Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: mhmt06

@MÜŞAVİR,
    Hocam silverstone air precision ps06 mı 500r mi? Pleksi olmaması kafamı karıştıyor. Ama kalitesinden eminim...

Silverde toplam 4 fan kullanılabiliyorken 400r de 8 fan, 500r de 7 fan ile hava akımı sağlanabilir.

500R'ye de 8 adet fan oluyor.

2 Ön
    1 Arka
    2 Tavan
    1 Taban
    2 Tane Yan Kapak
  • @GamingMan

200mm olanı sökerek (500R için geçerli) 120mm veya 140mm fanlardan 2 adet kullanabilirsiniz.

@*Furious*

Ben 200 mm olanın çıkartılmadan kullanılacağını varsayarak öyle yazmıştım. Yine de düzeltme için sağol, çıkartılıp 2 adet 140/120mm fan takılabilir oraya.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

@GamingMan

200mm olanı sökerek (500R için geçerli) 120mm veya 140mm fanlardan 2 adet kullanabilirsiniz.

@*Furious*

Ben 200 mm olanın çıkartılmadan kullanılacağını varsayarak öyle yazmıştım. Yine de düzeltme için sağol, çıkartılıp 2 adet 140/120mm fan takılabilir oraya.

200mm yerine 2 tane 140mm taksam hava akımı artar mı fazla bi fark olmaz mı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamingMan

200mm yerine 2 tane 140mm taksam hava akımı artar mı fazla bi fark olmaz mı ??

Büyük tek fanı tercih ederim. Daha sessiz olur.
  • ayrıca 500R de ek olarak hdd yuvalarının yan tarafına da fan takılıyor :)

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

hdd yuvalarının yan tarafındakı yerlere dıkkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: darktempest

ayrıca 500R de ek olarak hdd yuvalarının yan tarafına da fan takılıyor :)

Evet, bildiğim halde atladığım bir detay. Bununla birlikte 500R de 10 fan kullanılabiliyor. Gerekliliği tartışılır o ayrı.
  • Vga genişliği tam olarak kac cm
  • 400R = 316mm
    500R = 316mm ama 3.5 yuvasını yan yana taktıgında 452mm
  • quote:

400R = 316mm
    500R = 316mm ama 3.5 yuvasını yan yana taktıgında 452mm

Mevcut en uzun kart olan HD6990 ın bile 305mm olduğu (1. sayfada bir mesajımda boylarını yazmıştım) düşünülürse HDD kafesiyle oynamaya dahi gerek yok.
  • Ekran Kartı derinliği içni tereddüt eden arkadaşlar, 400R/500R Kasa'ların VGA derinlikleri Mid Tower olmasına rağmen çok iyi durumdadır.

@MÜŞAVİR de zaten Ekran Kartı ölçülerini vermiş. İçinizi ferah tutun Kasa'lar tavsiye olunur.
  • quote:

ayrıca 500R de ek olarak hdd yuvalarının yan tarafına da fan takılıyor :)

İlk Mesajdaki 400R ile ilgili video incelemenin 14. dakikasından sonraki kısımda 400R nin HDD kafesinin iç kısmına da tıpkı 500R deki gibi 2 adet 12cm fan ilave edilebildiği görülüyor.

• Bu durumda ben bu kasaya mid tower diyemem
    Corsair marka kasa seçerken tereddütlerim vardı ama hem kullandıktan hemde diğer modellerde bile
    böyle olumlu izlenimler gördükten sonra acaba 800D kullanan çok var mıdır?Bende bi 800D kulübü açsam mı diye düşünmüyor değilim hani
  • quote:

Bu durumda ben bu kasaya mid tower diyemem
    Corsair marka kasa seçerken tereddütlerim vardı ama hem kullandıktan hemde diğer modellerde bile
    böyle olumlu izlenimler gördükten sonra acaba 800D kullanan çok var mıdır?Bende bi 800D kulübü açsam mı diye düşünmüyor değilim hani

