Şimdi Ara

(ÇÖZÜLDÜ) Türknet beni ADSL'e geçirdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
7.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modemde 80 mbit download 30 mbit upload var teknik olarak sıkıntı yok gibi. Yazdığınız sizin değerler megabit mi megabyte mi ? Megabyte ise normal. Megabit ise bence kendi taraflarına başka bir sıkıntı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok hocam dogrudan hızım böyle bakın altta speedtest sonuçlarım mevcut.
    (ÇÖZÜLDÜ) Türknet beni ADSL'e geçirdi

• brnbry kullanıcısına yanıt
    Modemde varsa Qos ayarlarını devre dışı bırakıp kablolu test yapar mısınız ? Wifi ya pek güven olmuyor da

Ama sinyal de bence bir şey yok, ya modem de ya da turknet bir yerde hızı kısmış ya da kapasite sıkıntısı olan bölge (çalışma devam ediyor o konuda)

Cmd den tracert boşluk 8.8.8.8 enter yazıp sonucu buraya atar mısınız ?

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    testlerin hepsi Qos ayarı kapalı ve masaüstü bilgisayardan kablolu bağlantı yolu ile yapılmıştır. Tracert sonucu böyle hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brnbry -- 28 Şubat 2019; 22:33:21 >
  • brnbry kullanıcısına yanıt
    Speedtest in görselinde wifi olarak görünüyor da o yüzden takıldım. 2. Satırda 172.17.*.* Li bir ip olacaktı onun yerine 8.8.8.8 görünmüş neyse o sıkıntı değil ancak o cihaza erişim süresi yüksek bunu düşünmek için hat modülasyonunu fastpath (oyuncu modu diyenlerde var) alınmasını talep ediyorum diye kayıt açınız. İnterleaved görünüyordu.

Ancak ping süresi yüksek olmasına rağmen testten 4 mbit çıkmaması lazım. Bana kalır ise kendi taraflarında sıkıntı var. Destek kaydına hatta 80 mbit sinyal var teknik problem görünmüyor kendi taraflarınızda kontrol yapar mısınız diye ekle (eğer sana da mantıklı geldi ise)

Bir de oim teknik bilgileri buraya atar mısın ? Modemdeki hat değerleri ile orası tutuyor mu ? Eğer orası tutmuyor ise o yüzden tt ekipleri gönderilmiş olabilir

Hocam teknik bilgiler kısmı ve modem arayüzümdeki değerler böyle. İki tarafta da download/upload hızları yüksek gözüküyor fakat aldığım hızlar 3-4-5mbps.. Dün telekoma arıza kaydı açmış türknet. Güncellemeler de şu şekilde devam ediyor;

• Değerleriniz muazzam, neyin etkilediğini bulmak için denemeler yapmalısınız. Farklı cihaz, farklı bağlantı türleri, modem resetleme vs. Bence hatta yada santralde sorun yok.
  • Kullanıcı adı şifre görünüyor resmi kaldırsanız iyi olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence hala Telekom taraflı sıkıntı yok gibime geliyor. Teknik olarak değerler çok iyi

• Hala aynı. Başka bilgisayarda denedim yine aynı, kablolu kablosuz denedim yine aynı. Bir sürü farklı telefonda denedim yine aynı. Hızlar yüksek gözüküyor ama her cihazda download 4-5-6 upload 2-3
  • Galiba sorun izmite özel birşey aynı sorunla bende cebelleşiyordum ve senın baslıgın sayesınde cozdum sagolasın
    Hocam merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum ama linke ulaşamadım ne tür bir ayardan bahsediyoruz burada linke tıkladığımda beyaz bir sayfa geliyor sadece.
  • grage120 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137154600

konunun ilk mesajı (Asus modemler de bu durum biliniyor)
    1.5 aydır kafayı yediğim için direk çözüm için aşağıya doğru indim teşekkürler eve geçince deniyeceğim. sonucu yazarım.
  • Aynı sorun bende de var modemim asus n16.Yönetimden adsl i vdslyapınca internet gidiyor.vdsl olan hatttım resmen adsl e döndü...
  • neco53 N kullanıcısına yanıt
    İlk mesaja baktınız mı ? Yapa da Asus larda problem oluyor

İlk mesajda yazılanları uyguladım sonuç yine aynı hiç bir gelişme olmuyor.15mbit den fazla alamıyorum.
  • lütfen biri yardım etsin.arıza kaydı oluşturdum ama ne zaman dönerler bilinmez..
    ne yaptıysam adsl den öteye geçemedim...
  • neco53 N kullanıcısına yanıt
    Yapa mi vae mi hiç onu söylemediniz

Yapa yazıyor.Online işlem merkezinde...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.