Şimdi Ara

Corsair’den yeni Tenkeyless K63 mekanik klavye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsair’den yeni Tenkeyless K63 mekanik klavye

Bilgisayar bileşenleri konusunda dünya lideri firmalardan olan Corsair, oyuncu donanımlar açısından da başarılı ürünlere imza atıyor. Yeni Tenkeyless K63 mekanik klavye maliyeti düşünen oyunculara hitap ediyor.

Yeni mekanik klavye Cherry MX Red mekanik tuşlardan yana tercih kullanmış. Her tuş kırmızı LED ile aydınlatılırken, Corsair Utility Engine yazılımı üzerinden bireysel olarak kontrol edilebiliyor. Kompakt yapısına rağmen tuşlar arası mesafe de kullanıcıyı rahatlatacak şekilde ayarlanmış.

Ayrıca Bkz.AMD Raven Ridge APU’ları detaylanıyor

Klavyenin üst kısmında atanmış ses ve multimedya kontrol tuşları yanında kazara basmaları önleme adına Windows kilit tuşu da unutulmamış. Aynı anda tuşlara kaç kere veya ne kadar hızlı bastığınız önemli olmadan yüzde 100 anti-ghosting ile her basışın kayıt edilmesi sağlanıyor. Corsair Tenkeyless K63 mekanik klavye 80$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda. 

• Türkiye'de ne zaman satışa sunulacak acaba?

• 50 dolara Motospeed ck 104 alın bundan çok daha iyi bir klavye sırf marka için 30 dolar fazla verip daha düşük özellikli klavye almak mantıksız

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

50 dolara Motospeed ck 104 alın bundan çok daha iyi bir klavye sırf marka için 30 dolar fazla verip daha düşük özellikli klavye almak mantıksız

bendede corsair k65 var malzeme kalitesi olarak çok iyi ama bu malzemeye bu özelliklere bu fiyat tabiki fazla ama burdaki önemli nokta corsairden çok çok memnunum yurt dışı üründe olsa faturasız bile olsa yurt içinde çözemediğiniz sıkıntıyı tamamen ücretsiz geri alıp geri yenisini yada üretilmiyorsa artık üst modeli veriyor
    birçok yerde birçok defa yazdım
    yıllar önce ilk çıktığı zamanlarda corsair H100 aldım memnuniyetle kullandım ikinci eldi forumdan aldım 100 lira mı neydi aldıım fiyat ya faturasını koymayı unuttular yada ben kaybettim aradan baya bir zaman geçti benim anakartım o zamanlar rampage formula idi lga775 x48 çipset anakartta bios reset tuşu var (sakın basmayın) çok canım sıkılınca o falan yaparım bir sıkıntı oldu bikaç defa bastım o tuşa ama başka etkenlerde vardı muhtamelen resete basınca güç dalgalanması yapıp h100ü bozdu fatura yok bişi yok corsaire yazdım durum bu kullanırken bozuldu falan aşşa yukarı anlattım durumu o zaman anlatabildiğim kadar ingilizceyle yolla bize dediler 1 hafta içinde benim verdiğim ürün oraya ulaştı yenisi bana geldi AMA yenisi gelmeden önce sordular biz bunu artık üretmiyoruz sana uygunsa H100i veya H110 verelim yeni seri bunlar dediler ama durum biraz sıkıntılı çünki bu seride lga775 desteği yok aslında olmaması çok gülünç birşey tek fark arka plakadakiraylı sistem vida yuvaları 2mm daha oynasa yeticek neyse ben de dedimki H100i yollayın carbide 400r alıam uysun içine ama lga775 kiti de yollayın zorda kalmayayım parası neyse veririm gerekirse h100 ile h100i arasında fiyat farkı var birde kit yolladılar birde hollandaya git gel kargo parası hiçbirşey almadılar ha birde gümrük vergisi kesiliyor malın yurt dışına tamir için çıktığını belgesi alınması lazımmış biryerden ben onu almadım her iki seferdede o yüzden baya bir vergi kesiliyor onuda corsair ödedi yine aradan baya bir zaman geçti bana gelen H100i de bozuldu yine yazdım durum bu falan bu sefer biraz daha zor oldu ama pekde zor deil açıkcası garanti belgem faturam yok diye yokuş yaptı dedim yapın bir güzellik bu ürün 5 senelik garanti kapsamında ilk çıkan modelin çıkış tarihi belli benim çıktığı an alsam yine garantisi bitmez bikaç ayı olur dedim üsteledim az bişi sonra tmm dedi bizi seven müşterimizi üzmek istemeyiz eğer elinizde varsa diğer corsair ürünlerini belgeleyin sizin gibi bir müşterimiz için bir güzellik yapalım dedi yine kargoladım tabi hallettik işlemleri falan ama gümrük için belge yine almadım zaten bunu ikinci seferinde öğrendim böyle birşey olduğunu yollamadan önce almak gerekiyormuş corsair bana geri H110i yolladı büyük diye pakedi açmadım foruma ucuz fiyata sattım alan kişi biraz minnetsizmiş ama olsun neyse kargo masrafıydı gümrük vergisiydi hepsini ödediler baya bir zarara soktum corsairi
    yani marka parası olarak 30 dolar fazla alıyorlar mı diyorsunuz alsın helal olsun razer klavye almıştım cherry mx kullanmıyorlar khail mi ne yan sanayi cherry mx çakması kullanıyor Chatter diye bir sorun oluştu tuşlardamı yazılımdamı devre kartındamı bilemem ama ya yazılım ya devre kartında çünki bütün tuşlarda var sorun bazı tuşlara basmıyorum zaten HİÇ yıpranmadan kaynaklı olamaz ee klavye bozuldu ne yapıcaz garantisine bakan yok firması yok bişisi yok burda parasıyla da yaptıramazsın o derece ucuz mu peki katiyyen değil ve ağrıza durumunda direk çöpe gidiyor o yüzden razer markası için 30 dolar vermektense corsair markası için 30 dolar veririm

