Şimdi Ara

Çözüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • - biraz silince düzeldi birdaha olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan387 -- 22 Eylül 2014; 19:52:38 >

• ozan387 kullanıcısına yanıt
    Şekille belirttiğiniz alanlar sanki notebook monitöründe leke oluşmuş gibi gözüküyor, fiber optik bir bezle ve ekran koruyucu solisyon ile temizlemeyi deneyiniz.

Eğer belirttiğiniz alan ekran içerisinde kalıyorsa ilk olarak bilgisayarı yeniden başlatınız ve sistem açıldıktan sonra aynı durumun oluşup oluşmadığını gözlemleyiniz.

Sorun halen devam ediyorsa ekran kartı sürücüsünü silip tekrar kurmayı deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiky2122003

Şekille belirttiğiniz alanlar sanki notebook monitöründe leke oluşmuş gibi gözüküyor, fiber optik bir bezle ve ekran koruyucu solisyon ile temizlemeyi deneyiniz.

Eğer belirttiğiniz alan ekran içerisinde kalıyorsa ilk olarak bilgisayarı yeniden başlatınız ve sistem açıldıktan sonra aynı durumun oluşup oluşmadığını gözlemleyiniz.

Sorun halen devam ediyorsa ekran kartı sürücüsünü silip tekrar kurmayı deneyiniz.

Hocam sürücülerde herhangi bir sıkıntı yok sistemi komple yeniden yükledim, ekstradan ekranda bir pürüz yok içeriden gibi ama ekrana herhangi bir darbe gelmedi gelmiş olsa dış yüzeyde bir sıkıntı olurdu sanırsam ...
  • ozan387 kullanıcısına yanıt
    Sistem komple yeniden yükledim derken ; format atıp sıfırdan işletim sistemini tekrar mı kurdunuz ?

Kurulum yaptıktan sonra sürücülerin hepsini özellikle de ekran kartı sürücüsünün kurulumunu düzgün ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiky2122003

Sistem komple yeniden yükledim derken ; format atıp sıfırdan işletim sistemini tekrar mı kurdunuz ?

Kurulum yaptıktan sonra sürücülerin hepsini özellikle de ekran kartı sürücüsünün kurulumunu düzgün ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdiniz mi ?

Tabi ki sistemi sürücüleri ile birlikte yükledim
    Hocam birşey oldu elimde şöyle biraz dokununca yani silmeye çalışınca çizgile sağa sola dağıldı az çok şu hali aldı bakın :

Çözüldü

• ya bu olay bi ara telefonumdada olmuştu. bazıları kendiliğinden geçiyor bazıları da kalıcı. renk veren pikseller dağılıyor. yani panel arızalı değişmesi gerek. geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: durmusbaran

ya bu olay bi ara telefonumdada olmuştu. bazıları kendiliğinden geçiyor bazıları da kalıcı. renk veren pikseller dağılıyor. yani panel arızalı değişmesi gerek. geçmiş olsun.

Hocam garanti belgesi falan mevcut sizce acaba değişim yaparlar mı kullanıcı hatalı değil çünkü :\
  • garantisi varsa değişim olur tabikide. kullanıcı hatası değil çünkü dediğim gibi kendiliğinden oluşuyor. herhangi bir sorun olmaz değişim yapılır. siz genede fazla dağıtmamaya dokunmamaya çalışın bilişim şirketleri ne yapacağı belli olmaz darbe var falan der. markası neydi bu arada ?

• quote:

garantisi varsa değişim olur tabikide. kullanıcı hatası değil çünkü dediğim gibi kendiliğinden oluşuyor. herhangi bir sorun olmaz değişim yapılır. siz genede fazla dağıtmamaya dokunmamaya çalışın bilişim şirketleri ne yapacağı belli olmaz darbe var falan der. markası neydi bu arada ?

Hocam elimle biraz oynayınca yok olacak kayboldu yahu anlamadım şuan kayboldu nerdeyse ama beyaz ekranda yine belli oluyor böyle eller bastırınca az bişey orayı sanki kedi tırmalamış gibi bişey var orada neyse markası SAMSUNG hocam. Samsungun kaşeli imzalı garanti belgeside mevcut elimde.
  • Garantiden geçmesi gerek.
  • aldığınız yerle irtibata geçin veya yetkili servise götürün onlar halleder. dediğim gibi gidebilir de ama sorun varsa çözülmeli bence. en son bu hatayı gördüğümde 1 yıldır ekranın yarısı siyahtı :)

• quote:

aldığınız yerle irtibata geçin veya yetkili servise götürün onlar halleder. dediğim gibi gidebilir de ama sorun varsa çözülmeli bence. en son bu hatayı gördüğümde 1 yıldır ekranın yarısı siyahtı :)

@Devilsh59 Bende öyle umuyorum hocam inşallah olumlu sonuçlanır ya en azından ekranı değişsinler versinler yani çünkü çıkıyor kayboluyor ömrü azalıyor gibi ekranın.

@durmusbaran
    Yarın bi samsung servisine götüreyim o halde , en çokta beni sıkıntıya sokacak şey tamir süresi 20 iş günü süreleri var genelde sonuna kadar kullanıyorlar yahu.
  • 20 gün daha ne casper 2 gün kargo süresini en az 1 gün işleme alınma süresini de koyuyo. bi de biz 20 iş günü içerisinde gönderdik diye 20. iş günü kargoyu yolluyo 2 gün de ordan ettimi 25 gün 6 günde cts pazara denk geldiğini düşün etti 31 gün :D kanun değişmese 30 günde kalsa daha iyiydi valla...

• quote:

20 gün daha ne casper 2 gün kargo süresini en az 1 gün işleme alınma süresini de koyuyo. bi de biz 20 iş günü içerisinde gönderdik diye 20. iş günü kargoyu yolluyo 2 gün de ordan ettimi 25 gün 6 günde cts pazara denk geldiğini düşün etti 31 gün :D kanun değişmese 30 günde kalsa daha iyiydi valla...

Birde şimdi iade falan istesem veya değişim fatura isteyecekler umarım yarın götürdüğümde talep etmezler 15 ay önce aldım laptobu o fatura çoktan fosil olmuştur.
  • kaybolan ürünleri söylemiyorum :D bekle ki onarımdan gelsin :)

• iade zor hemde çok zor yani tüketici haklarında ne yazıyo bilmiyorum ama aldığından belirli bir süre sonra iade edebiliyosun. bide aynı arızayı birkaç kereden fazla yaptımı sıfırını veriyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.