Şimdi Ara

[-Çözüldü-] Peugeot 206: rölanti dengesizliği + tekleme sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
85.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • slm arkadaslar bende arabamın bakımını yenı yaptırdım tup takdırmak ıcın yaptırdım araba benzınde super calıyor ama tup takdırdıgımdan berı tupte teklıyor ve habıre sonuyordu benzınde boyle bır sorun yok ama dun ustaya goturdum tup takdırgım adam kesın bobınden dedı bende bır bobın aldım 200 mılyona takdırdım bobını araba sonmuyor ama dahada teklıyor 2.vıteste hıc donemıyorum vırajları sureklı sallanıyor bujılerde yenı degıştı ve bu durum ıyıce canımı sıkmıya basladı boyle bır sorunla karsılasan oldumu arkadaslar benzınde karsılasmısta bende tup takdırınca tupde karsılaştım
  • LPG'ci değil de başka bir ustaya gösterin. Çevrenize sorun çok iyi usta dedikleri yerlere gidin. Yada bir taksici durağına gidin onların götürdüğü bir yere götürün.
  • selam arkadaşlar
    1600 motor 106 xs sahibiyim aracımda rolanti sorunu mevcut benzinde kullanırken rolanti esnesında stop etmektedir ve 2200 devir ile 3000 devir arasına geldiği zaman motorda tekleme yapıp silkeleme yapıyor rampa yukarı kalkış esnasında zorlanma yapıyor ve bu sıkıntılar lpg esnasında da aynı devam etmektedir.göstermiş olduğum ustalar rolanti motoru ve hava akışmetre, bobinlerde sıkıntı olduğunu soyledi, hava akışmetresini map metreyi değiştirdim bujileri ve buji kabloları değiştirdim volant okuyucu değiştirdim ve karbüratör temizlenip karbüratörün ucuna talıkı hava akış metresi nin takıp değiştirdim ama hala sorun devam etmektedir ve motor arıza lambası yanmaya devam etmektedir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa ve ya yapabilecek usta tavsiye ederlerse sevinirim bursa izmit olabilir.
  • Bemim aracımda da aynı spiorun var yalnız bir tek benzinde yapıyor sizin atacınızda bir tek benzindemi yapıyordu acaba ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzeyir77

selam arkadaşlar
    1600 motor 106 xs sahibiyim aracımda rolanti sorunu mevcut benzinde kullanırken rolanti esnesında stop etmektedir ve 2200 devir ile 3000 devir arasına geldiği zaman motorda tekleme yapıp silkeleme yapıyor rampa yukarı kalkış esnasında zorlanma yapıyor ve bu sıkıntılar lpg esnasında da aynı devam etmektedir.göstermiş olduğum ustalar rolanti motoru ve hava akışmetre, bobinlerde sıkıntı olduğunu soyledi, hava akışmetresini map metreyi değiştirdim bujileri ve buji kabloları değiştirdim volant okuyucu değiştirdim ve karbüratör temizlenip karbüratörün ucuna talıkı hava akış metresi nin takıp değiştirdim ama hala sorun devam etmektedir ve motor arıza lambası yanmaya devam etmektedir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa ve ya yapabilecek usta tavsiye ederlerse sevinirim bursa izmit olabilir.

Benim aracım bir tek benzinde aynı sorunu yapıyor sizin fikriniz nedir bu konuda acaba ???

• marcos_alonso M kullanıcısına yanıt
    iyi akşamlar.2 hafta önce bende 206 illetine bulaştım 1999 model otomatik.bende de aynı sorunlar mevcut bakımıyapıldı enjektör ve bobin haricinde herşey değişti.Enjektör temizlenme durumu oluyormu yada yenisimi alınmalı.Birde araç boştayken direksiyon çevirdiğimde stop ediyor.
  • birdenbire kullanıcısına yanıt
    Direksiyon husunda bir şey diyemeyeceğim ama benim aracımda ilk olarak bobin değiştirilmişti. Buna rağmen çözüme ulaşılamadığı görülünce en sonunda enjektörlerde sorun olduğu anlaşıldı. Onlar için de öncelikle temizleme uygulandı fakat tam çözüme ulaşılamayınca değişim yoluna gidildi. Sizin sorunlarınız da umarım bir an önce çözülür.

• Malesef her gün kötü haber alıyorum araca ne yapıldıysa rolanti sorunu çözülemiyor.Artık motor ve bsi beyinle ilgili testlere başlamışlar.Eğer buda olmassa aracı gözden çıkarcam. :((
  • Bende aynı sorun vardı bsi beynini 2.el tamir edildi. Bir zaman düzeldi şimdi tekrar yapıyor keşke sıfır taktırsaydım. Tabi sorunun kaynağı o mu bilinmiyor allah kolaylık versin zor iş bunlar katalizör kadar gidiyor bunun sonu......

