Şimdi Ara

Corsair'dan dünyanın en hızlı USB 3.0 belleği: Flash Voyager GT Turbo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsair'dan dünyanın en hızlı USB 3.0 belleği: Flash Voyager GT Turbo

Önemli dosyalarımızı yanımızda kolayca taşıyabilmemize olanak tanıyan USB bellekler, 1 TB sınırına ulaşan kapasiteleriyle ve SSD'lerle yarışan performanslarıyla 2013 yılına damgasını vuracak gibi görünüyor. Kingston'ın dünkü DataTraveler HyperX Predator 3.0 hamlesinin hemen ardından, Corsair, USB 3.0 arabirimini kullanan dünyanın en hızlı USB bellek serisini duyurdu.

Sürgülü yapısıyla dikkat çeken Flash Voyager GT Turbo, saniyede 260 MB'a varan okuma hızına ve saniyede 235 MB'a varan yazma hızına çıkabiliyor. Bu yüksek performansı, bünyesinde barındırdığı ''Etron EV2669'' kontrolcüye borçlu olduğu dile getirilen yeni USB bellek, okuma ve yazma hızları bakımından SATA-II arabirimli SSD'lerle benzer bir tablo çizmekte. Hatta kağıt üzerindeki teknik özellikleri göz önüne alınırsa Flash Voyager GT Turbo, piyasadaki bazı SATA-II SSD'lerden daha bile hızlı.

Corsair, 32 GB'lık modeli 49.99$'dan, 64 GB'lık modeli 89.99$'dan, 128 GB'lık modeli ise 179.99$'dan satışa sunmayı planlıyor. USB bellekler önümüzdeki şubat ayından itibaren pazara giriş yapacak.

Corsair'dan dünyanın en hızlı USB 3.0 belleği: Flash Voyager GT Turbo

• dediği gibi mübarek sata II ssd windows kurulur buna :D

• 32GB olan versiyonu 150-200TL arası bir fiyat olur burada..

• TR fiyatları abartı olmazsa bir tane edinmek lazım

• Allah Allah 1 tb usb bellek rüyamda görsem inanmam ama gerçek 2013 teklonojinin şahlanacağı bir yıl olacak zanlımca.

• Hariçi ssd taşımaktan kurtarır bizi. cakmak kadar yaw.gerçi dün 1 tb hari vardı o daha manyak bişey
  • sandisk extreme almıştım 125 tl'ye. keşke bekleseydim. bunun tasarımı çok hoşuma gitti

• aman diyim uzak durun bi flash bellek aldım almaz olaydım corsair den bi ürün iki defa bozlupta değişim yapılıyor her seferinde yeniside bozuluyor verilerimi kaybetim birde şuan kullanmaya korkuyorum beş kuruş etmez marka bana göre..canavar gibi sandisk ve kingston kullanıyorum yıllardır corsair ancak kasa yapar başka hiç bişey yapamaz ram,güçkaynağı filan demeyin hepsi hikaye..

• quote:

Orijinalden alıntı: KUM23

aman diyim uzak durun bi flash bellek aldım almaz olaydım corsair den bi ürün iki defa bozlupta değişim yapılıyor her seferinde yeniside bozuluyor verilerimi kaybetim birde şuan kullanmaya korkuyorum beş kuruş etmez marka bana göre..canavar gibi sandisk ve kingston kullanıyorum yıllardır corsair ancak kasa yapar başka hiç bişey yapamaz ram,güçkaynağı filan demeyin hepsi hikaye..

Ben corsair ssd kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok sizin sorununuzda sadece o modele ait ve genel bir sorun olabilir) apple vs gibi markalarda bile bir sürü sorun çıkabiliyor olur o kadar.

• ben yinede sandisk extreme diyorum.(güven açısından)

• 32 gb alınır. 100 - 150 arası olursa.

