Şimdi Ara

CORSAIR ssd sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bir hışımla bir gaza gelip buradakileri okumadan zamanında saçma bir model seçimi yaparak bu Corsair Nova 60GB SATA II ssd belasını başıma aldım ama alırken de pek iyi olmadığı gözüme çarptı fakat dedim ki nasıl olsa hdd den en kötü ssd daha iyidir keşke demez olaydım sorun şu ki ssd işletim sistemini ilk kurduğumda ilk 3-4 açılışı sorunsuz ve süper hızlı yaptı fakat malesef sonradan nolduysa açılış kapanış hdd den bile yavaş ve ayrıca yapmış olduğum testte de okuma hızı normal ve yazma hızları yerlerde sürünüyor birde iki oyun yüklü içinde pes 2012 ve nba 2k12 pes te herhangi bir problem yokken nba de oyunu açınca 5 dk içinde bir kez 2-3 sn lik bir takılma yaşıyorum ve bir daha hiç takılmıyor bununla beraber windows ta bile çoklu işlem yapmaya kalkınca kasıyor bu lanet modelin firmware update i de yok araştırdım forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda ahcı mod aktif trim aktif son bios sürümü son ahcı driverları yüklü şu anda performans olarak en yerinde olan şeyi süper hızlı açtığı ofis programları

sistemim;
    gigabyte 990fxa ud5 rev 1.0 bios f6
    kingston hyperx 4gb*2 1600 mhz cl9 ram
    amd fx6100
    sapphire amd radeon hd6850 1gb ekran kartı
    corsair nova sata II 60gb ssd

sistem değerlendirmesinde en düşük puanı windows ssd ye veriyor ve 5,9 burada gördüğüm kadarıyla arkadaşlar vertex 2 ocz lerde 7,3 leri falan görmüşler ben ne yaptıysam olmadı sistemim windows 7 ultimate 64 bit

BİRDE ARKADAŞLAR BUNUN ALANI BANA YETMEDİĞİNDEN DOLAYI BİR ADET DAHA DİSK ALACAĞIM FAKAT SSD Mİ HDD Mİ KARAR VEREMEDİM SSD ALIRSAM YA OCZ AGILITY 3 YA DA CORSAIR FORCE 3 SATA 3 120 GB OLANLARDAN BİRİNİ SEÇECEĞİM BUNLARDA DA ÇOKLU İŞLEMDE SIKINTI YAŞARMIYIM? İKİSİ BİR SİSTEMDE TAKILI OLSA WINDOWS SATA3 120 GB OLANA KURULSA YİNEDE GEÇ Mİ AÇILIR ?

programdan aldığım test sonuçlarını gösteren ekran görüntüsünü de ekliyorum
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yani hdd den kötü olması imkansız benim pc özelliklerimde bu oyunları çalıştıramayacak ya da takılacak kadar düşük değil artı şuan bilgisayarımı hdmi dan bağladığım tv ye değilde vga dan bir montöre bağladığımdan ve onunda çözünürlüğü 1024*768 olduğundan yani oyunu tam full özellikte de oynamıyorum ilk format sonrası oyunu sıfır takılma ile tv de 1920*1080 pikselde oynamıştım baya saatlerce yani sonradan bu durum oluştu birde sata portunu değiştirip deniyeyim fakat işte bu başıma gelenden sonra birde şimdi disk alacağım yine ssd mi alsam diyorum ama bunun performansını görünce hdd de içimden geçmiyor değil ama eğer ilk günkü performansına dönerse bu ssd ve yeni alacağım sata3 destekli olanda çoklu uygulamalarda daha başarılı bir performans verecekse her türlü ssd diyorum kafam çok karışmış durumda saol hocam cevabın için bu arada
  • Bu ssd'yi alınca aynı sorunları bende yaşamıştım.Çoklu işlemde takılmalar,donmalar, windows update vs.Forumlarda, hatta Corsair'in kendi forumunda alanlar bin pişman.Ertesi gün hemen aldığım yere götürüp üstüne farkını verip Corsair force 3 ile değiştirdim.Yeni aldığım ssd de bir sıkıntı yaşamadım,memnunum.Yaşadığınız sorunlar ssd kaynaklı ve çözümü olduğunu sanmıyorum.Başka model ssd ile değiştirirseniz ssd farkını anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

quote:

