Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAnırım bıraz zaman ayırıp gozlemlemem gerekıcek.
    komutun gec gıttıgı farkettım cosa unıtesıne ıstasyon ıle arasında en fazla 4 metre var ve ınternette herhangı bır kopma yada sınyal kaybıda yok.

bır kac test daha yapıp sızı oyle rahatsız edıyım.
    Bu arada forumdakı tum arkadasların mevlut kandılı mubarek olsun bu vesıleyle.
  • akaco23 kullanıcısına yanıt
    Siz bence alin telefonu elinizd kombi başında üniteyi gözlemleyin. Dereceyi çok yükseltin ve anında mavi ışığı göreceksiniz. Sonra çok düşün ışığın aöndüğünü göreceksiniz. Işığın sönmesini takibe. Birkaç dakika sonra kombi devir motorunun durduğunu da göreceksiniz. Komutun geç gitmesini hiç duymadım bi gözlemleyin tekrar sonuç berin bende merak ettim

Bendende kandiliniz mübarek olsun siz ve tüm forum arkadaşların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 2 Ocak 2015; 20:00:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akaco23 kullanıcısına yanıt
    Biz eca confeo plus kombiye Santek bagladik. X1A baglatisina direk calisti. Hatta ben +- 9 c calisir dedim. 55 c ye ayarlamistik ilk. Termostattan verim aldigimiz gibi +-9 c de iptal oldu.direk 55c de calisti. Surekli. Bence baska bir sıkıntı var. Ama bu Santeke ozel bir seymi bunu hasanemmi yanitlayabilir.

• drezin D kullanıcısına yanıt
    Sayın drezin bunu SAN-TEK ile ilgisi yok. SAN-TEK de cosa gibi on/off çalışıyor. Köprü varken nasıl çalışıyorsa, termostat varken de aynı şekilde çalışması gerekir.

Ancak köprü varken üst sınıra kadar alevi düşük şekilde çalışmaya devam eder. Termostat bağlı iken üst sınıra ulaşmadan termostat kombiyi kapatıyor olmalı. Evet evet çözdük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 2 Ocak 2015; 20:32:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: afoR1zma

bu arada arkadaşlar cosa alt katimda babama kurmuştum. baglanti sorunu yasiyordum. router ust katta benim evimdeydi. söktüm cosa yi kendi evime kurdum sorun düzeldi. galiba wifi bağlantısındaki zayıflık sebep olmus. router arayuzunden kontrol etmistim %20 gibi çekim aliyodu simdi soryn yok. yarin diger cosam gelince alt kata kurmak icin artik routerin yerini degistircem galiba. @xpress34 hocam vana ve pislik tutucu bende de sorun cikartiyo sanirim. kombi 55de max sicakliga ulasiyor ama ev ısınmıyor. sadece petek donus vana ve pislik tutucuyu degistirsem yeterli olur mu?

Gidiş hattında vana ve filtre yoktur muhtemelen. Sadece ısınma dönüş hattının filtre ve elek grubu değişiminin ben faydasını gördüm. Temiz şehir suyu giriş hattındaki vana ve filtreyi değişmedim. Çünkü basınç zaten yeterli ve tıkanmadı şu ana kadar.

Bu arada alt katta wifi çekim sorunu varsa TP-LİNK 740 N router teknosa da 39 TL ye görmüştüm birkaç gün önce. Tavsiye ederim. Kablosuz alıp kablosuz yayın yapma özelliği var.

Bende var. İki kat üstte yan dairede fişe takılı arada network kablosu olmadan kablosuz alıp bulunduğu daireye yayın yaqıyor.

Bu fiyata bu işi yapan en iyi makina, DD-WRT desteğide var.

hocam bu vana lar dar di mi? degistirmeliyim di mi?
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• quote:

Orijinalden alıntı: akaco23

SAnırım bıraz zaman ayırıp gozlemlemem gerekıcek.
    komutun gec gıttıgı farkettım cosa unıtesıne ıstasyon ıle arasında en fazla 4 metre var ve ınternette herhangı bır kopma yada sınyal kaybıda yok.

bır kac test daha yapıp sızı oyle rahatsız edıyım.
    Bu arada forumdakı tum arkadasların mevlut kandılı mubarek olsun bu vesıleyle.

bemin telefonda ev simgesi çıkıyor, aynı cihaza ikinci kullanıcı olarak çocuğun cep telefonunu ekleyip eşleştirdim çocuğun telefonu DARK EVO onda da uygulamada ev simgesi çıkmadı.

benim telefon 2.3.7 cyannogen mod sürümü, çocuğun telefonu android 4.2 sürümü yüklü şu anda. bence uygulamanın android sürüm uymsuzluğu olabilir.

