Şimdi Ara

Çözünürlüğü yükseltince siyah ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Başlıktanda anlaşılacağı üzere görüntü modunu 800x600 den yukarı çıkarttığımda oyunlar haricinde de herhangi bir platformda (youtube&facebook&twitter vs.) video izlerken görüntü gidiyor. Asus'un fx553 model laptopunu aldım philips 201e monitöre sahibim yeterince işimi görüyor. Cs go oynadığım ve hz ye ihtiyacım olduğundan daha önce masaüstü sistemimde yaptığım gibi görüntü modunu 1024x768 veya 800x600 çözünürlüğüne getirdiğimde (yani düşük moda) 60 hz olan monitörden 75hz değerini alabiliyordum. VGA girişi olmadığı için hdmi girişini vga ya çeviren bir kablo temin ettim görüntü geliyor monitöre sıkıntı yok ancak oyun içinde de ve masaüstünde 800x600 çözünürlüğün üstüne çıktığımda siyah ekran oluyor. Görüntü 1 saniye geliyorsa 10 saniye yok öyle söyleyim bunun sebebi nedir? Dönüştürücü kabloda bir sorun olabilir mi veya yüksek çözünürlük mü desteklemiyordur? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• Her ikisi de olabilir. Dönüştürücü olmadan kullanmayı dene.
  • Monitöre bağlamadan kullandığımda sorun olmuyor. Monitöre bağladığımda 800x600 de olsa 75 hz ye çekmeden yine gidip gelme oluyor anlamadım gitti. Kablonun markası c-win sanırım önerebileceğiniz iyi bir marka var mı bu kablo için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clysdd -- 11 Eylül 2018; 17:39:18 >
  • Kabloda güvenip tavsiye edeceğim bir marka yok maalesef.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.