Şimdi Ara

cowon garanti,servis ve iletişim bilgileri... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • birincisi; 5 yıl garanti diye bi olay yok.
    ikincisi; teknik servisliği bırakan bir elektronikçi senin cihazını bedavaya tamir etmek zorunda değil.
    üçüncüsü; adam senin fatihten geleceğini nerden bilsin? yok gelme orda birine yaptır mı desin? yardımcı olmak deyince hep ücretsiz hizmet mi geliyor aklına?
    lütfen karşı tarafta değil biraz da kendimizde arayalım suçu
  • quote:

Orijinalden alıntı: met2505

birincisi; 5 yıl garanti diye bi olay yok.
    ikincisi; teknik servisliği bırakan bir elektronikçi senin cihazını bedavaya tamir etmek zorunda değil.
    üçüncüsü; adam senin fatihten geleceğini nerden bilsin? yok gelme orda birine yaptır mı desin? yardımcı olmak deyince hep ücretsiz hizmet mi geliyor aklına?

Birincisi ;Nerden biliyosun arkadaşım, öyle bi olay olmadıgını bu forumda okudum gayetde mantıklı, satıcı disbritörlüğü bıraktı. iyi tamam ama bu adam yetkili servis olabilmişse satıcının disbritörlüğü bırakması halinde bıraktıkdan önce sattıgı malların enaz 2 yıl daha yetkili servisini yapması gerekir müşteriyi madur etmemek için.
    ikincisi ; zaten o teknik servisligi bırakmadığı gibi, bunların hepsi telefonda konuşulup görüşüldü. Benim fatihden, maltepeye geleceğimde dahil. hadi bedavaya yapmak zorunda degildi de 20tl cüzzi bir rakammı sence parça takmadı, sadece 4 vida söküp lehim yaptı ?
    üçüncüsü ; ben oraya gitmeden önce orayı enaz 3 kere aramışımdır ve hiçbirinde de ücret lafı geçmedi bile, yardım ederiz in manası ne sence, karşılığında para alınan birşey nasıl yardım olabilir ? Tamam ölücü degiliz. ama beni asıl sinirlendiren olay ordan çıktıktan sonraki şaşkınlıkla farkedememişte olabilirim, ertesi gün cowon umun ekranının aniden bozulması. 1.5 yıldır sapasağlam çalışan cihazın ekranı aniden neden bozulsun ? o da yaptıgı hatanın farkındalığından birdaha buraya gelmesin düşüncesiyle ücret istedi zaten. ekranı kırdıgını biliyordu, benim uzaktan geldigimide, basit bir lehim için 20 lira ya itiraz edecegimide zaten cihazı 75tl ye almışım sıfır fiyatı. komplesini. 6 yıl elektrik okumuşum ben enayi degilim lehimide biliriz, ustalıgımızda var, evet hata bendeki oraya gittim sırf cihazı tecrübeli biri açsın diye garanti kapsamında nasılolsa diye. met2505 Ben neden haksızım ? müşteri haklı değilmidir kardeşim. senin o adam olmadıgını nerden bileyim. neden onun avukatlıgını yapıyorsun bana burada mağdur durumda olan benim. neyse zaten cowon unda erko nunda .... Anlayan anladı beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cevat_Genc

quote:

Orijinalden alıntı: met2505

birincisi; 5 yıl garanti diye bi olay yok.

