Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben gece aradım saat 9 gibi.bant kaydı çıktı gündüz arayın veya biz arayalim dedi.yeni cosa almak istiyorum diye not bıraktım bugün koca gün dönen olmadı.

Sipariş veren arkadaşlar yeni model cosasi gelen eline ulaşan varmı.kac günde geliyor siparişler
    Şimdi müşteri hizmetleri ile görüştüm.yeni modeller haziranın son haftası teslim edilecek mis beyler.3 kalem pil ile çalışıyormuş cihaz.ekran üzerinde sadece hedef sıcaklık mi gözüküyor sorusuna cevap alamadım.sanirim müşteri hizmetleride pek konuya hakim değil henüz.bana kalırsa hem hedef sıcaklık hemde ortam sıcaklığı görülebilmesi.hangi modda çalıştığı da gorulebilmeli.Yeni cosa eskisi ile aynı yazılımı mi kullanacak bilen varmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 15 Mayıs 2018; 16:36:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haziranın son haftasina kadar gönderiler tamamlanacakmiş şu an gönderim yok kampanya bitmis görünüyor sitedeki banner kaldırıldı

• brosurlerde görünene gore surekli olarak gorunen anlık sıcaklık dokunmatik panele dokunuldugunda hedef sıcaklık değerleri görünecektir diye tahmin ediyorum.

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Evet benim tahminim de o yönde.Ekran daha işlevsel olabilirdi.calisma modlarida gorulebilirdi.neyse artık .Hayırlısı olsun hepimize.Bende dün son saatlerde siparişi geçtim.gecen sene yalıtımı da yaptık eve.sadece akıllı vanalar kaldı.onlarida aldık mı sistem tamam

• VLife kullanıcısına yanıt
    Sadece klima kontrolü yapan ayrı bir istasyon ünitesi hocam. Ancak aynı hesaba ekleyip aynı uygulamadan kontrol edebilirsiniz. Sadece konumlar arasında geçiş yapmanız yeterli.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    ayni uniteye uzaktan program yuklenerek klima kontrolu aktif hale getiriliyor. ayri bir unite yok.

• skmg S kullanıcısına yanıt
    Daha açık yazayım hocam:

1) Cosa Kombi Paketiniz varsa buna Cosa Klima Paketi aboneliği ekleyebilirsiniz. Bu durumda bir istasyon ünitesi hem kombiyi hem de klimayı kontrol eder.

2) Cosa Kombi Paketiniz yoksa ve sadece klimanızı kontrol etmek istiyorsanız Cosa Klima Paketi satın alırsınız. Bu paketten kombi ünitesi çıkmaz ve istasyon ünitesi sadece klimanızı kontrol eder. Bu pakete de daha sonra kombi ünitesi ve kombi paketi aboneliği satın alabilirsiniz.

3) Cosa Kombi ve Klima Paketiniz vardır ancak salon haricinde bir klimanız daha vardır. Bunun da kontrolü için sadece Cosa Klima Paketi satın alabilirsiniz.

• Bugün aradılar, istenirse kalem pille kullanılabileceğini, daha ince olduğunu, internet ayarının eskiye göre daha kolay yapılacağını, internetsiz kullanılabileceğini, amazonun sesli komut modülüne uyumlu olduğunu, çekim kalitesinin artması için geliştirme yapıldığını, malzeme kalitesinin aynı olduğunu söylediler.

Mh de tam olarak ürünü tanımıyor gibiydi. Haziranın son haftası teslim edilecek denildi, yatırım finansmanına bizim ön siparişlerle katkıda bulundular diye geçirdim içimden.

Ön siparişle aldığım ilk ürün oldu kendileri 😕

• akıllı vana derken hocam ?
  • yldrm35 Y kullanıcısına yanıt
    Bende aldım hayırlı olsun

• ibrahim477 İ kullanıcısına yanıt
    Peteklere takılan internet kontrollü.simdiki termostatik vanalar in cepten yönetilebilir olanı diye tahmin ediyorum.yani her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edebileceksiniz.ciksin görelim.honeywelin bu tür ürünleri var sanıyorum.

• Alan herkese hayirli olsun tabi ki bu cihaz bir nest markası ile yarışamaz ekran özellikleri bakımından bu tur uygun fiyatlı ürünlerden beklenti yüksek olmamalı çünkü gerçekten akıllı termostat denildiginde akla nest gelir onunda fiyatı Turkiyede satilsa 1500 liradan aşağı olmayacaktır.

Turkiyede satışı yapılan honeywell var cosadan çok farklı değil onunda kullanımı neredeyse ayni hatta cosanin yazılımı daha gelişmiş diyebilirim ekran olarakta oda çok işlevsel değil fiyat olarak ta 600 lira gibi rakamlara satılıyor artı olarak modulasyonlu bir akıllı modeli daha var oda 800 lira civarı satılıyor ama ekran modeli ikisinde de ayni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 16 Mayıs 2018; 10:37:4 >
  • bu tarz ürünler gereksiz para israfı olacaktır. çünkü odalar arasında mutlaka ısı alışverişi olacak ve yüksek ısı diğer odalara akacaktır
    Odaların kapısı kapalı olunca nasıl sıcaklık başka odaya akacak.

• ev içinde odaların kapısını sürekli kapalı mı tutmayı planlıyorsunuz :)
    Siz sanırım sadece 1 odayı isitiyorsunuz sonuçta oda termostatini en çok kullandığınız odaya koydugunuzda termostatı koyduğunuz oda istenilen sicakliga geldiğinde diğer odalarinizdaki peteklerinizde açık ise o odalarda isinmis olacaktır belki 1 derece yada yarım derece fark olabilir ancak sizin gozunuzde buyuttugunuz gibi bir kayıp yasanmayacaktir. Yapılan testlerde oda sicakligina gore kullanilan kombinin daha tasarruf sağladığı kanitlanmis hatta bazı ülkelerde oda termostatı kullanımı zorunlu kilinmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 17 Mayıs 2018; 10:53:54 >
  • hocam konu çok farklı. akıllı vanalardan bahsediyoruz
    Akıllı termostatik vana ile her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.cocuk odası farklı yatak odası farklı olur.gunduz çocuk okulda saat 1 de gelir saat bire kadar o oda 20 derece olur.örnekler çoğaltılabilir

Bütün odalarda termostatik vana var, sizin dediğiniz işi görüyor erken isinan odanın değerini küçük geç isinan odaninkini bir miktar büyüğe getiriyorum, merkezi bir yerdede cosa var, kendimce gayet memnunum.evdekilerde eskiye göre memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Tek derdim cosanın internet ve server sıkıntısıydi.

• yldrm35 Y kullanıcısına yanıt
    Termostatik vanalar geç isinan odalar için çok önemli gercekten

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.