Orijinalden alıntı: dncbrk

yani hdd den kötü olması imkansız benim pc özelliklerimde bu oyunları çalıştıramayacak ya da takılacak kadar düşük değil artı şuan bilgisayarımı hdmi dan bağladığım tv ye değilde vga dan bir montöre bağladığımdan ve onunda çözünürlüğü 1024*768 olduğundan yani oyunu tam full özellikte de oynamıyorum ilk format sonrası oyunu sıfır takılma ile tv de 1920*1080 pikselde oynamıştım baya saatlerce yani sonradan bu durum oluştu birde sata portunu değiştirip deniyeyim fakat işte bu başıma gelenden sonra birde şimdi disk alacağım yine ssd mi alsam diyorum ama bunun performansını görünce hdd de içimden geçmiyor değil ama eğer ilk günkü performansına dönerse bu ssd ve yeni alacağım sata3 destekli olanda çoklu uygulamalarda daha başarılı bir performans verecekse her türlü ssd diyorum kafam çok karışmış durumda saol hocam cevabın için bu arada

port değişikliği ve sıfır kurulumla düzeleceğine inanıyorum şuan siyah portamı takılı griyemi

portu değiştirip deneyeceğim bugün formatta atarak ilk pc yi topladığımda ben siyah porta takmıştım diski ama malesef ürünü satan arkadaşların bilgisizliğinden anakart sırf bios güncellemesi için istanbula servise gitti ve geldiğinde aldığım yerde topladılar(o yüzden şuan hangi portta bilmiyorum birazdan bakacağım) çünkü malesef bu anakart ve asus tada bir kaç model var ki bios update i yapmadan amd fx serisi işlemcileri tanıyarak açılmıyorlar her nekadar satıcılar siz alın bir sorun olmaz sadece bios update i yapana kadar fx işlemcisinin spesifik özelliklerini kulanamazsınız sadece desede

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanss

Bu ssd'yi alınca aynı sorunları bende yaşamıştım.Çoklu işlemde takılmalar,donmalar, windows update vs.Forumlarda, hatta Corsair'in kendi forumunda alanlar bin pişman.Ertesi gün hemen aldığım yere götürüp üstüne farkını verip Corsair force 3 ile değiştirdim.Yeni aldığım ssd de bir sıkıntı yaşamadım,memnunum.Yaşadığınız sorunlar ssd kaynaklı ve çözümü olduğunu sanmıyorum.Başka model ssd ile değiştirirseniz ssd farkını anlarsınız.

hocam öncelikle cevabın için çok saol bende bu ssd hakkında yurtiçi yurtdışı forumlarda malesef kötü yprumlar okudum ve bir şanssızlığım daha ben ürünü alınca hemen deneme şansım olmadı anakartı makineye 1 hafta sonra falan aldım o da yukarıda yazdığım gibi bios update i için istanbula gitti ve neredeyse 20 günü geçik orada kaldı ve şuan da ssd yi alalı 30 günü geçtiğinden ssd yi başka bir modelle değişim yapmıyorlar yani bir nevi talihsizlikler değişim hakkımı elimden aldı bu sebeple birşey sormak istiyorum şimdi ben bunun yanına bir force 3 alsam acaba ve işletim sistemimi ve oyunlarını force 3 e kursam ve nova yıda sadece müzik depolamak için falan kullansam yinede aynı takılmaları yaşarmıyım yani sistemim kurulu olduğu disk üzerindekileri çalıştırırken diğer diskte kullanılır mı ki acaba ?

birde ErenOlca üstadın dediği gibi bir port değişikliği ve format deniycem bakalım çok süper düzeleceğini beklemiyorum ama en azından biraz daha performans idealleşebilir belki

• Atto disk ile test yapın birde. Firmware update varsa onuda yapın. Kötü bir model yanlız.
    Aldığınız yere test sonuçları ile verin. Üründen yararlanamama söz konusu.
    Müzik depolamak için kullanmayın verdiğiniz paraya yazık.
    Baktınız değişime yanaşmıyorlar tüketici hakem heyeti ile değiştirirsin en kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

Atto disk ile test yapın birde. Firmware update varsa onuda yapın. Kötü bir model yanlız.
    Aldığınız yere test sonuçları ile verin. Üründen yararlanamama söz konusu.
    Müzik depolamak için kullanmayın verdiğiniz paraya yazık.
    Baktınız değişime yanaşmıyorlar tüketici hakem heyeti ile değiştirirsin en kötü.

atto disk ile test ettim sanki onda sonuç normal değerlere daha yakın gibi ama yinede bana sanki 1024 yerinde yazma hızında yaşanan dalgalanma normal değil gibi geldi sonucu ekliyorum alta artık sizde bir bakarsanız sevinirim birde ne kadar aradıysamda firmware update i yok malesef bu ssd nin corsair in bir bu modeline update yok ve doğru malesef en kötü modelmiş ama alırken biraz oldu bittiye geldi işte normalde böyle araştırmasız hızlı alışverişler yapmam ama bu sefer oldu ne yazık ki değişim konusunu aldığım yer ve distribütör ile görüşücem olmadı tüketici haklarınada giderim ;)

@ErenOlca bu arada şuan disk başka sata portta ve siyah olana takılı fakat temiz bir kurlum daha henüz yapmadım ama şuan itibari ile bir değişiklik söz konusu değil

CORSAIR ssd sorunu.

