DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
-(ÇÖZÜLDÜ)- D SÜRÜCÜSÜNE NASIL OYUN YÜKLEYECEĞİM ???
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
11.994
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> -(ÇÖZÜLDÜ)- D SÜRÜCÜSÜNE NASIL OYUN YÜKLEYECEĞİM ???
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      405 Mesaj
      07 Şubat 2009 23:01:56 Konu Sahibi
      Arkadaşlar bende laptop var ve hard discim bozulduğu için 60 GB boyutunda bir hard disc taktırdım ve C ve D olarak iki sürücüye böldüm. Fakat C dolduğu için oyun yükleyemiyorum. Fakat D nerdeyse bomboş duruyor. Ama D sürücüsüne oyun yükleyemiyorum. Nasıl yükleyeceğim ?? D sürücüsünde "Program Files" diye bir dosya oluşturup onun içine yüklesem etkili olurmu ?? Lütfen bilenler yardım etsin . Net sonuç çıkacaksa uğraşayım..

Tşk.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Binbaşı
      1094 Mesaj
      07 Şubat 2009 23:06:35
      quote:

Orjinalden alıntı: gkayaalp

Arkadaşlar bende laptop var ve hard discim bozulduğu için 60 GB boyutunda bir hard disc taktırdım ve C ve D olarak iki sürücüye böldüm. Fakat C dolduğu için oyun yükleyemiyorum. Fakat D nerdeyse bomboş duruyor. Ama D sürücüsüne oyun yükleyemiyorum. Nasıl yükleyeceğim ?? D sürücüsünde "Program Files" diye bir dosya oluşturup onun içine yüklesem etkili olurmu ?? Lütfen bilenler yardım etsin . Net sonuç çıkacaksa uğraşayım..

Tşk.

Oyun yüklerken oyunun kurulum yerinin gösterildiği yerde C değilde D'yi gösterirsin
      mesela C:\Programfiles/xxx yazan yerde c yi silip D:\Programfiles/xxx yazarsın

|
      |

Sorunlu ve Tavsiye etmediğim Üyeler..
      cebm1k : Kendini bilmez,Yalancı,İftiracı,Pazarlık yapan üyelere dolandırıcı sıfatı yakıştıran kişilik sorunu olan bir üye.Bırakın alışverişi selam dahi vermenizi tavsiye etmem.
    • Yüzbaşı
      749 Mesaj
      08 Şubat 2009 00:12:35
      Dostum

Mesela oyunu yüklüyorsun.. next > next diyorsun sonra karşına "browser" çıkıyor oraya

@HyperActive kardeşimin dediğim gibi "C:\Programfiles/xxx yazan yerde c yi silip D:\Programfiles/xxx"
      yazıyorsun o kendiliğinden yapıyor..
      ??!!ééQQ

|
      |

• Yarbay
      2174 Mesaj
      08 Şubat 2009 00:32:41
      yani kısacası next next diye geçmeyin..her nextde bir anlam yüklü

|
      |

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      08 Şubat 2009 19:05:04 Konu Sahibi
      iyi de oyun açılırken hata verio. repair yada sil tekrar yükle fln dio. (D'de yüklü olmasına rağmen) yardım edin...

YA DA ....

D veya C sürücüsünün kapasitelerini değiştirmek mümkünmü ??? format atmadan yalnız !

|
      |

• Binbaşı
      1094 Mesaj
      08 Şubat 2009 20:15:22
      quote:

iyi de oyun açılırken hata verio. repair yada sil tekrar yükle fln dio. (D'de yüklü olmasına rağmen) yardım edin...

YA DA ....

D veya C sürücüsünün kapasitelerini değiştirmek mümkünmü ??? format atmadan yalnız !

Oyun kurulu o zaman sende !!! Önce ekle kaldırdan oyunu sil sonra baştan
      bizim anlattığımız gibi kur.Bunuda yapamıyorsan boşver gitsin

|
      |

cebm1k : Kendini bilmez,Yalancı,İftiracı,Pazarlık yapan üyelere dolandırıcı sıfatı yakıştıran kişilik sorunu olan bir üye.Bırakın alışverişi selam dahi vermenizi tavsiye etmem.
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      08 Şubat 2009 23:08:10 Konu Sahibi
      arkadaşlar haklısınız ama derdimi baştan anlatayım..

Benim bilgisayarım C ve D den oluşuyor. C dolu. D ye de oyun YÜKLEYEBİLİYORUM ! ama oyun ÇALIŞMIYOR. D sürücüsünde ÖZEL BİR DOSYA mı oluşturmam gerekiyor ??? Kendim D sürücüsünde "oyun" adında bir klasör oluşturdum. içine de "microsoft games" ve onun da içine "flight simulator x" oyununu yükledim. fakat oyun çalışmıyor. Çalışması için D içinde özel isimde bir klasör mü oluşturmam gerek __?? veya...

