Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Extralarge

Ev müstakil hocam, yalıtım yok. En üst kattayım. Geçen ay komple 42 derecede yaktım, OT yoktu. TRV ler vardı. 174 TL fatura geldi.

Kendi evime göre bi karşılaştırma yapmak istiyorum;

Kombi 70C'de yukarıda zaten programdan bahsetmiştim.
    Gayet konforlu ısınıyoruz. Siz 20.5 ısıtıyorsunuz ben 21,5 mesela en basitinden. 152 M2 ev.
    105 TL fatura geldi.

Sizin değerlerde programlasam emin olun 70-80 TL gelirdi.

O yüzden OT ve yalıtım şart.
  • 2018 yılında Cosa'dan Nest, Honeywell gibi ekranlı, duvara asılabilen ve hatta modülasyonlu bir versiyon bekliyoruz.

Nisan ayından itibaren yoğuşmalı cihazlar zorunlu olacak. Modülasyon özelliğine daha çok alaka göstermeleri gerekiyor.

İlk üretilen modelini kullanan biri olarak cihazı yenilemeye neden olacak bir gelişme olmadı şimdiye kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

2018 yılında Cosa'dan Nest, Honeywell gibi ekranlı, duvara asılabilen ve hatta modülasyonlu bir versiyon bekliyoruz.

Nisan ayından itibaren yoğuşmalı cihazlar zorunlu olacak. Modülasyon özelliğine daha çok alaka göstermeleri gerekiyor.

İlk üretilen modelini kullanan biri olarak cihazı yenilemeye neden olacak bir gelişme olmadı şimdiye kadar.

Bu bilgi nerden geldi acaba?
  • tsshadow T kullanıcısına yanıt
    bende aynı kombiyi kullanıyorum
    on off termostat taktığında ekran kartı problemi oluyor genelde
    kendi oda termostatını takartsan bu sefer garantiden değiştirebilirsin
    ama başka türlü bir OT takarsan yapmamak için garanti kapsamı dışına çıktı derler
    tavsiyen yakınında viessman termostat kullanan varsa rica et iste ekranda donma sorunu olup olmadığın öğren oluyorsa kartı garantiden değiştirmen
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı kombi zorunluluğunu kastediyorsanız;

http://www.tgrthaber.com.tr/ekonomi/kombide-tasarruf-yontemleri-208639
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Yoğuşmalı kombi zorunluluğunu kastediyorsanız;

http://www.tgrthaber.com.tr/ekonomi/kombide-tasarruf-yontemleri-208639

Bu açıklamayı yapan adama göre OT kullanmak saçma
    Ziraa adam gündüz kapatılan kombi içindeki su soğuyacağı için tasarruf yaptırmaz diyor.

• 22 Saatin 7 saat 30 dk sında kombi çalışmış olarak görünüyor. Petek suyu sıcaklığı 55 derece. Akşam sayaçtan kontrol edeyim bayağı bir tüketim oldu sanırım. Doğalgaz tasarruf oranı %38 lere kadar düştü. Yoğuşmalı DD Nitromix'i 55 dereceden 60 veya 65 dereceye çeksem tüketim açısından tasarruf olurmu arkadaşlar ?
  • O kısmına takılmayalım, habere odaklanalım :)

@Extralarge

Havalar soğudu. Benim günde 2 saat çalışan kombi 6 saat çalışır oldu. Soğuk havalarda tasarruf oranı haliyle azalır. OT'nin en verimli zamanları geçiş mevsimleri.

Yoğuşmalı kombiyi ne kadar az sıcaklıkta kullanırsanız o kadar verimlidir. 55 dereceyi geçmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cglynfrk -- 25 Aralık 2017; 17:35:5 >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    cglynfrk kullanıcısına yanıt
    İl olarak Antalya da mısınız yoksa size. :) birden benimde fırladı çalışma saati. ama iyi soğudu 2 gün.
  • 24 saatte kombi 55 derecede 8 saat 30 dk çalışmış. 10 m3 yakmış. Degerler pek iç açıcı degil. Kazan sıcakligini 60 yapsam tasarrufa etkisi olurmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Icerisi kac derece peki

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Valla tuketimlerinize hayranim.152 m2 eve gore harika. ben 75 m2 isitiyorum.gunduz 21.5 aksam 22 uyku 21 il bursa bu aralar bursa geceleri 2 derece gunduz 8 -10 derece sanirim.gunluk 6.8 m3.ev 5 cm eps ile hem alt garajdan hemde 4 bir taraftan yalitimli.kombi balkonda 10 gun icinde cam balkonda yapilacak.evde cocuk var daha asagi cekemiyorum.kombi kazan sicakligi 51 derece maksimum 60 kadar cikiyor.eca confeo plus hermetik kombi.

