Şimdi Ara

Corsair H110i GT İncelemesi [Kış Kapıda] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
4
Favori
6.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem 500 lira ver hem gürültüsüne katlan hem de noctuanın hava soğutmasına göre sadece 5 derece düşük olsun. Tamam kasa içinde güzel görünüyor ama bu tek başına ürünü almak için yeterli bir sebep değil.

İnceleme için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: boss06

4790K 5 ghz 1.336 volt ile h100i ile push pull +davlumbazla max 72 derece h110i GT ile max 68 derece gördüm.

Daha fazla fark olması lazımdı aslında. Peki ortalama sıcaklıklar ne kadar fark etti. Birde iki karşılaştırmada pompa ve fan devirleri sonda mı?

Hocam pompa hizi h100i de ayarlanmiyordu. Linkten en sona alsaniz bile arttirilamiyordu. H110i de pompa sona alınsa bile 1 derece fark olduğunu fark ettim. Bu benim 2. H110i m ilkinde pompa gürültüsü yüzünden değişim oldu. Yazın davlumbaz yapip 2-3 derece daha aşağıya çekeceğim. Oyunlarda 55 dereceyi geçmiyor fan profilime gore birde 4790k ht yüzünden 8-10 derece daha fazla isiniyor. Abimde 2500k var 5 ghzda h100i ile h110i GT arasında 10 derece fark oldugunu söyledi benim islemcim delidli bu arada. Mimari farklar var 2500k efsane isinmayan bir işlemci sonuçta. Fanlar son devirdeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boss06 -- 11 Nisan 2015; 17:20:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konularını severek izliyoruz abi.
  • PC'yi topladim 1 ay icerisinde kartiminda 3.5gb bellek olayi ortaya cikti, 1 ay sonra H110i GT geldi. Isin en sinir bozucu yani ise uzun zamandir planlama yapip sistemi toplamis olmam.
  • bu ürün h100i, h110 ve h105 ile karşılaştırıldığında almaya değer mi? corsair h100i 400 tl'ye falan satılıyor sıfır olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

bu ürün h100i, h110 ve h105 ile karşılaştırıldığında almaya değer mi? corsair h100i 400 tl'ye falan satılıyor sıfır olarak.

H105 şu an H100i'den daha ucuz. Yeni alınacaksa H105 alınmalı. H105 ya da H110'dan H110i GT'ye geçmek pek mantıklı değil. Gerçi biraz da kullanılacak voltaja ve işlemciye bağlı.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    H105 TR'de 450'den aşağıya bulamadım hocam. H110 var 400 TL'ye. H110i GT şu an hatalı olanlar mı mevcut piyasada? ayın 19'unda Güney Afrika'ya gideceğim. olmadı oradan alırım gelirken bulabilirsem
  • boogiee90 kullanıcısına yanıt
    Ben bulamadim bir h110i gt. Geri toplattilar bir turlu yenileri gelmedi. Amazonu kontrol ediyorum da h100i gt var sadece.

• quote:

H105 TR'de 450'den aşağıya bulamadım hocam. H110 var 400 TL'ye. H110i GT şu an hatalı olanlar mı mevcut piyasada? ayın 19'unda Güney Afrika'ya gideceğim. olmadı oradan alırım gelirken bulabilirsem

Eksen'de H105 409 TL. O fiyata H100'da alınabilir. Benim son bildiğim o sorundan sonra toplatılıp Temmuz gibi tekrardan satışa çıkacaktı ama şu an farklı yerlerde satışta gözüküyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • aynen amazon'da gözükmüyor ama newegg'de stokta mevcut. @Safe Zone

sizin tercihiniz ne olurdu? 240-280 veya 120-140'lık bir ürün mü alsam? OC olarak fazla uğraşacağımı sanmıyorum. en fazla 4.6-4.7 yaparım o da şu an için zaten yapacağımı pek düşünmüyorum. direk olarak 1-2 model önerebilir misiniz? bu ürünün toplatılması tekrar piyasa sürülmesi karışıklığından dolayı biraz çekiniyorum almakta açıkçası. alırım ürün hatalı çıkar uğraşıp dururuz artık :) @OneTreeHill
  • http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?s=b743f03c0a87acf079ebb4549de01dbf&t=137973&page=5

burada yazılanlara göre tekrar dağıtım başlamış. sıkıntı yok şu an için. iyi bari johannesburg'da bulursam kapayım bir tane.

"I have the 4790k - 4.7 @ 1.2v + .100 . My idle temps are 19c if its just sitting idle. and during my gaming sessions its around 50c. I don't use the artificial benchmark software. "

H110i GT kullanan bir kullanıcı yazmış oraya. değerler oldukça iyi geldi bana :)

• boogiee90 kullanıcısına yanıt
    Anormal derecede iyi geldi bana islemci güzel çıkmış baya neweggden daha once alışverişim olmadi amazon stoklarina girsin direkt alacağım gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Safe Zone

Anormal derecede iyi geldi bana islemci güzel çıkmış baya neweggden daha once alışverişim olmadi amazon stoklarina girsin direkt alacağım gibi

http://www.hardwareheaven.com/content/reviews/cooling/53648/corsair-h80i-gt-review
    http://www.guru3d.com/articles_pages/corsair_h80i_gt_review,11.html

şuradaki test sonucuna göre h80i gt 3-5 derece daha yüksek.

• Ürün amazona bir gelmedi gitti Amazon gibi Türkiye'ye gönderim yapan site varmı acaba ? yakın zamanda sıvı soğutma alacağım almışken en iyisini alayım diyorum.
  • Z.E.U.S kullanıcısına yanıt
    Aynen bir tek amazon.uk da var. Baska türlü getirtsek gümrük cok ugrastirir. Trde de hic yok. Bi toplatildi gelmek bilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Eksen'de H105 409 TL. O fiyata H100'da alınabilir. Benim son bildiğim o sorundan sonra toplatılıp Temmuz gibi tekrardan satışa çıkacaktı ama şu an farklı yerlerde satışta gözüküyor.

H110İ GTX modeli listelenmiş hocamhttp://www.corsair.com/en/hydro-series-h110i-gtx-280mm-extreme-performance-liquid-cpu-cooler

• bunun montaj edilişi H100i GTX le aynı mı hocam? Lütfen söyleyebilir misiniz hangi kablo nereye bağlanıyor kafam karıştı.
  • Cavadovich928 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Pompadan çıkan SATA güç kablosunu güç kaynağına, diğer 2 kabloyu da fanlara takacaksınız.
  • Hocam bende h100i gtx aldım ama sata ya takılacak kablo göremedim.1 tane 3 pin kablo var 1 tane yanılmıyorsam fanlar için iki başlıklı kablo var 1 tane de pompdan usb girişine takılan kablo var sata kablosu yok ne yapmalıyım

• Cavadovich928 kullanıcısına yanıt
    hocam kablolar bunlar
    Corsair H110i GT İncelemesi [Kış Kapıda]Corsair H110i GT İncelemesi [Kış Kapıda]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslan46 -- 29 Ağustos 2015; 13:20:17 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.