Şimdi Ara

CPU overclok Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba öncelike, Karantina zamanında dedim bir overclock yapayım
    Set upım;
    İntel i7 4790k
    Fan Cooler Master 612 evo v2
    Asus Z97 Maximus Vii formula
    1TB HDD
    James Donke 240 SSD (Windows Boot)
    16 GB DDR3 1333MHZ
    PSU Zalman 850W ZM850-GVM
    Sıkıntım şudur:
    Ai Oc Tuner ı XMP ye aldıktan sonra core ratiomu 45 e çektim Min CPU Cache Ratio ve Max ı 40 yaptım.Core Voltage ı 1.250 ve Cache voltage ı 1.150 ye aldım SpeedStep,C-States, CFG lock u disabled ettim ardından boot attım fakat windows ekranım gelmiyor default a döndüm. Nerede yanlış yapıyor olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasparov3 -- 4 Nisan 2020; 18:34:14 >

• Cashe voltaj ve io chip voltaj auto kalsın çarpanı 40a çekip deneyin. Belki işlemci 45 çarpan ile 1.25v ile çalışmıyordur. Voltaj yetmiyor bence. O clockrate e.

Voltaj vermeden önce bunu deneyelim bootlarsa sistem 41 42 diye devam et. Takıldığı yerde voltaj vermen yada çarpan düşürmen lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcnoz

Cashe voltaj ve io chip voltaj auto kalsın çarpanı 40a çekip deneyin. Belki işlemci 45 çarpan ile 1.25v ile çalışmıyordur. Voltaj yetmiyor bence. O clockrate e.

Voltaj vermeden önce bunu deneyelim bootlarsa sistem 41 42 diye devam et. Takıldığı yerde voltaj vermen yada çarpan düşürmen lazım.
    teşekkür hemen deniycem yazıcam sonra
  • güzel işlemci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mertcnoz kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi denedim fakat sistemim kendini hala boot etmiyor ilginç bir şekilde

• jackal___61 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Hallettim yıllar önce yapmış olduğum salaklık aklıma geldi uzun biraz neyse 46 da 1.275v de şuan stabil bir şekilde çalıştırıyorum sistemimi yardımlarınız için teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.