Dark EVO android 4.4.2 Kit Kat güncellemesi var bir ara güncelleme yapıp tekrar deneyeceğim. Bilgi veririm.

Bu arada cep telefonunuzun konum bilgisi servisi açık olmalı diye biliyorum orayıda kontrol edermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 2 Ocak 2015; 22:19:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akaco23

merhaba arkadaşlar
    eca confeo plus kombıme cosayı bugun bagladım
    55 dereceye set ettım.
    benım sorum ev sıcaklıgını 22 derece yapıyorum kombi tam 22 derecede kapanıyor ama sıcaklık 21.5 lara kadar dusmesıne ragmen kombı bır daha devreye gırmıyor
    elımle kombının derece ayarını yukarı yaparsam devreye gırıyor

yıne aynı sekılde kombı calısırken sıcak suyu acıyorum
    suyu kapatıyorum kombı yıne devreye gırmıyor fakat termostat baglamadan once boyle bır sorunu yoktu kombının.

bırde samsung s4 mını kullanıyorum 4.2.2 andoıd surumu cok ılgınc 2 telefonda denedım cosada kı ev ısaretı sımgesı cıkmıyor telefonlarda.
    şimdiden yardımlarınız ıcın tesekkurler.

sıcaklık kontrolünü başka bir termostat ile mi yapıyorsunuz yoksa cihaz kontrol ekranından bakarakmı 22 ayarlı iken 21.5 lara düşmesine rağmen kombinin yanmadığını söylüyorsunuz?

ilk önce şu adresten pc den hesabınız ile giriş yapın;

http://kontrol.cosa.com.tr/

ana ekranda ev ısısını kaç görüyorsunuz?

eğer burada gördüğünüz değere rağmen ayarladığınız ısının 0.1 derece altına indiğinde kombi devreye girmesi lazım. Girmiyorsa firma ile görüşün.

Yok başka bir termometre ile 21.5 dereceye düştüğünü görüp yanmasını bekliyorsanız baktığınız termometre farklı değer gösteriyor diyebiliriz.

sonuçları bildirirseniz tekrar yorumlarız.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Bence bu SAN-TEK'e özel bişey Hasan ağabey -0.1 ile 0.0 arası çalıştığı için kazan 55 i koruyor olabilirmi? Aklıma o geldi uzun süre termostatsız çalışınca -+9 derece oynama yapıyo yanılıyorda olabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hizlial.com teslimat süresini erteledi.
    Sanırım siparişlere yetişemiyorlar.

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    günde 50den fazla satıldığını söylemişlerdi.
  • Viessman vitopend100(15yillik)kombim uyumlumu diye cosa dun attigim maile hala cevap gelmedi. Yilbasi tatili devam ediyor galiba onlar icin. Nasil ozel sektor anlamadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

bu arada arkadaşlar cosa alt katimda babama kurmuştum. baglanti sorunu yasiyordum. router ust katta benim evimdeydi. söktüm cosa yi kendi evime kurdum sorun düzeldi. galiba wifi bağlantısındaki zayıflık sebep olmus. router arayuzunden kontrol etmistim %20 gibi çekim aliyodu simdi soryn yok. yarin diger cosam gelince alt kata kurmak icin artik routerin yerini degistircem galiba. @xpress34 hocam vana ve pislik tutucu bende de sorun cikartiyo sanirim. kombi 55de max sicakliga ulasiyor ama ev ısınmıyor. sadece petek donus vana ve pislik tutucuyu degistirsem yeterli olur mu?

Gidiş hattında vana ve filtre yoktur muhtemelen. Sadece ısınma dönüş hattının filtre ve elek grubu değişiminin ben faydasını gördüm. Temiz şehir suyu giriş hattındaki vana ve filtreyi değişmedim. Çünkü basınç zaten yeterli ve tıkanmadı şu ana kadar.

Bu arada alt katta wifi çekim sorunu varsa TP-LİNK 740 N router teknosa da 39 TL ye görmüştüm birkaç gün önce. Tavsiye ederim. Kablosuz alıp kablosuz yayın yapma özelliği var.

