Şimdi Ara

Corsair TwinX1024-3200C2PRO Ram Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 ay kadar önce sistem açıktı önünde oturuyodum ve kullanmıyodum birden reset atmaya başladı. Sistem açılıyo ve tekrar reset atıyo ya da açılış sırasında reset atıyodu. XP kurayım dedim formattan sonraki cd den dosya yükleme ekranında hep takılıyodu. O ekranı 10 gün boyunca hiç geçemedim.

Takılınca verdiği mesaj "cd deki veriler bozuk okunamıyo...". 5-6 tane cd denedim olmadı.

10 gün sorunu bulamadım işlemciyi bile değiştirdim ama bu ramlerden hiç şüphelenmedim. Sonunda anladım ki ramlermiş.

Götürdüm değiştirdiler. Benimkiler 4.3 versiyonuydu yeni aldıklarım v5.3. Ramler 2.3.3.6 ama 200fsb 2.2.2.5 te kullanıyodum. Zaten overclock için baya esnekler. Sonuç olarak yeni aldığım v5.3 versiyonunun zamanlamaları hiç düşmüyor 1 tane bile düşmüyor. Voltu yüksellttim yine olmadı olmuyor. FSB artıyor ama zamanlamalar düşmüyor.

Var mı bu rami kullanan. Acaba zamanlamaların düşmemesi için yeni versiyonda önlem mi almışlar yoksa chipleri mi dandik nedir bu?

Ramlerin Bozulması da ayrı bi olay nası bozulur anlamadım. 50dolarlık ram alsaydım 10 sene çalışırdı. Volt vermedim fsb200 bir tek zamanlamalar 2.2.2.5 Bu ramleri 250 fsb de kullanan var. Güç kaynağından şüpheleniyorum ama emin değilim.

Sistemim: P4 Presscot 3.2, Asus P4C800-E Deluxe, Corsair TwinX1024-3200C2PRO, Asus 6800GT, Raid0 2 X WesternDigital Raptor 74GB 10.000rpm, Creative X-Fi, Thermaltake V200A, Thermaltake 480w PSU........ 2 tane cd sürücü var 120 gb seagate var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerr -- 20 Mart 2006; 11:42:30 >

• Bozulanlar heralde samsung chipliydi.Samsung chipleri biraz dayanıksı hem voltaja hem de yüksek mhz e uzun zaman dayanamıyorlar.Bu yerine gelenlerde chip olarak ne var bulamadım ama demekki 2 2 2 5 kaldırmıyorlar.Yapcağın pek bişey yok illa 2 2 2 5 istiyorsan sana çok güzel mushkin redline satayım istediğin kadar voltajı daya.Şaka bir yana onları satıp en ucuz bişey istiyorsan 2. elden twinmos UTT lerden alırsın birer de ram soğutucu takarsın işlem tamam.3,2v civarında 240-250mhz 2 2 2 5 çalışırlar büyük ihtimalle.1A4T bulursan daha iyi ama AA4T lerde işini görür.İlla sıfır diyorsan bu aralar sıfır ne iyidir pek bilmiyorum açıkcası.TCCD vardır sanırım sıfır olarak ama UTT türü sıfır ram var mı pek bilmiyorum.TCCD ler de hem pahalı hem de görünüşe göre sana pek yaramamış.Bir de 2 2 2 5 olarak yüksek mhz yapamazlar fazla TCCD türü ramler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.