Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Ne ayar yaparsam yapayım gece neredeyse full çalışıyor kombi. 12 saat üzerinde günlük çalışma mı olur yahu? Lütfen bir yardım edin yoksa söküp atacağım. Daha geçen ay ilk defa yakmama rağmen 240₺ fatura geldi. Halbuki hesabıma göre 150 civarı gelmesi gerekiyordu.

Kombi: Eca Confeo Plus
    Kazan Sıcaklığı: 56 dereceye ayarlı

Cosa ayarlarını, raporu ve ünite konumunu aşağı atıyorum LÜTFEN tecrübeli birisi bir yol gösterirse çok memnun olurum.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• qeep kullanıcısına yanıt
    Neden 12 saat üzeri olmasın çok merak ettim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    5 saat civarı çalışırken 240₺ gelen fatura 500₺’yi aşmasın diye hocam. Ayrıca kesintisiz bir çalışma çizgisi var raporda dikkat ettiyseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: qeep

5 saat civarı çalışırken 240₺ gelen fatura 500₺’yi aşmasın diye hocam. Ayrıca kesintisiz bir çalışma çizgisi var raporda dikkat ettiyseniz.
    Peki hiç üşüdünüz yada terlediniz mi? Yani aşırı çalışma yaptı mı sizin set değeri üstüne çıktı mı? Sonuçta cosa denen şey odadaki sıcaklığı ayarlanan değerde tutmaya çalışıyor

• Cosa yine sapıttı. Nereye koyarsam koyayım her türlü aynı Isıyı ölçüyor .

• quote:

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Ne ayar yaparsam yapayım gece neredeyse full çalışıyor kombi. 12 saat üzerinde günlük çalışma mı olur yahu? Lütfen bir yardım edin yoksa söküp atacağım. Daha geçen ay ilk defa yakmama rağmen 240₺ fatura geldi. Halbuki hesabıma göre 150 civarı gelmesi gerekiyordu.

Kombi: Eca Confeo Plus
    Kazan Sıcaklığı: 56 dereceye ayarlı

Cosa ayarlarını, raporu ve ünite konumunu aşağı atıyorum LÜTFEN tecrübeli birisi bir yol gösterirse çok memnun olurum.

OT nin yanında bi derece koyun. civalı yada dijital farketmez.
    eğer aynı gidiyorsa cosa da sorun yok.
    Cosanın amacı zaten istediğiniz set değerinde tutmak.

ankarada hava,-15 18saat yanmış cihaz.
    saate çok takılmayın. hava ne kadar soğuk ise,evin ısısını aynı ortamda tutmak için cosa kombiye,çalış emri verir.

Dediğim gibi bi termometre koyup bakın.
    cosa 23gösterirken termometre 25 gösteriyorsa o zaman sıkıntı vardır.

• x-calibur kullanıcısına yanıt
    Cevap yazmıştım ama o esnada tel çalınca gitti hepsi.

Dediğim kesintisiz çalışma gece uyuduğumuz saatlere denk geldiği için aşırı sıcağı hissetmedim. Zaten yün yorgan kullandığımdan farkı hissetmedim uyurken.

Önceden cosa ünitesini kullanılmayan odada omuz hizasında konumlandırmıştım. Haliyle o oda oturduğumuz odadan soğuk olduğundan odalar arası çok sıcaklık farkı oldu. Bu sefer üniteyi oturduğumuz salona (fotoğrafta belirttiğim gibi) tv sehpasına hemen hemen koydum. Acaba bu mu etkiliyor diye düşünüyorum ama hali hazırda oturduğumuz oda bizden kaynaklı da ısındığından daha az dalgalanma olur sanıyordum.

• Nickimi_kedi7 N kullanıcısına yanıt
    Dijital termometre var. Odanın diğer ucunda duruyor. Hiç birbirinden teyit etmedim ama ara sıra baktığımda uyumlu değerler gördüm. Daha dikkatli takip edeceğim 👍🏻

Burda hava 3-4°’nin altına inmedi ve 12 saat çalışma gerçekten çok. Bana Cosa ölçümü hatalı gibi geliyor. Dün manuel kapadım kombiyi mesela. Cosa’ya göre sıcaklık 20° idi ama bana sıcak bastı. Aklıma termometreye bakmak gelmedi hiç.

Bir de şu raporlamada tasarruf yeri aldığım günden beri boş olunca sinirleniyorum. Tasarruf değil daha fazla masraf yapıyormuşum gibi 😄

• quote:

Cevap yazmıştım ama o esnada tel çalınca gitti hepsi.

Dediğim kesintisiz çalışma gece uyuduğumuz saatlere denk geldiği için aşırı sıcağı hissetmedim. Zaten yün yorgan kullandığımdan farkı hissetmedim uyurken.