Bende var. İki kat üstte yan dairede fişe takılı arada network kablosu olmadan kablosuz alıp bulunduğu daireye yayın yaqıyor.

resimde en sağda bulunan kalın boru daki plastik vana ve hemen üzerindeki pislik tutucu elek filtreyi değiştirmeniz yeterli. Diğeri yani ince olan temiz şehir suyu girişi. İnce boruda zaten su basıncı ve debisi yüksek ayrıca kolay kolay tıkanmıyor.

Sadece kalın borudakini değiştirirseniz faydasını göreceksiniz. Hem ısınma yönünden hemde kombi rahatlıyor pompa daha rahat çalışıyor.

unutmayın tam geçişli metal pirinç vana ve tam geçişli elek filtre kullanın.

bu arada boru çapı 32 lik gibi görünüyor, plastik borular mm olarak ölçü kullanmakta, metal boru ve vanalar ise inch olarak ölçülmekte.

aslında 1 inç 25.4 mm ye tekabül ediyor metallerde fakat plastikte karşılığı 32 lik diye geçiyor.

ek parçası için 1 adet 32 lik plastikten 1 inç e dış dişli ek parçası almanız lazım.filtre ve vanayı da 1 inçlik almanız yeterli. elek sonrası 1 inçten 3/4 e 1 tane redüksiyon (ben 2.5 tl ye almıştım) redüksiyon üzerinede kombiye bağlantı için 1 tane 3/4 düz rekor kullandım. Alacağınız malzemeleri dışarıda birbirine ekleyin sonra plastik boruyu uygun mesafeden kesip kaynaklayın en son kombiye rekor ile bağlayın.

ya da plastikten direk 3/4 metale redüksiyon ile geçilse bile 3/4 metalin delik çapı plastikten büyük oluyor. Forumda başka bir başlıkta 3/4 yeterli olacağı yazıyordu ama ben yinede alttaki vana ve filtreyi 1 inç kullandım sonrasında redüksiyon ile 3/4 e geçtim filtre üstündeki ikinci vana ise 3/4.

Bu şekilde bağlantı ile filtre temizliğide çok kolay yapılır oldu.

benim yaptığım şu resimdeki şekilde. fotosunuda çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 2 Ocak 2015; 23:07:23 >

• Cosa yı aldım ancak atron kombi parametre ayarını yapamıyorum. Netteki ayarların aynısını yapıyorum p06 dan sonrası olmuyor. Biri video falan çekip atabilir mi pdf den bakarak yanlış yapıyorum. sizden ricam ;(

• quote:

quote:

quote:

bu arada şimdi tekrar dikkatli baktım en altta 32 lik boru gelmiş sonra plastik redüksiyon ile 25 liğe düşülmüş üzerine 25 lik vana ve 25 lik filtre kullanılmış.

Tam bir darboğaz yapmışlar.

benim daha önce eklediğim karşılaştırmalı fotolardaki plastik filtre 32 lik resmiydi, sizinki 25 lik olduğu için iç çapı dahada dardır eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 2 Ocak 2015; 23:14:12 >

• xpress34 X kullanıcısına yanıt
    hocam kolay yerde diye alt katimdaki babamin kombisinin vanalarini cekmistim ayni diye fakat borular farkliymis benimki alttaki gibi duvardan kalin cikiyo ve inceliyo gibi nasil yapariz bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afoR1zma -- 2 Ocak 2015; 23:20:58 >
  • bu arada benim Cosa da bugün gelmiş. İşten gelince montajını yaptım.

Montaj yaparken bir hata buldum bu arada hata şuydu; kombi sigortasının tesisatını çeken usta yanlış bağlantı yapmış, gelen faz hattını direk kombiye bağlamış nötr hattı ise sigortadan geçirmiş. Ben Cosa kombi ünitesine elektrik vermek için sigortadan kısa bir kablo ile sıva üstü priz bağlantısı yapmam gerekti. Bunu yaparken tesbit ettim ve hemen kabloların sigorta bağlantısını düzelttim.

Evde bir elektrik faciası yaşamamız an meselesiymiş meğer, neyse Cosa sayesinde sorun düzeltildi. Yoksa hiç farkına varmazdık bu hatanın. Taki kombide bir arıza olup sigortayı kapattığımıza güvenerek elektrik bizi çarpana kadar

bakalı takip edeyim birkaç gün sonra yine gördüklerimi yazarım.

Bu arada bendeki Cosa takip ettim -0,1 de start veriyor, +0,4 te stop yapıyor.

Stop sonrası 0.2 derece daha oda ısısında yükselme oldu sonrasında aşağı düşmeye başladı. Saat 20.00 de kurulumum tamamlanmıştı.