Birincisi ;Nerden biliyosun arkadaşım, öyle bi olay olmadıgını bu forumda okudum gayetde mantıklı, satıcı disbritörlüğü bıraktı. iyi tamam ama bu adam yetkili servis olabilmişse satıcının disbritörlüğü bırakması halinde bıraktıkdan önce sattıgı malların enaz 2 yıl daha yetkili servisini yapması gerekir müşteriyi madur etmemek için.
    ikincisi ; zaten o teknik servisligi bırakmadığı gibi, bunların hepsi telefonda konuşulup görüşüldü. Benim fatihden, maltepeye geleceğimde dahil. hadi bedavaya yapmak zorunda degildi de 20tl cüzzi bir rakammı sence parça takmadı, sadece 4 vida söküp lehim yaptı ?
    üçüncüsü ; ben oraya gitmeden önce orayı enaz 3 kere aramışımdır ve hiçbirinde de ücret lafı geçmedi bile, yardım ederiz in manası ne sence, karşılığında para alınan birşey nasıl yardım olabilir ? Tamam ölücü degiliz. ama beni asıl sinirlendiren olay ordan çıktıktan sonraki şaşkınlıkla farkedememişte olabilirim, ertesi gün cowon umun ekranının aniden bozulması. 1.5 yıldır sapasağlam çalışan cihazın ekranı aniden neden bozulsun ? o da yaptıgı hatanın farkındalığından birdaha buraya gelmesin düşüncesiyle ücret istedi zaten. ekranı kırdıgını biliyordu, benim uzaktan geldigimide, basit bir lehim için 20 lira ya itiraz edecegimide zaten cihazı 75tl ye almışım sıfır fiyatı. komplesini. 6 yıl elektrik okumuşum ben enayi degilim lehimide biliriz, ustalıgımızda var, evet hata bendeki oraya gittim sırf cihazı tecrübeli biri açsın diye garanti kapsamında nasılolsa diye. met2505 Ben neden haksızım ? müşteri haklı değilmidir kardeşim. senin o adam olmadıgını nerden bileyim. neden onun avukatlıgını yapıyorsun bana burada mağdur durumda olan benim. neyse zaten cowon unda erko nunda .... Anlayan anladı beni.

hiçbir zaman 5yıl garanti diye bir olay olmadı. hemde distrübütör cowon getirmeyi bıraktı diye, bıraktıktan itibaren bi 2 yıl daha mı ücretsiz servis hizmeti sağlayacak? yok artık, o kadar enayi bi şirkete rastlamadım ben hiç. fatura tarihinden itibaren iki yıl garantili olur aldığın ürün. ben böyle biliyorum, sen 5 yıl garanti olayını kimden duyduysan git ona hesap sor bence.
    ben ne oraya gittim ne üç kez ne beş kez aradım, bir kere arayıp durumu izah ettim ve cihazı gönderdim. cowon'umun garanti süresi henüz dolmadığı için ve kullanıcıdan kaynaklı bir problem olmadığı için ücretsiz batarya ve ekran değişimi yapıldı. gönderdiğim günden iki gün sonra cihaz elimdeydi. bu sadece memnun kaldığım üç işlemden biri.
    eğer elektronikten lehimden anlıyorsan kendin halletseydin bu kadar basit. garanti süresini kendi işine geldiği gibi kabul edip cihazının garantili olduğunu varsayarak kendini de adamları da yormasaydın. madem hakkını arayan bi tipsin, git burada yazdıklarını aynen adamlara söyle, mağduriyetinin bedelini onlara ödet.
    ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum. kimseyle de hiç bir menfaat bağım yok. ne seni tanırım ne de o adamları. ama bu kulağına küpe olsun, bi işe başlamadan önce başını sonunu iyice araştır, sonra hem 20 lirandan hem yol parandan hem de müzikçalarından olursun. ne tamamen sen suçlusun ne de tamamen o adamlar suçlu. en başından beri sadece şunu demek istemiştim; adamları hatalı bulduğun gibi kendi hatanı da görmelisin.

