Şimdi Ara

///////ÇÖZÜLDÜ\\\\\\\ OC yaptığım g3258 PROBLEM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 sene kadar önce topladığım bilgisayrımın işlemcisi olan g3258 i oc lemeye karar verdim önceden oc yaptım başka bilgisayarlara tecrübem var nasıl yapıldığınıda biliyorum fakat bir sorunla karışlaştım sizlerin fikirlerini merak ediyorum
    Sistemim:
    Anakart: asus h81m-d r2.0
    İşlemci: intel pentium g3258 3.2 ghz
    Ekran kartı: Asus gtx750ti OC edition
    Harddisk:toshiba 1tb 7200 rpm
    Ram: 2x 4gb Gskill 1600 mhz cl9 ddr3
    Case: 500w cooler master
    İşletim sistemi:Windows7 64 bit Ultimate

Gelelim soruna biosum son sürüm güncel hiçbir sıkıntı yok pc de fakat işlemciyi ne zaman oc lemeyr çalışsam hatta manuel olarak değil de bios da anakartın özelliği olan asus optimal seçeneğini seçip otomatik olarak 3.2 ghz den 3.6 ghz ye bile çıkarsam bios ayarlarını kaydedip resetlediğimdr fotoğrafını görmüş olduğunuz hata ile karşılaşıyorum windows u normal olarak başlat dediğimde tekrardan kendini resetliyor ve aynı ekrana geliyor. Onarmaya çalıştığımda ise windows un onarma ayarları (sistemi geri yükleme cmd screen vs. vs.) karşıma çıkıyor ve bunların hepsini denedim toplamda 5-6 tane onarma işlemi var hiçbiri bilgisayarın açılmasına yol açmadı. Pc yi resetleyip tekrar bios a girip ayarları sıfırlıyorum herşey eski haline geri dönüyor ve bu sayede bilgisayar sorunsuz bir biçimde açılıyor. Bu sorunu nasıl çözerim sizce iştelim sistemini wndows 8.1 yapmak bu sorunu çözer mi ?

Not: işlemci sıcaklıkları gayet iyi 35-45 arası oyundayken max 65
    ///////ÇÖZÜLDÜ\\\\\\\  OC yaptığım g3258 PROBLEM!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stannex14 -- 11 Mart 2018; 15:44:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• H81 anakart ile overclock yapılmaz, Z87/97 anakart olması lazım. G3258'i satıp 2. elden 4. nesil i7-i5 işlemciye terfi ediniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternette her yerde overclock yapılabileceği yazıyor. Sende bir bak istersen. Eğer bios güncelse destekliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stannex14 -- 10 Mart 2018; 23:14:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu güncel arkadaşlar lütfen yardımcı olun!!!!!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LGA 775 sistemlerde FSB hızını arttırıp hız aşırtma yapılırdı. Ama bu PCI frekansından ram frekansına kadar her şeyi etkilerdi. PCI express frekansını 100'e sabitleyip ram frekansını SPD çarpanı ile ayarlardık. Ben hala LGA 775 sistem kullanıyorum. Bu i3-i5-i7 kullanmadım ama okuduklarım kadarıyla K serisi işlemci Z serisi anakart ile sadece çarpan sayısı ile oynayıp tabi voltajı da ayarlayarak yapılıyor. Dediğiniz olayı gördüm H81 ile denemişler ama kimilerinde voltaj kilidi var.

Sorununuz için güvenli moda girebiliyor musunuz? Voltaj yetmiyor olabilir.

Ayrıca G3258 2 çekirdekli bir işlemci ve HT vs. de desteklemiyor. İsterseniz 4 GHz'e çıkarın bir i5'in yerini tutmaz. Oyun vs gibi uygulamalarda daha fazla performans istiyorsanız i5-4460/4570 veya i7-4770/4790 kat be kat fazlasını verir.

• Acaba forum neden sorulan sorular ve gerçekleşen sorunlara çözüm üretmekten ziyade başka ürünleri tavsiye etme durumuna dönüştü. Normal olarak daha üst seviye bir işlemci alınca daha iyi performans alacağımı biliyorum mağaradan yeni çıkmadım. Benim sorunum başka, ben burda bana i7,i5 4. nesil önerileri yapın demedim. Bir sorunum var ve destek almak için yazdım.

Not:Güvenli mod işe yaramıyor !!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stannex14 -- 11 Mart 2018; 2:33:36 >
  • İşlemci kısmına konu açabilirsiniz buralara bakan pek olmuyor. Kolay gelsin.

• PROBLEM ÇÖZÜLDÜ WİNDOWS 8.1 E FORMATLADIM BİLGİSAYARI VE ŞUAN DA 1.3 VOL DEĞERİNDE 4.3 GHZ İLE SIKINTISIZ KULLANIYORUM BİLGİSAYARI. 10 DAKİKA STRESS TEST DE MAX 80 DERECE GÖRDÜM 2 SAAT ARALIKSIZ BATTLEFİELD 1 MULTİPLAYER 32 VS 32 MOD DA ORTALAMA SICAKLIK 70-75 DERECE WİNDOWS DA KASMA VB BİR DURUM YOK OYUNDAYKEN ALT TAB GEÇİŞLERİNDE VEYA OYUNDAN ÇIKTIKTAN SONRA WİNDOWS KULLANIMINDA HİÇBİR DONMA KASMA YOK.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.