Şimdi Ara

CPU Fan Has Failed!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bilgisayarimi kullandiktan sonra kapadim ve ertesi gun actigimda acilmadi guc kaynagindadir die birtane aldim ve taktim sorun cozuldu ama ertesi gun tekrar actigimda gene ayni sorun vardi yani acilmadi tekrar birtane guc kaynagi aldim ama bu sefer bir problem verip kendini kapamaya basladi ( EROR: CPU Fan Has Failed! PC will automatically power down in a few seconds. Service PC immediately to prevent damage to CPU.) bu hatayi verip kendini kapatiyo ben cpu faninida degistirdim ama yine ayni sorunu verdi acil yardim edin arkadaslar msj larinizi bekliyorum

• Merhaba,

Farklı bir power supply ve farklı bir işlemci fanı ile deneyip sonuç alamadıysan arkadaşım. Anakart üzerinde bulunan farklı bir PWM sokete fanı bağlayıp kontrol etmen gerekir. Muhtemelen fanın enerji aldığı soket'de bir sıkıntı vardır.
  • yaptırsam ne kadar tutarr peki bu ufak bi arızamı
  • Anakart arızası da olabilir, PSU durduk yere bozulmaz, tamirciye götürmeniz en iyisi.
  • ne kadar tutar peki hocam yada direk değiştirsem ne kadar tutar
  • Tamirciyle ilgim olmadığı için fiyat veremeyeceğim ama götürdüğünüz yer kaça yapılabileceğini söyler sizde ona göre kararınızı verirsiniz.
  • Çözüm çok kolay işlemci fanını değiştiriceksiniz veya varsa işlemci fanını takıldığı bağlantıya 3 pinli herhangi bir fan takın sorun düzelecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.