• Sorun Novada kullanılan kontrolcüden kaynaklanıyor.Phison kontrolcü kullanıyor.Corsair bu şikayetleri gidermek için firmware yayınlamadı.Diğer modellere bakıldığında ise oldulça fazla firmware çıkarılmış.İşletim sistemini ve oyunları force 3 e kurarsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.Yanına Nova eklenirse Nova depolama için kullanılacağından yine bir sorun olmaz.Ama siz yinede değişim yollarını zorlayın.Çünkü aynı fiyata 500 gb. hdd alınabiliyor.Sanmıyorum ama birde secure erase yapıp ,işletim sistemini yeniden kurup intelin son sata sürücülerini yükleyip deneyin.
  • Ne yaparsanız yapın, NOVA (İspanyolca "YÜRÜMEZ" anlamına gelir) budur. 5.9 puan, diğer NOVA kullanıcılarına da sorarsanız bu SSD için normaldir. BU SSD sırf ucuz olsun diye kırpıla - kırpıla kuşa döndürülmüş bir üründür.

serkanss'ın söyledikleri üstüne daha fazla tavsiye verileceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanss

Sorun Novada kullanılan kontrolcüden kaynaklanıyor.Phison kontrolcü kullanıyor.Corsair bu şikayetleri gidermek için firmware yayınlamadı.Diğer modellere bakıldığında ise oldulça fazla firmware çıkarılmış.İşletim sistemini ve oyunları force 3 e kurarsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.Yanına Nova eklenirse Nova depolama için kullanılacağından yine bir sorun olmaz.Ama siz yinede değişim yollarını zorlayın.Çünkü aynı fiyata 500 gb. hdd alınabiliyor.Sanmıyorum ama birde secure erase yapıp ,işletim sistemini yeniden kurup intelin son sata sürücülerini yükleyip deneyin.

cevap için çok teşekkür ederim ben zaten değişim yollarını zorlayacağım ve değişsede değişmesede yine bir ssd yada hdd alacağım çünkü 60 gb çok küçük geliyor sürekli birşeyler silmek can sıkıcı eğer force 3 yada ocz agility 3 için aynı sorunlar yoksa ki burada sizden aldığım yardımlara göre yok görünüyor tercihimi yine ssd den yana kullanacağım çünkü bana totalde 180 gb yeter rahat rahat laptopum da 180 gb hdd var hiç sıkıntı çekmiyorum çünkü bir kısım verim haricilerde duruyor. eğer ikinci bir ssd performans sorunumu çözecekse değişimi sonuna kadar zorlayacağım ama eğer başarılı olamasamda en azından verdiğim paranın bir kısmı boşa gitmiş olacak ama tamamı değil çünkü bi amaç için kullanıcam sonuçta secure erase ile yeniden sistem kurulumunu bugün deneyeceğim işlem sonuçlanınca deneyimlerimi paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Ne yaparsanız yapın, NOVA (İspanyolca "YÜRÜMEZ" anlamına gelir) budur. 5.9 puan, diğer NOVA kullanıcılarına da sorarsanız bu SSD için normaldir. BU SSD sırf ucuz olsun diye kırpıla - kırpıla kuşa döndürülmüş bir üründür.

serkanss'ın söyledikleri üstüne daha fazla tavsiye verileceğini sanmıyorum.

çok teşekkür ederim cevap için zaten bir diske daha ihtiyaç duyacağım madem bu sefer doğru düzgün bir ssd alarak ssd nin nasıl birşey olduğunu anlayayım o zaman aslında bütçem force 3 yada agility3 e yetiyor ama kendimi az daha zorlayıp force 3 gt yada vertex 3 almak istiyorum asenkron senkron olaylarından dolayı ;)
  • Agility 3 için bütçeniz yetiryorsa 90 GB vertex 3 için de yetecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Agility 3 için bütçeniz yetiryorsa 90 GB vertex 3 için de yetecektir.

evet ona yetiyor tabi ki işte 120gb olsun diye zorlanacağım biraz ama 90gb olanı şuan şiddetle düşünüyorum zaten ama 1-2 hafta daha corsair nova işkencesine dayanabilirsem 120gb da alabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.