Çavuş
21 Eylül 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhabalar, amazon.com üzerinden 1tb P5 plus buldum fiyatı uygun geldi.

Acaba kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilirmi, iyimidir, sorun yaşarmıyım, ne şekilde kullanmalıyım dersiniz?

Arkadaşlar, eski bilgisayarım için 600/650W güç kaynağı almak istiyorum, sorun çıkarmayan cüzdan dostu ideal bi öneri alabilir miyim lütfen?

Corsair, thermaltake, yada coolermaster gibi markalarla ilgileniyorum, şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar annemin kullandığı bir harici disk olan WD My Book (WDBFJK0020HBK-EESN) sanırım 2tb Pc'ye bağlandığında görünmüyor.

Sağ altta donanımı güvenle kaldır seçeneği var yalnız, kendi bilgisayarıma bağladım, yeni donanım sesi geldi, bilgisayyarımı açtım ama orda görünen bir disk yoktu.

ve yine sağ altta donanımı güvenle kaldırma seçeneğini gördüm, kaldırırken bir hata vermiyor sadece neden içeriğine ulaşamıyoruz onu anlamadm.

Cihaz kısa bi süre önce çalışıyordu.

şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar geçen hafta yeni kasa ile ekran kartı aldım, geçen gün montajı bitirdim pcyi çalıştırdım,

bütün gün normal bi şekilde çalıştı gece oldu kapattım.

Ertesi gün çalışan pc bi daha çalışmadı.

Gözlemlediğim olaylar;

Pc elektrik alıyor, fanlar döner halde fakat monitöre gelen görüntü yok.

şunları denedim; farklı hdmi kablolarıyla ekran kartı ve anakart üstünden bağladım sorun çözülmedi,

ram modüllerini çıkartıp başlatmak istedim olmadı,

bios pilini söktüm oda olmadı, statik elektriklenmeyi boşalttım oda işe yaramadı.

Monitör çalışıyo şuan laptop bağlı diğer hdmi kablolarıyla da burda da denedim sorun yok,

bana bi fikir verin deneyeyim.

Merhabalar arkadaşlar,
şu geçtiğimiz birkaç gündür havalar malum çok sıcak (Antalya'da), gün içersinde oyun açıkken ya çıkarken yada oyuna girdikten sonra belli bi süre sonra ekran kartı fanlar son devirde ve kart tepkisiz şekilde çalışmayı bırakıyor,
monitöre gelen sinyalin kesildiğini söyleyebilirim stand by ışığı yanıp sönmeye başlıyo çünkü.
Ama diyelimki Discord üstünden sesli kanaldasınız, o sırada görüşme devam ediyor, yani bu demekki windows çalışır durumda fakat görüntü olmadığı için ne bilgisayarı yeniden başlatabiliyorsunuz nede başka birşey.
Bu konu hakkında bilgisi olan varsa bir iki cümle birşey yazarsa sevinirim.
Hepinize şimdiden teşekkürler.
Herkese merhaba arkadaşlar, Nvidia'nın son güncellemesinden sonra oyun içi anlık fps düşmeleri gözlemledik ve hatta bazı oyunlarda fps 8~10'dan yukarı çıkmadı bile.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa çözüm hakkında bana da yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Selam arkadaşlar, az önce çok yeni bi kasa topladım ve ilk defa elektriğe bağlayıp açtık.

Biraz ara vermenin ardından sistem tamamen kapalıyken güç kaynağından çok az duyulur şekilde

bi cızırtı geldiğini fakettim, sizce bunun nedeni ne olabilir, nasıl önlem almalıyım?

Güç kaynağı arkasındaki güç tuşunu sıfır konumuna getirdiğim halde ses duyuluyordu,

bende komple prizden çıkardım ve ses kesildi.

Aklıma hiçbirşey gelmiyo, ilk nereye bakmalıyım bi fikrim yok yardımcı olursa markası modeli

Corsair TX-750M budur.

Şimdiden cevaplayan okuyan herkese teşekkür ediyorum..
Herkese merhabalar,

Yeni bir sistem toplamak üzereyim, tüm parçalarım geldi, bileşenleri bir araya getirmeye başladım,

ama farkettimki anakartın üstünde fanlar için yeterli çıkışlar yok.

Az biraz araştırma yaptım fan çoklayıcılarla bu sorun sanırım çözülebiliyor (Akasa Flexa P5) gibi,

ama bunun dışında emin olamadığım ve hata yapmak istemediğim iki konuda sizlerden yardımlarınızı isteyeceğim.

Anakartın cpu'suna yakın iki tane 4 pinlik giriş var (Foto eki 1'de) su soğutma bloğunun bağlantılarını buraya takmamızı söylüyor

kullanma kılavuzu. Ama konektörlerden biri 3 pinli, diğeride sata girişlerine uygun(Son fotoda). Hadi onu bağladım diyelim,

radyatörün konektörleri 4 pinli (fanlarla birlikte, 2 fan y bağlayıcısıyla anakarta gidiyor).

Anakartın üstünde bu 4 pinlik girişler; 1 cpu_fan, 1 cpu_opt ve 1 adet sys_fan2 şeklinde.

Bu durumda su bloğunun ve radyatördeki falnarı tam olarak nereye bağlamalıyım?

Kasa içinde bulunan fanlarıda bu ilk soruyu çözdükten sonra geride kalan bağlantı noktalarına iliştirebilicez sanırım..

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim, herşey bitince gelişmeleri de aktaracağım.

Hakkında
Forum İmzası:
GG!
Hakkımda:
Kasa: Corsair 4000D Airflow
Anakart: Aorus X570 Elite
İşlemci: Amd Ryzen 5 3600
İşlemci soğutucu: Corsair H 100x 240mm aio
Ram: Gskill 2x8 gb 3200Hz
Ekran kartı: Aorus radeon Rx 5700 xt 8Gb
Psu: Corsair Tx 750M
Ssd: Crucial P1 1tb M.2
Monitör: Samsung Lc27hg70
Klavye: Corsair K95 platinum cherry mx speed
Mouse: Razer Mamba Elite
Headset: Razer Electra V2 analog
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 91
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 76)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 154 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.