• Yurtdışı fiyatları çok iyi 32 ve 64 için. 32'likten getirtmek lazım. Burada 150-200 arası olur 32'lik model. Kazıklardan kazık beğen! Hiçbir şey üretmiyoruz ve vatandaşın vergilerine bindirerek ekmeğini çıkaran bir işbilmez ordusu tarafından yönetiliyoruz. Vatan'ın yarım yamalak indirimlerini bekler herkes artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 8 Ocak 2013; 20:33:01 >
  • Türkiye fiyatları ne olacak merak ediyorum.Umarım alınabilir seviyede olursa bizde alırız.Okuma,yazma oranları çok iyi.

• Haberi ilk okuyunca 1 tb sandım bu belleği. :D

• ssd mi alıyoruz arkadaş 90$ bu ne :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jakops.
    32 gb alınır. 100 - 150 arası olursa.

O fiyata yani 150 liraya 32Gb 260/235 hızlarında bundan alacağıma
    169 liraya kargo dahil ve 12 taksitle Sandisk Extreme 64Gb alırım.

Ama 32 olanı 100 lira civarında olursa ve 64Gb olanı da 190 lira falan kargo dahil olursa bu da olabilir.

Zaten 32Gb Sandisk Extreme aldım. Bu da gelsin, Sandisk Extreme 64Gb ı 169 a kargo dahil buldum. Bu da 185-190 lira falan olursa bunu tercih ederim. Yoksa Sandisk fazlasıyla yeter.

Film gibi şeyler kopyalanacağı için okuyacağım disk yani buna dosya (film) kopyalayacağım disk SSD olmayacak ve mekanik disk olacak. Kimse filmlerini SSD de tutmaz. O diskten de buna 235 ile yazabilmem için 235 ile takılmadan okuma yapabilmem lazım. O hıza erişmem tam mümkün olmayabilir mekanik disk ile ama Sandisk ile 170 yazabilmem için 170Mb/Sn. okuma hızına erişme şansım daha fazla. O yüzden fiyat farkı az olursa verilir ama çok olursa verilmez.
    Yani 185 lira verilir 64 e ama 200 ve üstü verilmez...

Tasarım hoş. Umarım üzerinde led okuma bildirim ışığı vardır. Dosya okuma esnasında okuyup okumadığını anlamak açısından iyi oluyor.
    Sandisk Extreme de var LED...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 9 Ocak 2013; 1:12:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: jakops.
    32 gb alınır. 100 - 150 arası olursa.

O fiyata yani 150 liraya 32Gb 260/235 hızlarında bundan alacağıma
    169 liraya kargo dahil ve 12 taksitle Sandisk Extreme 64Gb alırım.

Ama 32 olanı 100 lira civarında olursa ve 64Gb olanı da 190 lira falan kargo dahil olursa bu da olabilir.

Zaten 32Gb Sandisk Extreme aldım. Bu da gelsin, Sandisk Extreme 64Gb ı 169 a kargo dahil buldum. Bu da 185-190 lira falan olursa bunu tercih ederim. Yoksa Sandisk fazlasıyla yeter.

Film gibi şeyler kopyalanacağı için okuyacağım disk yani buna dosya (film) kopyalayacağım disk SSD olmayacak ve mekanik disk olacak. Kimse filmlerini SSD de tutmaz. O diskten de buna 235 ile yazabilmem için 235 ile takılmadan okuma yapabilmem lazım. O hıza erişmem tam mümkün olmayabilir mekanik disk ile ama Sandisk ile 170 yazabilmem için 170Mb/Sn. okuma hızına erişme şansım daha fazla. O yüzden fiyat farkı az olursa verilir ama çok olursa verilmez.
    Yani 185 lira verilir 64 e ama 200 ve üstü verilmez...

Tasarım hoş. Umarım üzerinde led okuma bildirim ışığı vardır. Dosya okuma esnasında okuyup okumadığını anlamak açısından iyi oluyor.
    Sandisk Extreme de var LED...

Kardeşimebay'den alsana . 64gb Extreme 120tl. Ücretsiz karg .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alıp windowsmu kursam ne

• usb 2.0 hızları kaç bunların
  • Fiyat çok uçuk olmazsa iyi olur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.