Şimdi Ara

Corsair H100X - Aorus X570 Elite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir sistem toplamak üzereyim, tüm parçalarım geldi, bileşenleri bir araya getirmeye başladım,

ama farkettimki anakartın üstünde fanlar için yeterli çıkışlar yok.

Az biraz araştırma yaptım fan çoklayıcılarla bu sorun sanırım çözülebiliyor (Akasa Flexa P5) gibi,

ama bunun dışında emin olamadığım ve hata yapmak istemediğim iki konuda sizlerden yardımlarınızı isteyeceğim.

Anakartın cpu'suna yakın iki tane 4 pinlik giriş var (Foto eki 1'de) su soğutma bloğunun bağlantılarını buraya takmamızı söylüyor

kullanma kılavuzu. Ama konektörlerden biri 3 pinli, diğeride sata girişlerine uygun(Son fotoda). Hadi onu bağladım diyelim,

radyatörün konektörleri 4 pinli (fanlarla birlikte, 2 fan y bağlayıcısıyla anakarta gidiyor).

Anakartın üstünde bu 4 pinlik girişler; 1 cpu_fan, 1 cpu_opt ve 1 adet sys_fan2 şeklinde.

Bu durumda su bloğunun ve radyatördeki falnarı tam olarak nereye bağlamalıyım?

Kasa içinde bulunan fanlarıda bu ilk soruyu çözdükten sonra geride kalan bağlantı noktalarına iliştirebilicez sanırım..

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim, herşey bitince gelişmeleri de aktaracağım.

Corsair H100X - Aorus X570 EliteCorsair H100X - Aorus X570 EliteCorsair H100X - Aorus X570 Elite

• Güncelleme

Arkadaşlar fanları çoklayıcıyla güç kaynağından ve anakart üstünden

beslemeli şekilde bağladım ve çalıştırdım sistemi, şuan herşey yolunda

gibi görünüyo en azından görüntüyü aldık fanlar dönüyo tamamız,

derken şu konuya bi bakınız lütfen:güç kaynağında cızırtı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginblacks -- 26 Eylül 2019; 22:4:42 >
  • Soğutucu fanlarını ikili y kablo ile tek bir yere takıp pompayı da cpu fan takabilirdiniz. System fan 2 boşa çıkardı. Sorunsuz çalışır. Her fanı tek bir sokete takmak zorunda değilsiniz.
  • Tekrar gözden geçiririm şimdilik fan çoklayıcıyla herşey yolunda görünüyo.
    teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.