Şimdi Ara

CORSAİR LS Serisi 120GB mi Kingston HyperX 3K Serisi 120GB mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda ssd almayı düşünüyorum. Ancak birkaç seçenek arasında kalmış durumdayım. Almayı düşündüğüm ürünler şunlar:

http://www.vatanbilgisayar.com/120gb-ls-serisi-sata-30-ssd-560mb-okuma-_-535mb-yazma.html?stk=True&srt=UP

http://www.vatanbilgisayar.com/120gb-hyperx-3k-serisi-sata-30-cache-ssd-okuma-555mb-_-yazma-510mb.html?stk=True&srt=UP

bir de aslında şu var ama, 8 gb lık alan yüksekliği dışında CORSAİR LS Serisi 120GB ürüne karşı bir üstünlüğü var mı bilmiyorum..

http://www.vatanbilgisayar.com/128gb-force-gs-serisi-sata-30-ssd-560mb-okuma-_-535mb-yazma.html?OM.zn=alternative_products&OM.zpc=CSSD-F128GBGS-BK

evet sevgili hocalarım. Sorum açık. Siz olsanız hangisini alırdınız? Uzun ömür ve performans çok önemli. Donanımda iyiyim ama SSD lerden pek anlamıyorum. Senkron-asenkron olayı falan da var. Senkron-asenkron ürünler arası performans farkı olduğu söyleniyor. Bunların hangisi en alınası? Deneyimli arkadaşlardan destek bekliyorum. Saygılar...

• up.
  • Ben gecen hyperx 3k 120gb aldim memnunum Pc acilis kapanis oyun yukleme sureleri cok cok iyi.Testlerdeki puanlar pratikte cok fark ettirmiyor aradaki bir iki saniyeyi anliyamazsin icinden geceni al gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Ben gecen hyperx 3k 120gb aldim memnunum Pc acilis kapanis oyun yukleme sureleri cok cok iyi.Testlerdeki puanlar pratikte cok fark ettirmiyor aradaki bir iki saniyeyi anliyamazsin icinden geceni al gitsin.

Hocam aslında şeyi düşünüyorum, piyasada bu üründen 50-60 TL daha ucuz ürünler var Sandisk in falan. 450/450 ya da buna benzer hızlar sunuyorlar. Hiç bir SSD de teorik hıza hiç bir zaman ulaşamayacağımı düşününce, bu ürünle o tarzda bir ürünün çok bir farkı olmuyor mu? Aradaki fiyat farkı az buz değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -lightning- -- 26 Temmuz 2014; 12:13:08 >
  • Çok ucuz bir ssd ile orta-üst seviye bir ssd arasında tabiki fark vardır ama fiyat bandı aynı ürünlerdeki farkı asla hissetmezsin.Mesela bir kingston v300 varki en ucuz ssd dir üstünde 400 450mb değer yazar ama 150mb anca okur yazar.Ama hyperx 3k bandındaki her ssd kafa kafayadır.
  • quote:

Ben gecen hyperx 3k 120gb aldim memnunum Pc acilis kapanis oyun yukleme sureleri cok cok iyi.Testlerdeki puanlar pratikte cok fark ettirmiyor aradaki bir iki saniyeyi anliyamazsin icinden geceni al gitsin.

Crystal sonuclarinizi ss olarak atar misiniz hocam rica etsem. Cunku benimkiler biraz dusuk gibi nedenini hala anlamadim

• Eve geçince atayım,adını hatırlamıyorumda ssd yi kurduğumda bir test edeyim demiştim bir programla 450-250 gibi bir değer çıkmıştı yanılmıyorsam.
  • quote:

Çok ucuz bir ssd ile orta-üst seviye bir ssd arasında tabiki fark vardır ama fiyat bandı aynı ürünlerdeki farkı asla hissetmezsin.Mesela bir kingston v300 varki en ucuz ssd dir üstünde 400 450mb değer yazar ama 150mb anca okur yazar.Ama hyperx 3k bandındaki her ssd kafa kafayadır.

Hocam bir de şu senkron-asenkron olayı nedir? Bir bilginiz var mı? Çok teşekkürler...
  • quote:

Eve geçince atayım,adını hatırlamıyorumda ssd yi kurduğumda bir test edeyim demiştim bir programla 450-250 gibi bir değer çıkmıştı yanılmıyorsam.

Hatirliyorsam 550-510 du orda yazan sizinki de dusuk galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

quote:

Eve geçince atayım,adını hatırlamıyorumda ssd yi kurduğumda bir test edeyim demiştim bir programla 450-250 gibi bir değer çıkmıştı yanılmıyorsam.

Hyperx 3k klubündeki çoğu değerler bu şekilde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

quote:

Hyperx 3k klubündeki çoğu değerler bu şekilde.

Evet benim sonuclarim da boyle 1 gb dosya falan atarken kac mb/sn atiyor?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.