Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncellemeseniz ne güzel gidiyordu. Bu ne şimdi? Yine başa döndük.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 10 Ocak 2019; 8:19:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qeep kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan 1 derece kalibre edebilirsiniz

• ekostu E kullanıcısına yanıt
    Ayni sorun benim v4 tede var bazen donuyor zincir kopuyor üstüne basınca tekrar devreye giriyor bu arada 1 derece dustugu olabiliyor.

• maalesef cosa v4 ü yapamadı hala, haftada birkaç kez kesinlikle kopuyor yada röle takılı kalıyor, çevrimiçi görünmesine rağmen aslında çevrimdışı oluyor, hatta şu olayı da yaşadım, hiçbir ayarlanmamış dereceye evi sabitliyor kombim sürekli çalışıyor, belkide hafızasındaki eski dereceye göre calısıyıor bilemiyorum, evde değilken bunu birkaç kez yaptı açıkçası. cosa tam bir hayal kırıklığı şuana kadar artık geri bildirim de göndermiyorum çünkü bıktım , uzaktan kontrollü yeni bir termostat arayışına girdim, fiyatlarda yükseldiği için oda gereksiz masraf olmaz umarım...
  • taru T kullanıcısına yanıt
    Ekran şart değilse Cosa3 te sıkıntı yok. Kombiye cosa3 bağlı. Cosa 4ü deneme amaçlı çalıştırıyorum.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Maalesef ekran da lazım, yeni yerleşim yeri ve sürekli inşaat yapılan biryerde oturduğumdan internet olmadanda çalışması lazım, internette gidiyor çünkü, hatta arkadaşıma cosa v3 aldırdım 1-2 hafta önce ve sorunsuz kullanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cosa v4 ekranlı modeli tam bir hayal kırıklığıdır. Her güncellemeyle geriye döndü sil baştan tekrar aynı sorunlar ve bu devam da eder.

Tam zamanında bırakmışım zerre pişman olmadım
  • Cosa 1.0 modelini kullanmaktayım. 3. yılımızı doldurduk.
    Fakat bu kış kombide bağlı cihaz ile odada bağlı duran cihaz arasında sürekli bağlantı kopukluğu problemi yaşıyorum.
    3 senedir aynı yerlerde bağlı bulunan cihazlar arasında bu şekilde haftada 1-2 kez bağlantı problemi yaşamam çok garip geliyor.
    Cihazlar arası mesafe çok yakın. Toplasanız 5-6 metre mesafe yoktur. Ve arada tek duvar var.
    Aynı problemi yaşayan ve çözüm bulabilen varsa yardımlarını rica ederim.
  • Sabah kalktim cosa ekran 22.6 gosteriyor mobil uygulama 22.8 te takili kalkmis.Ama sorunsuz gorevini yapmis.sonra kendi kendine duzelmis.

• V.3 modeli cihaz sabah baglanti koptu bir daha gelmedi.fis sok tak modem ac kapa baglanmadi bir turlu.ev sildim.tekrar kurulum yapayim dedim ancak kosa internet ile baglanti kurmuyor bir turlu.varmi ayni sorunu yasayan

• x-calibur kullanıcısına yanıt
    Sizin dedinizin aynısı bi elektronikçi abi dedi sanırım haklısınız ama cosa neden sürekli bağlanmak için deneme yapmıyor ki

• md3likan M kullanıcısına yanıt
    Denedim usta çözüm olmadı elektrik kesildiğinde tekrar bağlanmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cosa bir tutkudur.bağlanmasada bağlanirsiniz?

• cosa v3 kullaniyorum.eski surum yazilimla kullanimima devam ediyorum.asagi yukari her gece birkac kez cok kisa kopup geri geliyor.bunu ertesi gun rapor sayfasindan gorebiliyorum.bunun disinda bi sorun yok simdilik Allah'a sukur.bu problemi gece hissetmiyoruz.enteresan olan kismi gunduz neredeyse hic kopmamasi.

yeni cihaz ve yeni yazilimla ilgili bu kadar sikinti olmasi uzucu.insallah cabucak butun problemleri cozumlerler.

• pegassus01 kullanıcısına yanıt
    Normalde deneme yapıyor. Zaten modem çalışırken cosanın fişini söküp takarsanız sorunsuz bağlanırsınız.

