olani belki daha iyi is yapar.intel burn test oyunlara gore daha fazla isitir mesela aida64 yaptim 59 derece 10 dakika sonunda.fakat su kapaga yanlara hesaplisindan fan takayim mi isine hayir demem takin tabi cunku benim farkettigim olay ekran karti kasa icini cok isitiyor ve duzgun hizli bir sirkulasyon olmazsa o sicaklik her seyi isitiyor kasa icindeki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.