Şimdi Ara

(Çözüm) Kernel Power 41 63 Hatası Oyunların 20-30 DK Sonra Atması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evet sanırım bilgisayar hatalarının en sinir bozucularındandır bu hata!
    Eğer sizdede oyun oynarken belki bir kaç dakika, belki 1 saat sonra hiç bir hata vermeden masaüstüne atıyorsa, ya da mavi ekran çıkıp bilgisayar kendini kapatıyorsa doğru konuya geldiniz!

1. Çözümü microsoft dökümanından vereceğim: (windows olay görüntüleyicisnden bugcheckcode öğrenebilirsiniz.
    Not Olayın içerdiği BugcheckCode verileri daha genel onaltılık biçim yerine ondalık biçimde yazılır. Bu nedenle, ondalık değer onaltılık değere dönüştürülmelidir.

Olay kimliği verilerindeki Dur hatası BugcheckCode girdisi sıfır değilse BugcheckCode değerini ondalık biçimden onaltılık biçime dönüştürmelisiniz. Dur hata kodlarına ilişkin belgelerin çoğunda bu kod, ondalık değer yerine onaltılık değer olarak verilmektedir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
    Başlat'a tıklayın ve ardından Ara kutusuna calc yazın.
    Görünüm'e ve ardından Programcı'ya tıklayın.
    Hesap makinesinin sol kenarında Onlu seçenek düğmesinin işaretli olduğundan emin olun.
    Klavyeyi kullanarak BugcheckCode değerindeki ondalık değeri girin.
    Hesap makinesinin sol tarafındaki Onaltılı seçenek düğmesine tıklayın.
    kaynak:https://support.microsoft.com/tr-tr...1-error-the-system-has-rebooted-without-clean

2. Kendi çözümüm
    Bende PCI ve PCI Veri yolu driverleri yoktu internette bulamamıştım. Driver idenfitier ile tarattım ve bilinmeyen bu driverlerin dosyalarını buldum ve kurdum. Sizdede böyleyse sizde aynısını yapın.

Eğer olmaz ise alternatif çözümler:
    Kasam masa altındaki çok dar bir bölmecikte duruyordu içine taze hava girmesi için kapağını çıkardım.
    Furmark ve memtes86 ile hata taraması yaptım bir sıkıntı çıkmadı.
    Eğer üçlü priz kullanıyorsanız ve üçlü prize üçlü priz taktıysanız bunla alakalıda olabilir.
    Prizde topraklanma hatasındanda kaynaklanıyor olabilir.
    Eğer yeni sistem topladıysanız ve driverleri cd ile değil internetten ya da windows 10 ile birlikte geldiyse driver çakışması yaşıyor olabilirsiniz. Anakartın kendi verdiği Cd'sindeki driverleri kullanabilirsiniz.

• Aynı sorununu bire bir yaşıyorumda hesap makinesini açtıktan sonra ne yapacam bir türlü anlayamadım yardımcı olurmusun ? :S
  • merhabalar. konuyu hortlatıyorum ama başımndan geçenleri anlatayım. belki birilerinin işine yarar.
    bu ay başında bu hatayı almaya başladım.
    uzatmalı prizi değiştirdim. bios reset. oc kaldırma gibi bir ton şeylerle uğraştım.
    oyunlarda random zamanlarda atma problemi yaşıyordum.
    en başta oyundan sandım. alakası yok tabi.

sorunu tam olarak çözdüğümü düşünüyorum. çok uzun süre oyunlarda test ettim, hatayla karşılaşmadım.
    uefi kurulum yaptım.
    driverları windows 10'a bıraktım.
    her driver yüklemesinde yeniden başlat yaptım. aynı anda zibilyon tane driver yüklemedim.
    en son tek tek tüm donanımlar için driver yükledim.
    RBG uygulamaları yüklemedim.

RBG yazılımlarının çakışmasından olduğunu düşünüyorum.
    klavye mouse için icue yazılımı var mesela. bu donanımları resetledim. şuan icue olmadan dahi istediğim şekilde kullanabiliyorum.

yaptığım işlemler bunlar. daha öncede çok başıma geldi bu hata. sorunun kaynağını bulmak gerçekten çok zor. şuan bile tam olarak soruna neyin sebeb olduğunu kesin bir şekilde söyleyemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.