• Vay anasını ya yurt dışında 1200 dolar asgari ücretle çalışan adama 80 dolar 80 tl gibi bir şey kıskanıyorum aga ya.

• quote:

50 dolara Motospeed ck 104 alın bundan çok daha iyi bir klavye sırf marka için 30 dolar fazla verip daha düşük özellikli klavye almak mantıksız

maalesef mekanik klavyeler hakkında az bilgiye sahipsin, söylediğin klavyede çakma çin mekaniği kullanılıyor, corsair'larda cherry mx switch'ler kullanılıyor, aralarındaki farkları öğrenmek istersen internette tonlarca yazı var. mekanik klavye demek RGB ışık demek değil, önce tuşunun sağlamlığından kalitesinden emin olmalısın. söylediğin şey 200 milyarlık mercedes yerine 100 milyarlık hyundai alın demek gibi bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

maalesef mekanik klavyeler hakkında az bilgiye sahipsin, söylediğin klavyede çakma çin mekaniği kullanılıyor, corsair'larda cherry mx switch'ler kullanılıyor, aralarındaki farkları öğrenmek istersen internette tonlarca yazı var. mekanik klavye demek RGB ışık demek değil, önce tuşunun sağlamlığından kalitesinden emin olmalısın. söylediğin şey 200 milyarlık mercedes yerine 100 milyarlık hyundai alın demek gibi bir şey.

Hmm anladım hocam haklı olabilirsiniz ben tüm blue switch mekanik klavyeler aynı mekaniği mi kullanıyor diye araştırdım ama pek bilgi bulamadım tuş sağlamlığı 50 milyon tıklama diye geçiyor o yönden sıkıntı olmaz ama 30 dolar daha ucuz olduğu halde rgb renkler farklı modlar, bilgilerin klavye üzerine kaydedilmesi, numlock tuşlarının olması azımsanacak özellikler değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Hmm anladım hocam haklı olabilirsiniz ben tüm blue switch mekanik klavyeler aynı mekaniği mi kullanıyor diye araştırdım ama pek bilgi bulamadım tuş sağlamlığı 50 milyon tıklama diye geçiyor o yönden sıkıntı olmaz ama 30 dolar daha ucuz olduğu halde rgb renkler farklı modlar, bilgilerin klavye üzerine kaydedilmesi, numlock tuşlarının olması azımsanacak özellikler değil

ben 2 tane kailh switch klavye eskittim, cherry'ye geçince anladım gerçek mekanik klavye neymiş diye. olay sadece tuş ömürleri değil, mesela mavi switch'te basınç 50gr denir, aslında tabiki de hepsi 50gr değil 50±2gr olur mesela diyelim, kailh'de 50±10gr gibiydi, tuştan tuşa basınç baya farkediyordu. söylediğiniz modelde Outemu switch kullanılıyor fakat o da çin malı bir switch markası ve kailh'den farklı olduğunu hiç sanmıyorum, çünkü çinde genelde ürünler bir fabrikadan çıkar, üstlerine farklı markalar yazılıp satılır

• Arkadaşlar buna 80$ vereceğinize gidin Gateron tuşlu bir Magicforce veya benzeri ne bulursanız alın daha ucuza aynı kaliteyi yaşarsınız.

