Şimdi Ara

CORSAİR H60 FAN SESİ SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsair H60 sıvı soğutma aldım soğutmaya çok güzel soğutuyor ama çok fazla ses yapıyor. İşlemci pek ısınmıyor 27-33 derece arasında gidip geliyor. Soğutucu fanı sabit 2000-2100 RPM arasında çalışıyor. Soğutma pompası ise 4500 RPM civarlarında seyrediyor. Pompadan ses gelmiyor da fandan aşırı ses geliyor sürekli turboda çalışıyor gibi. Bunun nedeni 4.7 işlemci hızı yüzünden olabilir mi, gücü mü yetmiyor yoksa power mi yetmiyor anlam veremedim. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB 220W 8 Çekirdek İŞLEMCİM, Asus M5A97 R2.0 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX ANAKART, Kingston 8GB Hyperx Fury DDR3 1866MHz RAM, GALAX GAMER 240 GB SSD, 500W POWER
     CORSAİR H60 FAN SESİ SORUNU

• kadrsms3k K kullanıcısına yanıt
    fanları işlemci fan kısmına mı taktın yoksa herhangi bir system fan kısmınamı taktın
  • hocam 500w o sisteme yetmez sürekli yüksek tüketim yüzünden psudaki fan son devirde dönüyo olabilir. bende aynı işlemci aynı anakart bir sistem kullanıyorum xigmatek 600w psu var oda aşırı ses yapıyor birde üstüne r9 290 var. psuden gelen fan sesi yüzünden evga 850 g2 alıcam sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.