• hiçbir zaman 5yıl garanti diye bir olay olmadı. hemde distrübütör cowon getirmeyi bıraktı diye, bıraktıktan itibaren bi 2 yıl daha mı ücretsiz servis hizmeti sağlayacak? yok artık, o kadar enayi bi şirkete rastlamadım ben hiç. fatura tarihinden itibaren iki yıl garantili olur aldığın ürün. ben böyle biliyorum, sen 5 yıl garanti olayını kimden duyduysan git ona hesap sor bence.
    ben ne oraya gittim ne üç kez ne beş kez aradım, bir kere arayıp durumu izah ettim ve cihazı gönderdim. cowon'umun garanti süresi henüz dolmadığı için ve kullanıcıdan kaynaklı bir problem olmadığı için ücretsiz batarya ve ekran değişimi yapıldı. gönderdiğim günden iki gün sonra cihaz elimdeydi. bu sadece memnun kaldığım üç işlemden biri.
    eğer elektronikten lehimden anlıyorsan kendin halletseydin bu kadar basit. garanti süresini kendi işine geldiği gibi kabul edip cihazının garantili olduğunu varsayarak kendini de adamları da yormasaydın. madem hakkını arayan bi tipsin, git burada yazdıklarını aynen adamlara söyle, mağduriyetinin bedelini onlara ödet.
    ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum. kimseyle de hiç bir menfaat bağım yok. ne seni tanırım ne de o adamları. ama bu kulağına küpe olsun, bi işe başlamadan önce başını sonunu iyice araştır, sonra hem 20 lirandan hem yol parandan hem de müzikçalarından olursun. ne tamamen sen suçlusun ne de tamamen o adamlar suçlu. en başından beri sadece şunu demek istemiştim; adamları hatalı bulduğun gibi kendi hatanı da görmelisin.

Hayır arkadaşım benim ürünüm 2 yıl garantili zaten benim anlatmak istediğim olay forumda biri yazmış şimdi linkini bulamadım, ürün aldıgınız yer iflas ederse yetkili servisinin elinde 5 yıl parça bulundurma zorunluluğu, yani ben ürünü bugün garantili bi şekilde alsam 1 ay sonra aldıgım yer iflas etse ve üründe 2 ay sonra bozulsa ne olacak ozaman yani, herkez senin kadar şanslı degil malesef, senin adına sevindim, ben birdaha oraya gidipte uğraşmak istemiyorum baksana bi lehime 20 tl isteyen adam 1.3" ekrana 100 lira der, senin dediğin gibi ne tamamen ben suçluyum, nede tamamen o, ama en fazla da o suçlu ekranımı kırdıgı için, erkoya gitmeden önce birkez daha düşünün derim. Saygılar.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Nur -- 27 Mayıs 2011; 13:55:48 >
  • Merhaba Maltepedeki Erko süper bir servisti ama artık cowona bakmıyor(02.06.2011).3kardeşler için söyleyecek söz bulamıyorum.D2 min camını değiştirecektim (telefonda D2 nin ekranın orjinali 100-150 tl demişlerdi hatta ikinci eli olduğuu öğrenince sevinerek gittim m.köye ama ) ..Bu arada ürünü alırken asla fiyat vermiyorlar...ısrarla sorunca orjinaline 280 ikinci el ekrana 180 tl istedi...arıza tespit için eğer yaptırmak istemezseniz 10 tl alıyorlarmış ama başlangıçta asla arıza için fiyat vermiyorlar .Aman Dikkat derim..Sevgiyle kalın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmis1973

Merhaba Maltepedeki Erko süper bir servisti ama artık cowona bakmıyor(02.06.2011).3kardeşler için söyleyecek söz bulamıyorum.D2 min camını değiştirecektim (telefonda D2 nin ekranın orjinali 100-150 tl demişlerdi hatta ikinci eli olduğuu öğrenince sevinerek gittim m.köye ama ) ..Bu arada ürünü alırken asla fiyat vermiyorlar...ısrarla sorunca orjinaline 280 ikinci el ekrana 180 tl istedi...arıza tespit için eğer yaptırmak istemezseniz 10 tl alıyorlarmış ama başlangıçta asla arıza için fiyat vermiyorlar .Aman Dikkat derim..Sevgiyle kalın..

aynen 3kardeşlerde kazıkcı, telefonda okadar fiyat sormama ragmen gelin bakalım dedi bide mecidiyeköyün ücra biyerinde dükkan velhasıl gidip baktırdım ordaki elemana ekranını 65 ila 105 tl ye yaparlarmış ama oda kesin degilmiş birde makine birhafta kalıcakmışta bursadan mı ne geliyomuş ekranı uğraşmaya degmez bence.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.