Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ / Yeni NoteBook Donma sorunu / HP 15-DB1068NT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HP 15-DB1068NT NOTEBOOK

Bilgisayarı yeni aldım, kurulumu yaptılar ( 10 dakika sürdü) o zaman bir sorun yoktu ama eve gelip açtıktan 1 dakika gibi bir süre sonra bilgisayar donuyor, tuşlar ve fare çalışmıyor,
    ekran çalışır durumda, fan sesi de geliyor, kapatıp tekrar açtığımda yine aynı şey oluyor, yine donuyor.

Ürünü geri götüreceğim ama basit bir çözümü varsa yapayım, uğraşmayayım diye konu açtım, sizce ne olabilir?

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tol.ga -- 29 Şubat 2020; 10:10:6 >

• Sıfırlama yaptım 1 saat kadar sürdü, Windows'da kuruldu ama değişen bir şey olmadı,
    Bilgisayar donuyor, klavye ve fare çalışmıyor, ekran açık kalıyor fakat ekrandaki saat bile donmuş durumda. Aç kapa yapınca yine aynı şeyler..

Hiç kulanamadan yarın geri götüreceğim bakalım, sanırım değişmezler, servislik olacak..
  • tol.ga T kullanıcısına yanıt
    iade almak zorundalar, millet ses çıkarmıyor diye kışkışlıyorlar, yasal haklarının oldugunu işi zorlaştırırsanız tüketici hakem heyetine gidip maddi manevi mağduriyetimi ekleyip şikayette bulunacagım diyip e devlet üzerinden şikayette bulunun, sakın tamir yoluna gitmeyin zaten oynanmış cihazdan hayır gelmez ki sıfır hali bile sorunlu cihaz daha dikiş tutmaz.
  • Arkadaşlar sorunu buldum ama merak ettiğim bu sorun nedeniyle cihazı geri götürmeme gerek var mı? Tekrar özet geçtim.

HP 15-DB1068NT NOTEBOOK

Bu cihazı yeni aldım. Kurulumu yapıldı.

Evde açınca 1 dakika sonra cihaz dondu. Donduğunda ekran son hali ile kalıyor, klavye ve touchpad çalışmıyor, ekrandaki saat bile çalışmıyor.

Sonrasında 20 kere daha cihazı bu şekle açtım ve her seferinde 3-5 dakika gibi sürelerde dondu, hiç şaşmadı..

Cihazı güvenli modda açtığımda bir donma yaşamadım, bu fırsat ile alta yazdığım aygıtı devre dışı bıraktım ve notebook donmadan güzelce çalışmaya başladı. Bu aygıtın önem nedir Güncelleme falan kurtarılır mı? Sizce ne yapmalıyım?

Görüntü Bağdaştırıcıları
    AMD Radeon(TM) Vega 8 Graphics

Teşekkürler..

*1gh0st, teşekkür ederim, gerekirse tamire gitmemesi için direneceğim :)

• Sorunu bulmuştum, şimdi çözdüm, başına gelen olursa diye yazıyorum...

AMD Radeon Vega 8 Graphics sürücüsü yüzünden oluyormuş, sürücüyü değiştirince veya Windows güncellemesi ile sorun çözülüyor. Fakat cihazı açıp güncelleme için bağlantı ayarını yapmaya fırsat olmadan donma olduğu için önce güvenli modda açıp sonra sürücüyü devre dışı bırakmak ve yeniden başlatıp güncellemeleri yapmak gerekiyor...

Düzenleme: sorun çözülmemiş, kronik bir sorunmuş, neyi günceller seniz güncelleyin, sorun eninde sonunda ortaya çıkıyor ve cihaz pat diye donuyor... Başına gelen olursa, yani yeni aldığı cihazda, oyalanmadan değişim için kendinizi paralayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tol.ga -- 3 Mayıs 2020; 1:14:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tol.ga

Sorunu bulmuştum, şimdi çözdüm, başına gelen olursa diye yazıyorum...

AMD Radeon Vega 8 Graphics sürücüsü yüzünden oluyormuş, sürücüyü değiştirince veya Windows güncellemesi ile sorun çözülüyor. Fakat cihazı açıp güncelleme için bağlantı ayarını yapmaya fırsat olmadan donma olduğu için önce güvenli modda açıp sonra sürücüyü devre dışı bırakmak ve yeniden başlatıp güncellemeleri yapmak gerekiyor...

Düzenleme: sorun çözülmemiş, kronik bir sorunmuş, neyi günceller seniz güncelleyin, sorun eninde sonunda ortaya çıkıyor ve cihaz pat diye donuyor... Başına gelen olursa, yani yeni aldığı cihazda, oyalanmadan değişim için kendinizi paralayın..
    amazon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 11:57:16 >

• Tavsiye ediyorum diyemem..
    Şu an kullanıyoruz, sorun yok gibi ama ürün servislerde çok hırpalandı, virüslü günlerde olmasak teslim almazdım.
    Notebook 2 ay servislerde süründü, 100 kere açtık kapattık donma sorunu her seferinde tekrar etti, yazılım, Windows ve sürücü güncelleştirmeleri işe yaramadı..
    Cihaz 3 kere servis gördü ama servis sorunun ne olduğunu veya nasıl çözdüklerini belirtmedi, belki de tamir ettiler ama haberimiz yok. Servis, her seferinde "cihazınızda hiç bir sorun yok" dedi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.