Şimdi Ara

cpu 81C

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet cpu 81 C derece motherboard monitor alarm veriyor sistemim P4 2.8 asus P4P800 848 anakart 512 400Mhz ram msı 6600gt ve bir LG cdrw ve NEC dvdrw var kasam colorsit diye dandik bir marka kasa ve psu alıcam thermaltake tsunami dreami beğendim fan kontrolü olmaması bi dezavantaj gibi görünüyo ama o/c yapmıyorum yanında tagan 420w psu alcaktım ama burda tagan hakkında yazılanları okuyunca enermaxın daha iyi olduğunu söylüyosunuz sizce bu kasa ve psu işimi görürmü onu öğrenmek istiyorum teşekkürler veya ne önerirsiniz bide enermexı alabileceğim türkiyedeki siteleri söyliyebilirmisiniz

• enermax bu işin duayenlerindendir, biraz tuzlu ama fiyat performansı yinede yüksektir
    http://www.firebal.net 'e bakıver bu firma ankaradaki her yerle çalışıyor. (Mavibilgisayar, gigatek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aokocax -- 10 Temmuz 2005, 3:15:43 >
  • Çok yüksek bir sıcaklık, normalde sadece notebookların o ısılarda çalışan mobil işlemcileri var diye biliyorum. Umarım sorun güç kaynağındandır da halledersin sorununu. Evet ENermax iyi PSU'lar üretmekte, taganların bazıları sorun çıkarabiliyor ancak hepsi aynı olmaz dimi
  • normal değil bu sıcaklık kesinlikle, fan falan doğru oturmuş mu emin misin?
  • kapat kapat bilgisayarı
  • Siper alın patlayacak
  • evet kasa konusunda thermaltake xaser v ile tsunami dream arasında kaldım psu büyük ihtimal tagan olcak çünkü enermaxlar ön sipariş 15 ağustos teslimat başlangıcı diyolar o zamana benim bil patlar :) bu arada antalyaya gelince oldu olay istanbuldayken böyle sorunlarım yoktu acaba kargodamı sorun çıktı yoksa bil antalya sıcağına mı dayanamadı
  • bence bu aralar normal. hava sıcaklıklarından dolayı işlemciler 8-10 derece arttı.kötü kasaları hiç düşünemiyorum bile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeanuReeves

bence bu aralar normal. hava sıcaklıklarından dolayı işlemciler 8-10 derece arttı.kötü kasaları hiç düşünemiyorum bile.

Abi 67 oldu bi ara ölüodum walla.İntel de 70 derece'ye gelince çanlar çalmaya başlıyo benim bildiim.81 ne demek ya.İşlemcinin buharlaşmasına 19 derece kalmış.
    Yani benim 67 derece olunca tırsmam saçma mı oluyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KutupBedevisi -- 11 Temmuz 2005, 0:19:31 >
  • Benim burnuma yanık kokuları geliyor.umarım sistemi yakmazsın.acilen işlemcinin fanını bir kontrol etmeni tavsiye ederim.hatta mümkünse değiştirmeni
  • quote:

Orjinalden alıntı: onderion

evet cpu 81 C derece motherboard monitor alarm veriyor sistemim P4 2.8 asus P4P800 848 anakart 512 400Mhz ram msı 6600gt ve bir LG cdrw ve NEC dvdrw var kasam colorsit diye dandik bir marka kasa ve psu alıcam thermaltake tsunami dreami beğendim fan kontrolü olmaması bi dezavantaj gibi görünüyo ama o/c yapmıyorum yanında tagan 420w psu alcaktım ama burda tagan hakkında yazılanları okuyunca enermaxın daha iyi olduğunu söylüyosunuz sizce bu kasa ve psu işimi görürmü onu öğrenmek istiyorum teşekkürler veya ne önerirsiniz bide enermexı alabileceğim türkiyedeki siteleri söyliyebilirmisiniz
    ustad bide değerlere bios setupdan bak bende de aynı biosta 59 windowsda 51 (sabit) bence windowsdaki bi bug neden oluyor.Ha tagan efsanesine inanma yanan tagan ya yanlış montaj yada yüksek geriilimden makinana zarar vermesin diye tagan içinde ki bi zabazingoyu yakıyor (saten bu durumda yenisi ile değiştirme garantisi ile geliyor) ben kullnıyorum canavar ve sessiz şiddet ile tavsiye ederim.

• şimdi işlemci ısıyla power supply arasında ne gibi bağlantı kurulabilir ben onu anlayamadım.yapacağın şey iyi bi soğutucu ve termal iletken kullanmak(tabii termal macunu az kullanmak daha iyi) ve durumun müsaitse iyi bir kasa almak
    power supply zaten önemli ama ısı olayı farklı bişey
  • zaten kasayı da değiştiricem thermaltake xaserv ile tsunami dream arasında kaldım psu da kaldırmıyor bence zaten 6600gt yi alırken adamlar demişti ilerde psuyu değiştirmen gerekir diye, xxxxxthompson hocam biostada sıcaklık aynı değerler
  • quote:

zaten kasayı da değiştiricem thermaltake xaserv ile tsunami dream arasında kaldım psu da kaldırmıyor bence zaten 6600gt yi alırken adamlar demişti ilerde psuyu değiştirmen gerekir diye, xxxxxthompson hocam biostada sıcaklık aynı değerler

bence tsunamiyi boşver shark veya XaserV kasalarından birini al.aralarında pek fazla bi fiyat farkı yok
    139+kdv
     cpu 81C

cpu 81C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necat -- 11 Temmuz 2005, 1:05:35 >

• quote:

zaten kasayı da değiştiricem thermaltake xaserv ile tsunami dream arasında kaldım psu da kaldırmıyor bence zaten 6600gt yi alırken adamlar demişti ilerde psuyu değiştirmen gerekir diye, xxxxxthompson hocam biostada sıcaklık aynı değerler

Ustad senin ilaç ozaman arkadaşların dedikleri her şeyi yapmak ee gene olmadı heatsink e ellemek eğer normalse anakartın ısı sensörlerinde bi sorun vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanTR

Siper alın patlayacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.