• quote:

quote:

bence sen de az bilgiye sahipsin, çünkü konu kırmızı veya siyah switch ise (ki kırmızı ve siyah, lineer switchler olduğu için altlarında mavi switchlerdeki gibi bir mekanizma yok, sadece yay var, o sebeple bu ikisi için switch lafını kullanmak da yanlış) arada bi fark olmaz diğer markalarla. çünkü uzun ömürlülüğünü ölçebileceğin bir mekanizma yok tuş şaftının altında. kırmızı ve siyah tuş 'minimum ses' amacıyla üretilmiş tuşlar olup aralarında sadece kuvvet (yay sertliği) farkı var. bunu siyah gateronlu 30 dolarlık bi klavye ile yazıyorum ve dediğin tuş sertliği varyasyonu diye bişey yok mesela.

siyah ve kırmızı tuşlu klavyeler için söylüyorum, sırf marka switch kullanılıyor diye marka klavye almak ''ahmaklık''.

bu arada, oatemu'nun mavi switchi de çok iyi bir switch, cherry mavili blackwidow kullanmış biri olarak söylüyorum bunu. hatta oatemu'nun tuş kafası sallanması daha azdı blackwidow'a göre. ömür olarak kıyaslayacak zamanım olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: can_celik

quote:

quote:

bence sen de az bilgiye sahipsin, çünkü konu kırmızı veya siyah switch ise (ki kırmızı ve siyah, lineer switchler olduğu için altlarında mavi switchlerdeki gibi bir mekanizma yok, sadece yay var, o sebeple bu ikisi için switch lafını kullanmak da yanlış) arada bi fark olmaz diğer markalarla. çünkü uzun ömürlülüğünü ölçebileceğin bir mekanizma yok tuş şaftının altında. kırmızı ve siyah tuş 'minimum ses' amacıyla üretilmiş tuşlar olup aralarında sadece kuvvet (yay sertliği) farkı var. bunu siyah gateronlu 30 dolarlık bi klavye ile yazıyorum ve dediğin tuş sertliği varyasyonu diye bişey yok mesela.

siyah ve kırmızı tuşlu klavyeler için söylüyorum, sırf marka switch kullanılıyor diye marka klavye almak ''ahmaklık''.

bu arada, oatemu'nun mavi switchi de çok iyi bir switch, cherry mavili blackwidow kullanmış biri olarak söylüyorum bunu. hatta oatemu'nun tuş kafası sallanması daha azdı blackwidow'a göre. ömür olarak kıyaslayacak zamanım olmadı.

Neden mavi ve kırmızı filan anlattınız anlayamadım doğrusu... Neden bilgisizsin dedin yine anlayamadım, herhangi bir açıklaman yok mantıklı. Red switch demediğim halde anlatma gereği duymuşsun switch bile değil filan diye ki switch tuş demek, her kaynakta da Red switch diye geçiyor.

"siyah ve kırmızı tuşlu klavyeler için söylüyorum, sırf marka switch kullanılıyor diye marka klavye almak ''ahmaklık""

Bu laf zaten baştan aşağı saçmalık... Marka switch dediğin şey cherry mx, yani 50 yıllık mekanik klavye üreticisi, savunduğun marka olmayan diye tabir ettiğin şeylerin geçmişi bile yok, ikisi bambaşka dünyalar. Cherry mx klavye kullanmamış olduğun bu yorumundan o kadar belli oluyor ki... Ben 2 tane mekanik klavye ömrünü tüketecek kadar kullandım, ömürlerini az çok biliyorum. "bilginiz az" dediğim arkadaş bile bana çok saygılı bir ifade ile cevap verirken sizin bu tribiniz neye onu anlayabilmiş değilim, neyi çekemediniz mesela... Bence sen konuşma kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 20 Mart 2017; 20:37:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    başlığın konusu kırmızı switchli bir klavye. ve sen de motospeed klavyeyi kullanılan switchin markası ünlü değil diye küçümsemişsin. bu sebeple bilgisiz olduğunu söyledim. switch markası balon bir konu, hele ki kırmızı ve siyah switchlerde markaya bakmanın tamamen saçmalık olduğunu söylüyorum. bilmiyorum hiç kırmızı/siyah kullandın mı... cherry kullanmamışsın demişsin cherry switchli klavye kullandığımı fotoyla falan kanıtlamam mı gerekiyor inanman için?

benim kadar klavye/switch denemiş kişiler çok azdır. ingilizce ve almanca çevirmenliği yapıyorum bütün günüm klavyede yazı yazmayla geçiyor. haliyle yazma performansımı arttırmak için denemediğim switch kalmadı piyasada.

ha bi de, ''çekememek''? hayır konu ne ki 'çekememek' diye bişeyden bahsedesin? yeterli bilgiye deneyime sahip değilsin sadece bunu söylüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.