Gördüğüm eksiklikler;

1 - Eksi yöndeki hassasiyeti gayet başarılı fakat + yöndeki hassasiyeti kullanıcı isterse değiştirebilmeli bence. En büyük eksiklik bu şu anda.

2- Android 4.2 sürümünde uygulama üzerinde EV resmi görünmüyor. Belki bizim telefon kaynaklı olabilir henüz sorunu detaylı inceleyemedim.

3- Uygulamaya bir arkadaş derece ayarı için + ve - butonları eklensin diyordu becede eklenmesi gerekli.Kaydırma ile çok zor hassas ayar yapmak. PC den ayarda sorun yok fare ile kolayca oluyor.

4 - PC den tarayıcı ile kontrol.cosa.com.tr adresinden giriş yapıldığında ana ekrandaki EV resmi turuncu renkte görünüyor Cosa üzerinde ise ev modunda iken ışıklar mor renkte yanıyor, bu durum kafa karıştırdı biraz. Gelgelelim gece moduna geçildiğinde ana ekrandaki ay resmi sarı oluyor cosa üzerindede ışık sarı yanıyor, yine dışarıda modu seçldiğinde ekrandaki kare resim mavi oluyor ve Cosa üzerindeki ışıklarda mavi renk oluyor. Kısaca EV modunun rengi bence uygulama ve web arayüzünde aynı istasyonun üzerindeki gibi mor renkte görünmesi gerekir.

5- Uygulama üzerinden dışarıda moduna istenilen sıcaklık değeri değiştirilemiyor şu anda, fakat web arayüzden girince istenen değer verilebiliyor, uygulama güncellemesi ile sorun düzelecektir mutlaka.

şimdilik bu kadar. Fark ettikçe eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 3 Ocak 2015; 0:02:54 >

• Merhaba bende kısmetse yarın cosayı eca confeo plus a bağlayağım. Elimden pek iş gelmez takan arkadaşlardan var ise fotoğraf alsbilir miyim. Aşamaları yazabilir misiniz

• quote:

hocam kolay yerde diye alt katimdaki babamin kombisinin vanalarini cekmistim ayni diye fakat borular farkliymis benimki alttaki gibi duvardan kalin cikiyo ve inceliyo gibi nasil yapariz bunu?

vana ve filtreyi metal 3/4 alacaksınız o zaman. Forumda zaten 3/4 çap yeterli diye başka bir başlıkta yazılmıştı.

mevcut plastik vananın ile en alttaki dirsek arasından boruyu uygun yerden keserek (bu arada kaynak mesafesi bırakmayı unutmayın) yeni parçaları monte ederseniz sorununuz kalmaz.

25 lik plastikten 3/4 metale geçiş parçası ile (adını bilmiyorum) metale geçin, iki tane 3/4 vana ve 3/4 pislik tutucu birde bir tane 3/4 düz rekor işinizi görecektir.(Erkek dişi durumlarını hesaplayarak alırsanız nipel almak zorunda kalmazsınız,) ille nipel kullanmak gerekirse sakın döküm malzeme kullanmayın tüm parçalar pirinç olsun. İlerleyen zamanda pas yapmasın.

yanına bir plastik kaynak makinası birazda el becerisi varsa değmeyin keyfinize.

• bu arada google play de güncelleme geldi.

Yenilikler
    Sıcaklık ayarları hassasiyeti 0.1 derece yapıldı. Dışarıda modu sıcaklığı manuel olarak ayarlanabilir hale getirildi. Bazı hata düzeltmeleri yapıldı.
  • xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Sıcaklık ayar değişiminde alt kısma - + koyulsa iyi olur dediğin gibi. Bazen el kaydımı hop 30 a fırlıyor

Android için desteğe yaz sürümünü bütün bilgilerini. Bende iki tip aynı telefonun birinde gördüm pek anlamıyorum androidten o yüzden üstünde durmadım.

Hem eksi hem artı hassasiyeti değişmeli hatta ikisinden biri 0 bile ayarlanabilmeli.

Ev modu her yerde kırmızı hocam. Ana ekranda da haftalık programdada. Cosa da mor olmasının sebebi kırmızı rengin hata rengi olmasından sanırım. Bu nedenle uygulamadaki ev modu mor olsa aynı renk olur.
    Yeni mod yada modlar eklenince renkleri seçilebilecek i ve seçilirse istasyonda da renkler görüncekmi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.