Şimdi Ara

Corsair H100i Pompa Bağlantısı Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, ben bu vidaları sonuna kadar sıktım, bir sorun teşkil eder mi ?

Gevşeteyim mi biraz ?

Ayrıca H100 deki gibi boşluk vardı, plastik pul koydum. Yine bu koyduğum resimde pul falan koymadı eleman. Vidaları da fazla sıkmadı benim gibi.

Pul takmadan H100i kimler kullanıyor ve vidaları sonuna kadar sıktınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 5 Haziran 2013; 10:29:04 >

• SıcaklıklAr normal ise hic dokunmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ekstradan pul takmadım kutudan ne çıktıysa o şekilde kurulum kılavuzuna harfiyen uyarak taktım. ve vidaları sonuna kadar sıktım. herhangi bir boşluk kalmadı.
  • Yok, sıcaklıklar gayet iyi.

Prime 95

Başka bir konuya koymuştum buraya da ekliyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 5 Haziran 2013; 11:16:40 >
  • Ben pul koymadım vidaları iyice sıktım, stok hızda sıcaklık boşta (29-33) civarı. Pul koyanlar nereye koyuyor ayrıca ben kutudan çıkan pulu fanlada kullandım

• Benim de 26-30 gibi boşta 2500K Default Overclock yok.

Anakartın arkasına takılan aparat varya, 4 deliğin oraya takılıyor pul.

Kutudan çıkan pullar ayrı.
  • hocam inan bana anakartın arkasına onu takana kadar anam ağladı, çünkü haf x kasa arkasındaki büyük delik yer küçük olduğu için mecbur anakartın vidalarını söküp esnetmek zorunda kaldım. anakart p8z77v deluxe
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlttmz

Ben pul koymadım vidaları iyice sıktım, stok hızda sıcaklık boşta (29-33) civarı. Pul koyanlar nereye koyuyor ayrıca ben kutudan çıkan pulu fanlada kullandım

aynen ben vidaları fanla radyator arasına koymayı unutmustum sonradan lastik pul aldım araya onlardan koydum titreşim vs olmasın diye.

işlemci üzerine ve anakarta montajı yaparken hiç pul kullanmadım bende.

ilk haftalarda sistem boşta 29-32 derece arasıydı sıcaklıklar.

ancak şuanda 34-38 derece arası değişiyor. fanları 2500 rpm e çeksemde sistem boşta 34 derece altına düşmüyor bilgisayar.

sanırım toz filtresini koymayı unuttum araya ondan dolayı böyle oldu.
  • fanların düşük rpm de çalıştırılması gerek diye biliyorum ben hocam 800-1000 arası. oda sıcaklığı ve kasa içerisindeki hava sirkülasyonuda etki ediyor hocam.
  • Ben herhangi bir pul takmadım anakart maxımus v extreme ve kutudan çıkan pulları da kullanmadım çünkü üstteki iki fanı ekleyince vidalar tam geliyor üste fan takmayınca ise vidaların radyatöre zarar vermemesi için pul kullanıyordum.Ayrıca anakart arkasındaki backplate resimdeki gibi olmalıymış ilk başta backplate boştayken sanki boşluk var gibi geliyor ama pompayı takıp somunları ne az nede çok sıkınca tabi ki çarpraz sıkma en iyisidir boşluk felan kalmıyor bu durumda.

• arada boşluk yoksa sorun olmaz ben sıktım sonuna kadar fakat bi ara termal macunu yenilerken pc ekranı kararmıştı tekrar açıp macunu sildim normal sıktım pc açılmıştı sıcaklıklar iyiyse sıkmana gerek yok bu arada ben 2 pul kullandım biri orjinal kendi gelen diğer venommvodo onunkiler taktım
  • İlk açılışta BIOS ekranına gelmeden biraz bekliyor, H100i den evvel yoktu.

Bu normal midir ? LINK kablosu bağlı ya, onu mu kontrol ediyor acaba ? O ekran geçerken birşey yazıyor ama okunmuyor çok hızlı geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

İlk açılışta BIOS ekranına gelmeden biraz bekliyor, H100i den evvel yoktu.

Bu normal midir ? LINK kablosu bağlı ya, onu mu kontrol ediyor acaba ? O ekran geçerken birşey yazıyor ama okunmuyor çok hızlı geçiyor.

h100i takarken işlemci ram vs söküp taktıysanız anakart ayarları sıfırlanmış olabilir. bende anakart msi gd65 var ve HPET adlı bi özellik var ne işe yarar anlamıyorum ama onu kapatana kadar bende de bu tarz bi bekleme vardı biostan önce.

bende integrated peripherals başlığı altında biosta o ayar.
  • quote:

İlk açılışta BIOS ekranına gelmeden biraz bekliyor, H100i den evvel yoktu.

evet hocam o sorun bendede vardı pc güncelleme felan yaptım bazı usb driverlarını yüklemedim direk intel depolama teknolojisi yüklü şu an o sorun yok meraklanma o sorun muhtemeln pcnizin açılırken usbleri geç tanımasından kaynaklanıyor geçiçi bir durum
  • Selamlar,

Somunların sonuna kadar sıkılması bir sorun teşkil etmiyor. Zaten bir noktadan sonra durduğu için karta zarar verecek bir durumu bulunmuyor.
  • tech guru kullanıcısına yanıt
    Karta değil de, maksat İşlemciye aşırı baskı yapmasın.

Söktüm ben soğutucuyu, radyatörün yerini değiştirdim. Bu sefer sonuna kadar sıkmadım vidaları.
  • quote:

Yok, sıcaklıklar gayet iyi.

Prime 95

Başka bir konuya koymuştum buraya da ekliyeyim.

ben bunu anlamıyorum , senin bu postu görünce açtım prime95 lucas3 teste kadar bekledim o.c yok şuan sıcaklık 55-58 derece arası soğutucu thermaltake contac 29bp , o.c kullanmayanın hiç bir işine yaramıyor mu bu corsair su soğutmalar yada adı mı su soğutma?

• Bence H100i ye verdiğiniz paraya yazık.
    Yaşadığım yer çok nemli ve sıcak bir yer.
    İşlemcim AMD 8150.
    Sogutucum thermalright extreme 120 rev c.
    Forumdan 2.el kutusunda tün aparatları ile uygun fiyata aldım.
    Üzerinde 2 tane arctic cooling fan var.Bu soğutmanın bana maliyeti 150 tl oldu.
    Boşta 29 derece işlemci.sistemim sıfır seste.
    Şimdi sorarım size neden onca para.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    İlk taktığımda o vidaları fazla sıkmış olmalıyım ki aylar sonra dün akşam soğutucuyu sökerken o vidalardan biri kırıldı, bir diğerinin de biraz eğilmiş olduğunu farkettim.
    Dikkatli olmanızı öneririm çünkü göründükleri kadar kaliteli değiller. Aşağıdaki incelemede de kırılan vida sonrası vidanın dayanıksızlığından bahsetmişler.
    http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Corsair-Hydro-Series-Cooler-Comparison-and-Review/Conclusion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 16 Temmuz 2013; 13:38:05 >

• 7Mhz kullanıcısına yanıt
    Yok ben daha sonra gevşettim onları.

İnventus'a 1 ay içinde Hydro serisi vida ve aparatları gelecekmiş. Oradan temin edersiniz vidaları.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.