Şimdi Ara

Corsair H100i ile ilgili ses sorunu(Cözüldü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
4.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsair senin gibi fan üretenin ben :) sadece radyatör üret bırak madem yapamayacaksın niye ekstra masrafa sokuyorsun insanları..

bile bile yaptıgından zerre süphem yok kendi air series fanlarını sattırmak istiyorlar..
  • Merhaba bende bu ürüne oldukça ilgi göstermekteyim ve doğru düzgün stokta bir yer bulamadım fakat H100 modeli şuan satılıyor bazı sitelerde ve stokta mevcut ama gel görki ya ben bulamadım yada birileri hepsini satın almış :)
  • Bir de H100'e 4 adet fan takılabiliyormu bilgisi olan yada o şekil kullanan varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahz3N

Sorunu çözmeni güzel olmuş.

Hangi fanları aldınız acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Sorunu çözmeni güzel olmuş.

Hangi fanları aldınız acaba ?

Bu ürünü aldim;
    NOISEBLOCKER NB eLoop B12-3

quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

Çok güzel haber verdin dostum. H100i'den vazgeçmek üzereydim.
    Güle güle kullanman dileğiyle.

Ne demek dostum önemli degil,yanlis bilgi vermemisimdir umarim almak isteyenlere..Ilk baslarda süpheye düssem de Corsair kesinlikle yine yaniltmadi beni,son derece kaliteli bir ürün,bulursaniz kesinlikle alin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Corsair

quote:

3-4 gün önce Corsair H100i aldim kasaya taktigim zaman tuhaf rahatsiz edici bir ses geliyordu hemen götürdüm yenisi ile degistirdim fakat ayni ses tekrar ediyor.. Radyatörü sogutan fanlara hic deginmiyorum bile rezalet bir fan,bu kadar para verip böyle dandik fanlari görünce deli olmamak elde degil..

Ama beni rahatsiz eden fanlar degil,Noctua fan alinip kullanilabilir fakat CPU tarafinda "zzzzzz" diye itici,rahatsiz edici bir ses geliyor..Önce sesin Radyatörden geldigini saniyordum fakat biraz kurcaladiktan sonra Pompa ve/veya CPU Soket kismindan geldigini farkettim..

SATA güc kablosunu cektigim zaman ses kayboluyor e haliyle calismiyor taktigim zaman o CPU bölgesinde ses yine tekrar ediyor..O kadar Corsair ürünü kullandim fakat bu Water Cooler kadar beni hayal kirikligina ugratan,deli eden bir ürün görmedim..

Bunu versem yerine tamamen sessiz bir fan önerir misiniz? Hava sogutma veya su sogutma farketmez,fiyat önemli degil ama tek aradigim sessiz calissin..Aslinda Noctua D-14 kullaniyordum ama o da o kadar büyük,genis ve agirdi ki ne kasadaki hava akisi oluyordu ne de anakart rahat calisiyordu..

Merhaba,

Türkiye'de henüz H100i satışımız yoktur. Ürünü hemen gidip değiştirebildiğinize göre Türkiye'den aldığınızı veya yurtdışında ikamet ettiğinizi düşünüyorum. Ürünü nerden satın aldığınızı öğrenebilir miyim?

Teşekkürler.

3 4 aydır getiremediniz bi türlü nedir bu hocam ıphone getir demiyoruzki demekki disbiritör olarak takmıyor sizi firma

• @Mahz3N
    hocam Büyük geçmiş olsun diyelim o zaman. Bizimde içimizi ferahlattın..

Yazmış olduğun fanı aratırken dedim neden türkiye de yok ama siz zaten yurt dışında yaşıyordunuz.
    Bizde artık h100i alabilirsek Akasa veya Noctua fanlardan bütçeye göre seçicez artık. bende de sesle ilgili bir takıntıdır devam ediyor. geceleri bilgisayar açıkken sesini pek duymak istemiyorum. uyku falan bırakmıyor fan sesleri çünkü.