Kulüp bahane, amaç kasa seçiminde kararsız kalan, alıpta şurasını nasıl yapıyım diyenlere yardımcı olmak. Sizde her türlü görsellerle ve bilgilerinizle konumuzda paylaşımda bulunursanız farklı arayışlar içinde olanlara da fikir vermiş olursunuz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Corsair'den Jeff Checchi diye birisi 400R oyun bilgisayarı topluyor ve açıklamalı olarak anlatıyor umarım yardımcı olur arkadaşlara;

Kullanılan Parçalar
    Carbide Series 400R
    ASUS Maximus IV Extreme
    Enthusiast Series Modular TX850M PSU
    Hydro Series H100 Liquid CPU Cooler
    Force Series GT SSD
    Vengeance RAM
    ATI 5970 graphics card

Video Linki

http://youtu.be/b7-z1QaqrGU
  • Carbide serisi benimde çok hoşuma gidiyor.Almayı düşünüyorum fakat tüm sisteme su sogutma uygululayacagımdan 36 lık radyatör sıkıntı yapacak hadi onuda geçtim radyatörü özel bir kılıf uydurdum radyatörü dışarı konumlandırdım bu seferde 3 vga olacagından 3.cü vga psu ya çok yakın olacak o sıkıntı yaratır.Ama tartışmasız sınıfının en iyi kasası şu physx için kullanmıyacagım ekran kartı olmasa direk bu seriye terfi ederdim ama mecvut şekilde full tower yolu gözüküyor.
  • quote:

Corsair'den Jeff Checchi diye birisi 400R oyun bilgisayarı topluyor ve açıklamalı olarak anlatıyor umarım yardımcı olur arkadaşlara;

Kullanılan Parçalar
    Carbide Series 400R
    ASUS Maximus IV Extreme
    Enthusiast Series Modular TX850M PSU
    Hydro Series H100 Liquid CPU Cooler
    Force Series GT SSD
    Vengeance RAM
    ATI 5970 graphics card

Video Linki

http://youtu.be/b7-z1QaqrGU

Çok güzel bir video, ilk mesaja ekledim.

• Arkadaşalr eğer bir terlik çıkmazsa akşama 500r alıp gelicem vatanbilgisayardan.
    Hep sizin yüzünüzden niye açtınız bu konuyu da gösterdiniz bana kasayı taksitleri siz mi ödiceksiniz

Şaka maka bu aralar kasaya ihtiyacım vardı gerçektende.
    Çok fazla kulaklık kullanan birisiyim ve kasamın ön panelindeki kulakçık çıkışı kırık.Arkaya eğilmek zorunda kalıyorum her seferinde.
    3 tane hdd kullanıyorum 4.ye yer yok ve ssd desteklemiyor kasam(ilede ssd de alınacak).
    Ekran kartımın özel soğutucusu kasama sığmıyor ve sata girişelri yan olduğu için hdd yuvasına denk geliyor girişelr yamulacak neredeyse.
    kasa içi havalandırmam da pek iyi dğeil açıkçası tek iyi olan şey tasarımı.

Bunları gözden geçirdikten sonra gerçekten bir kasaya ihtiyacım olacağını düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: £mre

Carbide serisi benimde çok hoşuma gidiyor.Almayı düşünüyorum fakat tüm sisteme su sogutma uygululayacagımdan 36 lık radyatör sıkıntı yapacak hadi onuda geçtim radyatörü özel bir kılıf uydurdum radyatörü dışarı konumlandırdım bu seferde 3 vga olacagından 3.cü vga psu ya çok yakın olacak o sıkıntı yaratır.Ama tartışmasız sınıfının en iyi kasası şu physx için kullanmıyacagım ekran kartı olmasa direk bu seriye terfi ederdim ama mecvut şekilde full tower yolu gözüküyor.

O zaman Corsair Graphite serisini değerlendirebilirsiniz sanırım ama yinede extreme sıvı soğutma için tabii ki full tower daha iyi olacaktır.

• @darktempest

Hocam siz H100 ü nereden aldınız? H70 veya H100 aklımı çeliyor kaç zamandır ama kararsızım halen.
  • quote:

@darktempest

Hocam siz H100 ü nereden aldınız? H70 veya H100 aklımı çeliyor kaç zamandır ama kararsızım halen.

İnventustan almıştım.
    Kararsız bırakan noktaları söylerseniz yardımcı olayım ikisini de kullanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.