Şimdi Ara

Corsair Nova 60gb / Gigabyte P35C-DS3R [Windows puanı= 5.9]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İmzadaki sistemime Corsair Nova 60gb SSD harddisk aldım.
    İlk bağlantıyı yaptığımda gayet hızlı olarak çalıştı ve açılış-kullanım hızı ciddi fark yarattı. Windows7'nin deneyim testinden de 7.2 puan aldı.

Sonra forumları okudukça bios üzerinden ssd ahci ayarını enable etmem üzerine bir dolu şey okuyup biosunu kurcaladım ve ne yaptıysam bir bozdum ki bir daha düzeltemiyorum.

Şu anda normal 7200rpm harddisk çalıştırıyor hızında kullanabiliyorum sistemi ve windows puanı da 5.9a düşmüş durumda.
    Bios'a girip türlü kombinasyonu denediysem de fayda etmedi.

Sistemi formatladım 2-3 kez ve yine değişen birşey yok.

Varsa aynı marka ve model anakart (Gigabyte p35c-ds3r) ile ssd kullanan ideal ayarları nedir?
    B ssd ile tekrar 7.2 puan almanın yolunu gösterebilecek olan var mıdır?

• Clear CMOS denedinmi ? (Bios Sıfırlama) (Anakart Üzerinden)
  • Bios ekranında sıfırlama yapamıyorsan anakartın pilini çıkartıp takarak da sıfırlayabilirsin.
  • Biosu sıfırladım, yine değerlerde bir değişiklik yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_kelleci

Biosu sıfırladım, yine değerlerde bir değişiklik yok.

Anakartın modeli ne ?
    Her markanın kendine Has bios güncelleme programları var . bide güncelleme dene .
    Örn. GIGABYTE > @BIOS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fn3hrjnj -- 13 Şubat 2012; 23:33:06 >
  • Anakart
    Gigabyte P35C DS3R
    775 soket p35 chipset.

Anakart bios güncellerim de vaktiyle eski haliyle 7.2 yi almayı başarmıştım ilk taktığımda. O ayarları bir türlü bulamıyorum. Sorunum orda.
  • Bios güncelledim, hiç bir şey farketmedi :((
  • önerisi olan yok mu ?
  • ssd nin firmwireni yeniden yüklemeyi yada güncellemeyi denedinmi

belki ssdnin ayarlarını bozmuştur bios ayarı
  • corsair'in sitesinde yeni firmware gözükmüyor, 1.0 yani üzerindeki.

bios dediğin anakart dışında bir de ssd'nin mi biosu var?
  • aynı sorun bendede var ılk taktıgımda bende 7.2 gormustum, suanda 5.9 sorun neden kaynaklanıyor sızce ? bıos update ıle ılgılı degıl bıos ayarları da degıl, fırmware desen o yok sıtesınde 1.0 olarak var baska ne olabılır ?
  • anlasılan bu ssd ye bosuna para verdık mekanık dısk gıbı kullanıyoruz ustelık 60 gb. :(
  • bu ssd ye sahıp olan arkadaslar atto test sonucunu paylasabılır mı ? karşılaştırsak iyi olcak ürünü garantiye yollamayı dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amelyus -- 19 Mart 2012; 16:11:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.