Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
10.427
Cevap
176
Favori
318.026
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    4598 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ertemli

Akşam MM 199 TL ye verdi
    Kombi ve klima paketi
    https://mini.donanimhaber.com/cosa-klima-ve-kombi-paketi-199tl--130489890#130493205

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JavaScripts -- 22 Aralık 2017; 21:24:19 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    715 Mesaj

diğer peteklerin tamamını kapatıp (15 dakikalığına) yatak odasının peteğini kontrol edermisiniz. boruları (giriş üstten çıkış alttan (bu arada inşallah çapraz bağlıdır petek)) kontrol edin sıcak üsttenmi geliyor alttan mı ? ve tamamen ısınacakmı?
    |
    |
    infoofis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

PSN:hakan00056
  • Yüzbaşı
    855 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: noname0056

2 saatten beri kombi unite baglanti hatasi aliyorum sizde de durum ayni mi?

Sıkıntı yok bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Neden baglanamiyorum acaba birden bire baglanti hatasi verdi daha oncesinde sıkıntı yoktu

|
    |
    gktgsyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2181 Mesaj

Bendede bir sorun yok

|
    |
    noname0056 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cihaz sıfırlama yapın modem ayarlarınızı kanal 11 ve wpa2 şifreleme yapıp cosa modem bağlantısını tekrar yapın(wifi modemin şifresini tekrar girdiğiniz kurulum) umarım düzelir.

Modem için cosa desteğe mail atmıştım verdikleri cevabı yapıştırıyorum.

Değerli Cosa Kullanıcısı,

Yaşadığınız sorun genellikle kablosuz modem ayarlarından kaynaklanmaktadır. Modeminizde aşağıda belirttiğimiz ayarlamaları sağlayarak sorununuzu çözebilirsiniz,

Kablosuz ayarlarda;

- Kanal değeri 11 olarak seçilmeli,

- Bant Genişliği 20 Mhz ya da 20/40 Mhz olarak seçilmeli ve

- Şifreleme Protokolü ya da Şifreleme Algoritmesı AES ya da TKIP/AES olarak seçilmelidir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Her türlü soru ve öneriniz için bize destek@cosa.com.tr veya 0850 558 0850’den ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Cosa Müşteri Hizmetleri

|
    |
    noname0056 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    932 Mesaj
    Sorun olmamasina ragmen birden hata verince odayi değiştirdim şimdilik bi sorun görünmüyor tskler verdiginiz bilgiler icin

|
    |

• Yüzbaşı
    627 Mesaj
    cosa güncelleme felanmı aldı bilmiyorum ama. ikidir durup dururken kombi ünitesiyle cosanın bağlantısı gidiyor. birbirleri arasındaki mesafe maksimum 5 metre ama durup dururken düşüyor bağlantı 2 seferdir aynı şey oluyor ve bağlamanın tek yolu cosayı sıfırlamak başka türlü asla eşleşmiyor bir daha. gece veya evde yokken gidince aradaki bağlantı ev buz gibi oluyor. bu soruna acil çözüm bulunmalı

Sevgili Gökhan

Bu tabloyu nasıl sağladığını bize de öğretir misin? :)
    |
    |
    GokhanTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne ilm ola ki ola intihası
    Ne kul ola ki olmaya hatası
  • Binbaşı
    1177 Mesaj

Daha önceden de soran bir arkadaşa açıklamıştım. Çizelge html kodlarla bu sayısal değerlere göre çıkıyor. Sayısal değerleri bilgisayardan herhangi bir web tarayıcı üzerinden rapor sayfasına gelip alıyorum hocam. Ufaktan web sayfalarıyla haşır neşir iseniz azıcık html kod biliyorsanız değerlere ulaşırsınız. Chrome da herhangi bir sayfaya sağ tık incele derseniz kodlara ulaşırsınız.
    |
    |
    cglynfrk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu ürünü almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 23 Aralık 2017; 10:27:13 >

quote:

Cosa kullanırken iki farklı senaryo deneyelim genelde kullanan yada kullanmayı düşünenlerin aklına bunlar takılıyor.

Evin sıcaklığı olağan bir şekilde ve sorunsuz çalışan Cosa oda termostatımız var;

a) Elektrik var fakat internet sıklıkla kopup bağlanıyor. Evin sıcaklığında değişim olur mu? Çalışmamazlık yapar mı?

- Sorunsuz çalışmaya devam eder.

b) Elektrik var fakat internet servis sağlayıcıda genel arıza var ve uzun süreli internetim kesilirse?