İşlemciyi soğutabilirsem sessiz bir şekilde o zaman fanları sökücem zaten ekran kartıda sessiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

@Mahz3N
    hocam Büyük geçmiş olsun diyelim o zaman. Bizimde içimizi ferahlattın..

Yazmış olduğun fanı aratırken dedim neden türkiye de yok ama siz zaten yurt dışında yaşıyordunuz.
    Bizde artık h100i alabilirsek Akasa veya Noctua fanlardan bütçeye göre seçicez artık. bende de sesle ilgili bir takıntıdır devam ediyor. geceleri bilgisayar açıkken sesini pek duymak istemiyorum. uyku falan bırakmıyor fan sesleri çünkü.

İşlemciyi soğutabilirsem sessiz bir şekilde o zaman fanları sökücem zaten ekran kartıda sessiz.

Sagolun hocam iyi dilekleriniz icin,

Ben F/P olarak bu fanlari bulabildim burda,Noctua hem yoktu hem de cok pahaliydi zaten..Ses konusunda bende sizin gibi düsünüyorum,istiyorum ki zerre ses gelmesin makinadan :)

Kesinlikle sessiz fanlar ile degistirilince rahatsiz etmiyor hicbir sekilde,sadece fanlarin o üfleme sesi geliyor o da rahatsiz etmiyor hicbir sekilde..Umarim bulursunuz ve alirsiniz,sogutma performansi harika..Ivy Bridge bir islemciyi cok cok iyi bir seviyede tutuyor..

• quote:

Merhaba,

Türkiye'de henüz H100i satışımız yoktur. Ürünü hemen gidip değiştirebildiğinize göre Türkiye'den aldığınızı veya yurtdışında ikamet ettiğinizi düşünüyorum. Ürünü nerden satın aldığınızı öğrenebilir miyim?

Teşekkürler.

Sayın Corsair Yetkilisi,
    Avrupa'da milletin eskittiği bir ürünün neden hala Türkiye'ye ulaşamadığı konusunda bilgi verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 11 Şubat 2013; 11:28:11 >
  • Aldığın fanlara baktım iyi fanlar ama 1500rpm' de o da bayağı ses yapıyor. Onuda fan kontrolcü yada PWM ile çözersin zaten. 7v' ta sessiz bir fan.

• @Corsair
    Bilgilendirme için teşekkürler. Avrupa'dan 2 ay sonra bize ulaşması pek hoş olmadı ama "geç olsun güç olmasın" diyeceğiz yine.
  • corsair fanlarına çok yüklenmeyin bence. Bir testte gördüm ki en iyi soğutma performansı için gürültüden brraz taviz veriyorlar.
  • quote:

Merhaba,

Ürün satıştatır.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=98245

http://inventus.com.tr/mi_products/ProductList.aspx?BrandID=60&fp0=0|%221979%22

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/corsair-cw-9060009-ww-hydro-serisi%E2%84%A2-h100i-sivi-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=64745

Çok güzel yazmışsınız da , yurt dışında 119$ olan ürünü burada 175 $ a satmak çok hoş olmamış. Gerçi gümrük, satıcı payı vb düşünüldüğünde normal ancak corsair in resmi sitesinde 119 $ veya amazon da 109 $ olan bu ürüne 2 hafta içinde ulaşabilecek iken TR den 175 $ civarında bir fiyata almak çokta akıl işi gibi gelmiyor. Ancak bilgilendirme için teşekkürler çok yararlı olacaktır muhakkak.

• ben vatandan aldim 6ay once
  • quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

ben vatandan aldim 6ay once

Mühendislik örneği falan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KazanmakGibisiYok

quote:

Merhaba,

Ürün satıştatır.

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/corsair-cw-9060009-ww-hydro-serisi%E2%84%A2-h100i-sivi-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=64745

Çok güzel yazmışsınız da , yurt dışında 119$ olan ürünü burada 175 $ a satmak çok hoş olmamış. Gerçi gümrük, satıcı payı vb düşünüldüğünde normal ancak corsair in resmi sitesinde 119 $ veya amazon da 109 $ olan bu ürüne 2 hafta içinde ulaşabilecek iken TR den 175 $ civarında bir fiyata almak çokta akıl işi gibi gelmiyor. Ancak bilgilendirme için teşekkürler çok yararlı olacaktır muhakkak.