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004 mod. 206 1.4 xt aracımda düşük devirde tekleme, bu esnada motorda titreme, düzensiz çalışma ve egzost ta patırdama sorunları yaşıyorum. Bugün ustama götürdüm yakıt alırken petrolden bir enjektör temizleyici sıvı alıp yakıtla birlikte depoya dökmemi önerdi. teorisine göre bir süre sonra enjektörler temizlenecek ve titreme kesilecekmiş. Bakalım deneyip göreceğiz.
  • lpgli peugeot 206 aracım ilk çalışma esnasında rölantide dalgalanma oluyor, lpgye geçmeden hareket edersem stop ediyor bazen de etmeyebiliyor, bugün lpg taktırdığım yere gösterdim, üstüne gitme dediler, bir sürü parça değiştirip çözemeyebilirsin dediler. Ben kablodan başlamak istiyorum, onu değiştirip ben de çözebilirim belki, kablonun hangisi olduğunu ve nasıl söküldüğünü biri fotoğraflı anlatabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChevyChevy

2004 mod. 206 1.4 xt aracımda düşük devirde tekleme, bu esnada motorda titreme, düzensiz çalışma ve egzost ta patırdama sorunları yaşıyorum. Bugün ustama götürdüm yakıt alırken petrolden bir enjektör temizleyici sıvı alıp yakıtla birlikte depoya dökmemi önerdi. teorisine göre bir süre sonra enjektörler temizlenecek ve titreme kesilecekmiş. Bakalım deneyip göreceğiz.

hocam sonuç ne oldu.
    benimki de şu şekilde.
    http://www.youtube.com/watch?v=vlHLlo6ZcIM&feature=youtu.be

• duman6kelimeler D kullanıcısına yanıt
    Ustanın dediği gibi oldu. Bir süre sonra araç kendini temizledi. Anlaşılan kalitesiz yakıttan kaynaklanıyormuş sorun. Ama 206ya daha fazla dayanamadım. Satıp Grande Puunto aldım. Yaşasın Fiat sorunsuzluğu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChevyChevy

Ustanın dediği gibi oldu. Bir süre sonra araç kendini temizledi. Anlaşılan kalitesiz yakıttan kaynaklanıyormuş sorun. Ama 206ya daha fazla dayanamadım. Satıp Grande Puunto aldım. Yaşasın Fiat sorunsuzluğu :)

Önceki aradım grande punto idi :) 2 bin tl karı görünce aracımı sattım ,bende 206 almayı düşünüyordum açıkcası bu sorunları görüdkçe 206 da hevesim kaçtı.

Şimdide puntolara bakıyorum gene :D ama sattığım paraya aynı özelliklerde alamıyoum çok pişman oldum gitti gül gibi arabam
  • the_zula kullanıcısına yanıt
    4 ay oldu puntomu alalı. Atiker marka LPG taktırdım. En ufak bir sorunla karşılaşmadan kullanıyorum.
  • 206 1.6 araç sahibiyim araba giderken gaz yemiyor bazen lpg de çok hissediliyor benzinde pek anlaşılmıyor sizce sorun neyden kaynaklana bilir

• merabalar. 2006 nissan micra aracım aracım var. 2015 kasımda alındı aracı alırken expertis ile gidildi ama o bir sorun göremedi. Kullanmaya başlayınca rölantide tekleme yaptığını fark ettim. viteste ışıklarda durunca tekliyor parkta da aynı şekilde lpg benzin hiç fark etmiyor ikisinde de tekleme var. bu zamana kadar 3-4 ustaya gitti her biri farklı bir arıza buldu ama tamir edemediler. son gittiğimiz usta herhangi bir sorun olmadığını bir hafta benzinde kullandıktan sonra geçeceğini söyledi ama değişen bir şey yok fikri olan yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
  • 2001 1.6 TX SONUNU

2001 model 1,6 xt aracım var uzun süreden beri kullanıyorum.dün ilk akşam ilk defa bir sorunla karşılaştım aracı çalıştırdım tam kalkarken stop etti sonra yine çalıştırdım 1 km sonra durdum 10 dk sonra tekrar bindim çalıştırdım kalkarken ine stop etti bekledim yarım saat sonra yine çalıştırdım evin önüne geldim sabah çalıştırdım kalkenken yine stop etti marş çok sağlam basıyor ama araç çalışmıyor belli bir zaman sonra yine çalışıyor kalkenken stop ediyor

atiker lpg li aracım neden acaba bundan önce sadece rolentede bir dalgalanma oluyordu ama gaza basınca normale iniyor sonra yine bir dalgalanma yaşıyordum öncesi aracı şu anda bekletiyorum çözüm önerirmisiniz ne yapmam gerekiyor acil bilgi verirseniz memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temel DÜNDAR -- 30 Ocak 2024; 15:35:34 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.