C ve D sürücüsünün hafızalarını değiştirebilirmiyim ??
      mesela.. C26GB - D32GB

BUNLARI DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM ?. MESSELAA
      C 50GB - D 9GB

LÜTFEN NET BİLGİLER VERİN ANLAŞILMAYAN BİR YER OLUNCA DA YALAN YANLIŞ CEVAPLAR VERMEYİN

HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER...

|
      |

• Binbaşı
      1680 Mesaj
      08 Şubat 2009 23:47:02
      gkayaalp, ilk başta yüklediğin oyunları sil ardından D sürücüne Program Files diye bir klasör oluştur oyunları yüklerken bu klasörü seç. 2. problemin hafıza değerlerini ancak şu şekilde olur Partition Magic programıyla yapabilirsin sana bu programın nasıl kulanacağını gösteren bir link vermek isterdim;ama sitede link vermek yasak. Bu programı Google'den Partition Magic ile Disk Bölümü Oluşturma diye arat çıkan ilk sayfayı seç orda gerekli anlatım mevcut hade kolay gelsin.

|
      |

• Binbaşı
      1094 Mesaj
      09 Şubat 2009 16:23:27
      Sen hiçbir dosya veya başka klasör oluşturmuyorsun arkadaşım zaten
      oyunu yüklerken bizim anlatığımız gibi yaparsan o kendisi ne oluşturacağını
      ayarlıyor.Benimde sistemimde 2 adet hdd var biri 320 samsung diğer 640 seagate,
      samsung C seagate ise D olarak geçiyor samsungda fazla yer kalmayınca aynen
      yukarda anlattığım gibi kendim yapıyorum oyun kurulum aşamasında browser'den sadece
      C harfini silip yerine D yazıyorum oyun otomatik olarak D:/Programfiles/xxx adında klasor
      oluşturuyor.Eğer sen oyunu açamıyorsan Crack falan yapmıyorsunudur belki ondan
      oyun açmıyor.Bu işi biliyoruzda cevap yazıyoruz yoksa post kasmak gibi bi amacımız yok olsa idi
      4 yıllık üyeyiz çoktan general olmuştuk.
      quote:

arkadaşlar haklısınız ama derdimi baştan anlatayım..

Benim bilgisayarım C ve D den oluşuyor. C dolu. D ye de oyun YÜKLEYEBİLİYORUM ! ama oyun ÇALIŞMIYOR. D sürücüsünde ÖZEL BİR DOSYA mı oluşturmam gerekiyor ??? Kendim D sürücüsünde "oyun" adında bir klasör oluşturdum. içine de "microsoft games" ve onun da içine "flight simulator x" oyununu yükledim. fakat oyun çalışmıyor. Çalışması için D içinde özel isimde bir klasör mü oluşturmam gerek __?? veya...

C ve D sürücüsünün hafızalarını değiştirebilirmiyim ??
      mesela.. C26GB - D32GB

BUNLARI DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM ?. MESSELAA
      C 50GB - D 9GB

LÜTFEN NET BİLGİLER VERİN ANLAŞILMAYAN BİR YER OLUNCA DA YALAN YANLIŞ CEVAPLAR VERMEYİN

HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER...

|
      |

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      09 Şubat 2009 16:38:34
      gkayaalp
      arkadaşların verdiği cevapların tamamı çok net ve doğru cevaplar, insanları yermeden ve yadırgamdan önce kendinize dönüp bakmalısınız. Burada sizin yapamadığınız şey için yardım eden insanlar, yıllardır D,E,F,G,H,I,J gibi sürücülerine, harici disklerine, flash disklerine oyun ve program kurup kullanan kişiler. Bakıyorum da; 300 küsür, 500 küsür, 900 küsür mesajı olan insanlar size yardımcı olmaya çalışıyor, kimse için zorunluluk olmadığı halde sizin için uğraşıyorlar, şahsi fikrime göre onlara "LÜTFEN NET BİLGİLER VERİN ANLAŞILMAYAN BİR YER OLUNCA DA YALAN YANLIŞ CEVAPLAR VERMEYİN" demek çok yanlış bir yaklaşım olur.

Öncelikle şöyle başlayalım, google'dan "partition manager" yazarak yaptığınız program araması sonucunda bulabileceğiniz bazı programlar (partition magic gibi) format atmadan bölümlendirme sağlayabiliyor ama bunu yapmak sağlıklı bir yöntem değil, tavsiye etmem, format atarak bölümlendirme yapmak ya da hiç bölümlendirme yapmamak daha mantıklı olur sizin durumunuzda.

Asıl sorunun cevabına gelince; siz oyunu yüklemiyor, oyun cd'sinin içeriğini, yani setup dosyalarını D sürücüsüne atıyor olabilirsiniz benim görüşüme göre. Her seferinde "repair, uninstall" gibi seçenekler çıkıyorsa durum bunu gösteriyor. Hatta şu anda oyunu c sürücüsüne kurmuş bile olabilirsiniz. Siz herhangi bir kopyalama yapmayın, oyunu kur diyip kurulum aşamasında eğer varsa "advenced" seçerek "Path" ya da "Browse" gibi bir seçenek çıktığında D sürücüsünü seçmeniz gerekiyor. Bunun aynısını yukarıdaki arkadaşlar da yazmıştı gerçi. Umarım sorununuz çözülür ve bir daha herhangi bir sorunla karşılaşıp buraya sormak zorunda kalmazsınız. Kolay gelsin.

|
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      06 Haziran 2012 23:25:58
      arkadaşlar bende benzer bi sorun yaşıyorum fakat ilk defa başıma geliyor iyi derecede pc bilen birisiyim fakat d ye yüklemekte sorun yaşıyorum son attıgım formattan sonra oyun falan yükleyemiyorum tüm yönlendirmeleri yaptıgım halde :D de program files dosyası a mevcut fakat yönlendirdiğim halde olmuyo iznin yok diyo pc yardım ederseniz sevinirim

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.