Ürünün fiyatı yurtdışında 119$ demişsiniz. kabaca hesap yapalım

119$ yaklaşık 90€ yapar buda gümrük sınırı olan 75€yi aşıyor.

Corsair Resmi siteyi baz alıyorum.

119x0,20 = 23,8$ vergi
    Ortalama ürünün 50$ kargosu tutar
    Ürünü Özel kargo şirketiy ile getirirseniz fiyat dahada artacak ben resmi dağıtım kanalını baz aldım.

toplam 119+22,8+50 = 191,8$ eder buda şuanki kur oranı üzerinden 338.83TL yapar

+ Üründe sorun çıktığında yurt dışı ile muhatab olursunuz

TR'deki fiyatı oldukça makul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 15 Şubat 2013; 14:53:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

ben vatandan aldim 6ay once

Mühendislik örneği falan mı?

Mühendislik örneği ürünlerin resmi kanaldan satışı yapılmaz adı üzerinde Örnektir^^ Arkadaş H100 Almış sanırım zira 6 önce böyle bir ürünün satışı dahi yoktu.
  • @Patronage
    Biliyorum dostum, arkadaşa takılıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

quote:

Orijinalden alıntı: KazanmakGibisiYok

quote:

Merhaba,

Ürün satıştatır.

Ürünün fiyatı yurtdışında 119$ demişsiniz. kabaca hesap yapalım

119$ yaklaşık 90€ yapar buda gümrük sınırı olan 75€yi aşıyor.

Corsair Resmi siteyi baz alıyorum.

119x0,20 = 23,8$ vergi
    Ortalama ürünün 50$ kargosu tutar
    Ürünü Özel kargo şirketiy ile getirirseniz fiyat dahada artacak ben resmi dağıtım kanalını baz aldım.

toplam 119+22,8+50 = 191,8$ eder buda şuanki kur oranı üzerinden 338.83TL yapar

+ Üründe sorun çıktığında yurt dışı ile muhatab olursunuz

TR'deki fiyatı oldukça makul

Naptın sen ?? Neye göre hesap yapıyor ekliyor çıkarıyorsun anlamadım ve açıkçası çokta üstüne düşmedim hesabının. Çünkü TR de VATAN BİLGİSAYAR dışında Eksen bilgisiyar bu ürünü KDV Dahil 167 $' a yani 297 TÜRK LİRASI'na satıyor. Senin hesabına göre 191 $ çıkıyor yurtdışından alışveriş. Elektronik ve tek paket yada tek parça olarak alındığında 75£ diye bir sınırlama yok. Tamam gerçi var ancak parçasına göre değişiyor. Bu bilgisayar parçası olunca sorun olmuyor. TR de 297 TL ye satılan ürünü sen yurtdışından alındığında masrafı 338 TL olarak gösterdin ya tebrik ediyorum.

NOT : Amazon . com u hepiniz biliyorsunuz. Orada H100i 'yi bulup siparişte VERGİLER VE KARGO DAHİL ne kadar ücret kesiliyor bakar mısın ? Yada ben söyliyim 138 $ KARGO vb dahil içinde. Ekstra ücret yok. 138 $ = 244 TL

Son olarakta TR de ki fiyatı çok yüksek demedim. Sonuç olarak GEMİ İLE yada HAVAYOLU ile geliyor ürünler TR ye toplu bir şekilde. Bunların ELBET GÜMRÜKLERİ OLACAKTIR. Gümrük + Satıcının Payı eklenince fiyat gerçekten de abartı olmuyor aslında. Bunu da belirttim zaten.

Amacım tartışma değil, donanımhaber i çok uzun zamandır takip eden ancak yeni üyelik oluşturan biri olarak bildiğim bir konuda bilgilerimi paylaşmaktır. Ben DONANIMHABER'de bunu gördüm ve uyguluyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.