• Ev 130 m2. Dd yogusmali kombi kazan 65 derece. Cosa ev 24.9. Uyku 24.6 derce ayarli. Bugün fatura geldi 248tl. 240m3 gaz harcamis. 1 aylik calisma toplam 190 saat

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Valla tuketimlerinize hayranim.152 m2 eve gore harika. ben 75 m2 isitiyorum.gunduz 21.5 aksam 22 uyku 21 il bursa bu aralar bursa geceleri 2 derece gunduz 8 -10 derece sanirim.gunluk 6.8 m3.ev 5 cm eps ile hem alt garajdan hemde 4 bir taraftan yalitimli.kombi balkonda 10 gun icinde cam balkonda yapilacak.evde cocuk var daha asagi cekemiyorum.kombi kazan sicakligi 51 derece maksimum 60 kadar cikiyor.eca confeo plus hermetik kombi.

Ben de Bursa'dayim

Dışarda 20

Evde 22

Gece 23

Bakalım fatura ne gelecek

Ev dubleks

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcherb

cosa güncelleme felanmı aldı bilmiyorum ama. ikidir durup dururken kombi ünitesiyle cosanın bağlantısı gidiyor. birbirleri arasındaki mesafe maksimum 5 metre ama durup dururken düşüyor bağlantı 2 seferdir aynı şey oluyor ve bağlamanın tek yolu cosayı sıfırlamak başka türlü asla eşleşmiyor bir daha. gece veya evde yokken gidince aradaki bağlantı ev buz gibi oluyor. bu soruna acil çözüm bulunmalı

Bende de bu kopma eskilerde olmayan bir durum. Bir güncelleme mi olumsuz etkiledi bir şeyleri acaba?
    Devam ediyor mu sizde de?
    En kısa çözüm hangisi?
  • Sayaca bakin 1.15 ile carpin.200 olacak sanirim bemim

• ttoygar T kullanıcısına yanıt
    Cosa ilk kurulumdaki arkadaş modem kanalını 6 ya ayarladı. Modem içindende Cosa nın IP sini sabitledi. Şuana kadar hiç kesilme ve kopma olmadı.
  • Bu kopmanın modemle alakası yok gibi sanki... İstansyon ile kombi arası bağlantı kopuyor. Oda sıcaklaığını görmeye devam ediyorum, istasyondan modeme, modemden buluta rutin bilgi akışı var sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Valla benim yaptığım birşey yok :) Bende kendi tuketimime hayranım. :)

Bu yaz petek boylarini biraz buyutmeyi düşünüyorum. Ziraa bana gore az.

En önemli şey yalıtım ve evin güneş görmesi.

Ev güney cephe. Gunduz güneş çıktığı zaman disarsi -10 bile olsa ev ısınıyor. Alt katta dolu olunca gunduz kombi hic devreye girmeden ev ısınıyor. E yalitim tas yunu catida da iki kat izocam serili. Eski evim kuzey cepheydi cok çekmiştim yeni ev alirken gunes goren ev cok aradım. Nitekim buldum.

Bugünki grafiği paylaşıyorum. Gunduz hic devreye girmemis hemen hemen üstelik ev sicakligi yükselmiş. Termostat kesinlikle direkt güneş goren bir yerde değil.

Su anda disarsi -2. Gunduz 4-5C civarlarında. Sabah 06.00 da evden cikarken sayaca bakarim. Şimdi tekrar baktım 1,5 m3 tüketmiş. Sabaha kadar bi o kadar daha tüketir tahminim 3 m3... Ocak ve sicak su kullanımı dahil.

3 saat çalışmış kombi dun geceden beri..
    Kazan sıcaklığı 70C.
    Kombi Termodinamik 24KW

https://i.hizliresim.com/ROdvB6.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 25 Aralık 2017; 23:51:6 >

• Bu arada benim kombi balkonda ve balkon acik. Tesisat yer altindan gidiyor. Balkonu bende kapattiricam 8 m2 balkonum var ve baya masraflı tutuyor balkonu kapattirmak bu yuzden yaza bıraktım.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.