- Cosa bulut tabanlı çalışmaktadır. Sunucusu üzerinde sizin belirlediğiniz ayarları ve saat bilgisini barındırır. Cosa ilk fişe takıldığında internetten Sizin belirlediğiniz programı set değerlerini alıp hafızasına kaydeder. Bundan sonra ki internet kesintileri çalışmasını etkilemez. Aynen son değerler devrededir. Sizin en son verdiğiniz ayar programsa saatine göre devam eder. Konum tabanlı çalışma emri verdiyseniz ve eve geldiğinizde çalışma emri alamadığı için üst butonundan modu istediğinize alabilirsiniz. Program olarak çalıştırıyorsanız küçük bir hatırlatma yapayım internet kesikken fişten çekmeyin çünkü enerjisi kesilince internet olmadığı için güncel saat bilgisini alamaz ve programa devam edemez.

c) Elektrik kesildi haliyle internette yok. Elektrik gelince çalışırmı? Evdeyim yada evde değilim ne tepki verir?

- Elektrik gelince Cosa açılır ve internet bağlantısı arar. Modeminizde internete bağlanmış olur ve Cosa güncen verileri ve saat bilgisini sunucudan alıp sorunsuz çalışmaya devam eder.

Yukarıda ki senaryolar nasıl kombinasyonda olursa olsun daima b planınız vardır. Herhangi bir nedenden dolayı mobil uygulamanızdan ulaşamadığınız zaman evde cosa istasyon üzerinden mod değişebilirsiniz. Bu mod değerleri sizin en son verdiğiniz değerlerdir. Bu da sizi tatmin etmedi diyelim Cosa kombi ünitesinde alev butonuna bir iğne yardımı ile basıp kombideki köprülemeyi aktif hale getirebilirsiniz ve kombinizi termostatsız kullanıma alırsınız.

Hocam geçen hafta yazmıştım geçmiş sayfalarda. Sizin sorunuza yukarıda ki bilgiler cevap olacaktır.

Bir önceki sayfada da Cosa nın yeni yıl indiriminden bahsettik. Yeni alacaklar için bu bilgininde faydası olacağını düşünüyorum.

Cosa Kombi Paketi 399TL yerine 279 TL!

Üstelik Cosa Anahtar Teslim Hizmeti Hediye!

Fırsatı Yakala! -> Tıklayın

*Yukarıda ki link mail ile tüm Cosa kullanıcılarına özel verildi. 120tl indirimle 279tl montaj ve kargo dahil fiyat.
    |
    |
    fensinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    31 Mesaj
    Selamlar

Ben de yeni cosa kombi kitini kullanmaya başladım. Kombi markası ECA scot

Cosa öncesi kombiyi 42 derecede yakiyordum. Evin içi çok sıcak oluyordu. Kombi kitini takarken telefonla yardım aldığım cosa teknik destek ekibi kombiyi 55 dereceye ayarlamamı söyledi. Şu andaki durum şu şekilde. Tasarruf oranı yüzde 5lerde görünüyor. Ev bütün gün 24 derecede. Bu durum normal mi? Tasarrufu arttırmak için ne yapabilirim?

• Yarbay
    2181 Mesaj

24 du 22 derece yapin.

|
    |
    genetik52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Xaero

Sadece tek odayı ısıtması ve diğer odaları soğuk bırakması sebebiyle Cosa'yı komple söktüm. Termostatik vana ile şimdi çok daha iyi oldu...

Sökmek yerine cosayi en soğuk odaya alıp diğer odaları termo vana ile esitleseniz daha mantıklı olabilirdi.ben o şekilde kullanıyorum.termo vana ile evden uzaktayken isi yükseldiğinde kombi kapanmaz sadece vanalar kisar.kombi çalışmaya devam eder.guvenlik açısından 2 peteğin hiç kapanmamasi da önemli dip not olarak aklınızda bulunsun

|
    |

Termostatik vananın amacı farklı cosanın farklı hocam evinizin en soğuk odasında olsaydı cosa bütün odalarınızın en düşük ısısı cosanın olduğu odadaki kadar olurdu zaten.

|
    |
    Xaero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam gectigimiz haftalarda kombiyi 70 dereceye cikarim 40 dk boyunca calistirmistim. Evin butun petekleri isindi. Yatak odasida tabi. Ust alta gore daha hizli isiniyor.

Ama bu aksam dediginizide deneyip sonucu yazarim.

Peki alr yada ust isinmasinin olayi nedir?

Tesisattami sikinti vardir diyorsunuz???

|
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sifir/yeni temizlik yapilmis tesisatlarda bile peteklerin üst ve alt ısıları aynı olmuyor. Sicak, yoğunluktan dolayı yukarda daha fazla oluyor. Sicaklik farki aşiri ise tesisati temizlemeniz gerekebilir. Kombiye en uzak peteklerin borulari capraz baglanmalidir. (Sicak su girisi ustten cikisi capraz alttan.

|
    |
    infoofis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.