Sorun elektrikler kesildigi zaman bende olduğu gibi (özellikle eski kablonet modemlerde) modeminiz geç toparlıyorsa cihaz modeme bağlanıyor ancak internet kopuk oluyor. Yani ben modemden baktığımda cosayı bağlanmış görüyorum ancak modem internet servisi sağlamıyor. Bu modemin wifi ağını çabuk sağlayıp internet servisini daha geç yapması kaynaklı bir sorun.

Cosa da kendini bağlı gördüğü için tekrar denemiyor.

O zaman su soru aklımıza geliyor. Peki telefon ya da bilgisayar neden sorunsuz bağlanıyor? Muhtemelen bu konuda da yazılım devreye giriyor. Cosanın wifisi ip almışsa cosa kendini bağlı görüyor. İnternet servisini kontrol etmiyor. Ya da edebilse bile servis yoksa tekrar kendini bağlamak için resetlemiyor.

Yani cosaya sorarsanız modem kaynaklı, bizim de buna kanmadığımız yazılımla düzeltilebilecek bir sorun.

• Bir de ne hikmetse v3 elektrikler keildiğinde bile bağlanabildiği halde v4 bunu yapamıyor. Bu da yazılımsal olduğunun kanıtı.

• quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Bir de ne hikmetse v3 elektrikler keildiğinde bile bağlanabildiği halde v4 bunu yapamıyor. Bu da yazılımsal olduğunun kanıtı.
    Ama arkadaşımız V3 kullanıyor hocam.
  • İlginç. Demek ki v3 te modem seçiyor. Bendeki modeme sıkıntısız bağlanıyor. Aynı modeme v4 elektrikler gittiği zaman bağlanamıyor. Belki son güncellemeyle düzeltmişlerdir ama test etmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese Merhabalar,

Dün v4 versiyonunun cosa'nın kendi sitesinden siparişini geçtim ve ürün elime bugün ulaştı, çok hızlı bir gönderi oldu. Cosa'yı uzun zamandır takip ediyorum ama şu son zamanlarda herkeste bir bağlantı problemi olmaya başlamış. Almadan öncede bu yorumları okudum belki dedim ben yaşamam düşüncesiyle siparişi geçtim. Henüz kurulumu yapmadım, bugün yapacağım umarım bir aksilik yaşamam.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında HerşeyCosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 11 Ocak 2019; 13:5:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tetova16

Cosa 1.0 modelini kullanmaktayım. 3. yılımızı doldurduk.
    Fakat bu kış kombide bağlı cihaz ile odada bağlı duran cihaz arasında sürekli bağlantı kopukluğu problemi yaşıyorum.
    3 senedir aynı yerlerde bağlı bulunan cihazlar arasında bu şekilde haftada 1-2 kez bağlantı problemi yaşamam çok garip geliyor.
    Cihazlar arası mesafe çok yakın. Toplasanız 5-6 metre mesafe yoktur. Ve arada tek duvar var.
    Aynı problemi yaşayan ve çözüm bulabilen varsa yardımlarını rica ederim.
    Bu iletişim kopukluğu belli dönemlerde yaşanabiliyor.
    Çevrede çok fazla RF var.
    Garaj kapıları, bluetootlar, oyuncaklar, modemler,termostatlar,baz istasyonları, telefonlar, radyo tv verici istasyonları v.b.
    Bunlar yetmiyormuş gibi yakında apartman içi internet/TV dağıtım kabloları da devre dışı kalabilir.
    Çatıya merkezi bir verici koymayı ve tüm modemlere RF ile bağlanmayı düşünüyorlar.
    Belki bazı yerlerde uygulama başlamıştır. Bizim apartmana da bağlamayı teklif ettiler. Yeterli sayı bulamayınca vazgeçtiler.
    Bu durumda ot lerin 0,01 Watt lık haberleşme güçleri ne kadar verimli ve yeterli olacak bilemiyorum. Kanunen bu güçte olmaları gerek.
    Röle modülünü kombiden ve metal cihazlardan biraz daha uzağa ve yukarıya bir yere konumlandırın.
    Daha iyi haberleşme sağlarsınız.

• 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.