Şimdi Ara

Corsair dual kit RAMlerde ardışık seri no olmalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Corsair marka dual kit 800 mhz 2x1 GB ramlerden 2 ayrı set aldım. Setlerden birinde seri numaraları ardışıktı. xxxxx290 ve xxxxx291 gibi. Diğerinde ardışık değildi. Ardışık olanları denediğimde dual olarak her ikisinin de 800 mhz çalıştığını gördüm. Ardışık olmayanlardan bir tanesi ise 667 mhz çıktı. (üstünde 800 mhz yazdığı halde)

Acaba dual kit olabilmesi için seri numaralarının ardışık olması gereklimi? Yoksa benim başıma gelen sorun bir tesadüf mü? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

• sayi,
    daha evvel aynı durum bir arkadaşın başına geldi seri no ardışık değildi ama iki ram in çalışma sistemi aynıydı,sorun olmadı..sen bence ram i aldığın yeri arayıp bu konuyu ilet,birisinin çalışma frekansı düşük olmamalı bir yanlışlık var..en azından paketleme hatası olabilir
  • evet paketlemede hata olduğu kesin de,ben bu ramleri götürüp değişim yaptırdım ve hemen orada kutuyu açıp seri numaralarına baktım ve ardışık olmadığını gördüm,yetkili arkadaşa dorumu gösterdim ve remleri alıp evde tekrar test ettiğimde 2 reminde aynı frekansta çalıştığını gördüm.Yani benim kafama takılan bu ram"lerden herhangi ikisinin birlikte dual çalışıp çalışamıyacağı,benim bildiğim kadarıyla ram"ler paketlenirken buna dikkat ediliyor olmalı,bu konuyu bilen arkadaşlardan haber bekliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.