Önceden cosa ünitesini kullanılmayan odada omuz hizasında konumlandırmıştım. Haliyle o oda oturduğumuz odadan soğuk olduğundan odalar arası çok sıcaklık farkı oldu. Bu sefer üniteyi oturduğumuz salona (fotoğrafta belirttiğim gibi) tv sehpasına hemen hemen koydum. Acaba bu mu etkiliyor diye düşünüyorum ama hali hazırda oturduğumuz oda bizden kaynaklı da ısındığından daha az dalgalanma olur sanıyordum.
    Hocam arkadaşımızın da dediği gibi, saate takılmayın. Siz Cosa dan sıcaklık set ettiğiniz değerde tutuyor mu tutmuyor mu ona bakın. Tasarruf işi evin yalıtımı ısı kaybıyla alakalı, havalar soğuk malum. Odalar arasındaki sıcaklık olayını da artık petekleri kısarak yada termostatik vana kullanarak halledeceksiniz. Oturduğunuz odada kullanırsanız, dediğiniz gibi sizden ve çalışan elektriksel aletlerden kaynaklı odada ilave sıcaklık olacağı için diğer odalarda sıcaklık biraz düşük olabilir.

• quote:

Dijital termometre var. Odanın diğer ucunda duruyor. Hiç birbirinden teyit etmedim ama ara sıra baktığımda uyumlu değerler gördüm. Daha dikkatli takip edeceğim 👍🏻

Burda hava 3-4°’nin altına inmedi ve 12 saat çalışma gerçekten çok. Bana Cosa ölçümü hatalı gibi geliyor. Dün manuel kapadım kombiyi mesela. Cosa’ya göre sıcaklık 20° idi ama bana sıcak bastı. Aklıma termometreye bakmak gelmedi hiç.

Bir de şu raporlamada tasarruf yeri aldığım günden beri boş olunca sinirleniyorum. Tasarruf değil daha fazla masraf yapıyormuşum gibi 😄
    Sıcak bastı dediğiniz anda termometre ile cosayı karşılaştırın,bi dahakine ;)

tasarruf yeri önceki programda güzeldi.(güncellemeden önce)

son sürümde (attığınız foto son sürüm) genelde yazmıyor zaten artık :D

• Şu alt tarafta çıkan işaret eşleşme işareti mi

• Merhaba Netatmo Wheather Cihazını Cosa ya Entegre Etme Şansı olabilirse süper olucak.Api desteği ve kaynak kodları da mevcut netatmonun sitesinde.Netatmo Wheather' in dış ortam modülünü cosanın dış ortam sensörü gibi bağlanma sistemi yazılımsal halledilebilir. böylelikle dış sensörü halletmiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbayindir -- 9 Ocak 2019; 17:36:8 >

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Evet. Eşleşmede problem gözüküyor.
    Hiç dokunmayın kendi kendine düzelicektir
    geçen gün aynı olay benim başıma geldi düzelmezse elektrik fişini tekrar çekin takın

Bu hata son iki güncellemede beri duzelmedi bazen termostat donup kalıyor sistem devredışı kalıyor.

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    V3 mü v4 te sorun yok.eslesme hatasi aliyorum bazen kendi baglaniyor.son yasadigimi anlatayim.Tam gece yattim eslesme hatasi verdi.cosanin yaninda hep termometre bulundururum.sicaklik 22.5 ten 22.2 ye dustu.cosa halen 22.6 da.daha öncede boyle olmustu kendi kendine baglanmisti.Ama risk almak istemedim.fisi cekmeden v4 un ustundeki tusa bastim ve cosa 22.2 ye dustu ve kombiyi atesledi.

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı aynen devam raporlarda da sorun oluyor baksana

• Nickimi_kedi7 N kullanıcısına yanıt
    Eve döndüğümden beri cosayla termoyu kontrol ediyorum. Mütemadiyen 1° fark var. (Şu an 1,4°)

Cosa’nın ölçtüğü sıcaklık termometreden yüksek yani. Tv etkisini gözardı etmek için başka konuma alayım bakalım.

• Buda benim ev deki durum cosa yerden baya yukarda eskiden diğer oda da kombi 30 dakika çalışırdı şimdi çabuk tepki versin diye kombiye en yakın oda olan salona koydum şimdi 10 dk çalışıyor 40 dakika duruyor cosa ya göre tasarruf %50 'den %67 ye çıktı takip ediyorum görücez Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• Cosa 3, loobex, cosa 4 yan yana duruyor. Bugüne kadar hemen hemen hepsi aynı gösteriyordu. Son güncellemeden sonra cosa 4 0,5 derece aşağıda göstermeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 10 Ocak 2019; 0:47:54 >
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.