Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.359
Cevap
28
Favori
195.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mhmt06

arkadaşlar 500r ve 400r arasında 40-50 tl lik fiyat farkına değecek bir şey var mı? ayrıca az bir miktar daha eklenip aerocool xpredator alınabilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

500r deki 20 lik pervane 40 tl aradaki farka verdiğini oradan sana vermiş firma zaten
    birde üst kapak çıkıp takıldığı için nispeten işine yaraya bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamingMan

quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Kasayı aldım sistemi kurdum fakat kasanın ön panelini açanadık.DVD rom kapağını da çıkaramadık.Nasıl yaparız acaba?

DVD Rom kapağını içerden çıkaracaksınız. Elini sok 2 yanda klips tarzı zamazingolar var onları sıkıştır elinle dışarı it kapağı

Teşekkürler hocam sen söylemesen ön paneli sökmeye çalışıyodum hala

İşte benim bebeğim fotoğrafalrıda çekiverdim.

kasa gerçekten çok güzel tasarımda uçluklar olmasada ve fantaziye kaçılamsa da sade ve güzel.Ama fonsiyonellik derseniz işte orada uç seviyede, kullanıcıların %95'ini tatmin eder.

Kasan güzelmiş.Ama şunu söylemek istiyorum.Arkadan bakıldığında turuncu kırmızımsı psu ve portların olduğu gri yer siyah olsaymiş daha bi güzel olurmuş.

Bu arada aynı dvd-rw yi kullanıyoruz :)

@gamingman hocam bu vatanbilgisayar elemanları odun geldi odun gidicek bu kadarını söyliyim.

Ben zaten gümüş renk almak istiyordum ha yoksada siyah alırım diyordum kendi kendime.Sordum adam kendinden emin ve beni küçümser bir şekilde 500r lar zaten gümüş oluyor siyahı yok dedi.Bende üstelemedim zaten gümüş almak istediğim için.Eve geldim kutuyu bir açtım siyah çıktı.Götürüm değiştirmeyede üşendim açıkçası çokda sorun etmedim ama beni kızdıran şey çalışanların çok bilmiş hareketleri.

• Her şubede öle değil sanırım.Arkadaki portların orayı siyah yapablirsin boyayla psu yuda garantisi yoksa boyayabilirsin :)
  • quote:

Ben zaten gümüş renk almak istiyordum ha yoksada siyah alırım diyordum kendi kendime.Sordum adam kendinden emin ve beni küçümser bir şekilde 500r lar zaten gümüş oluyor siyahı yok dedi.Bende üstelemedim zaten gümüş almak istediğim için.Eve geldim kutuyu bir açtım siyah çıktı.Götürüm değiştirmeyede üşendim açıkçası çokda sorun etmedim ama beni kızdıran şey çalışanların çok bilmiş hareketleri.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: index

500R beni de ekleyin

Ekledim, yalnız 400R ye de biraz kullanıcı toplasak fena olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

500R beni de ekleyin

400de 2 kişi kaldı genelde 500 satılıyor nedense.

Bende 500 aldım ama nedenini ben bile bilmiyorum.Üst kısımı tasarımı biraz daha hoş doruyor o kadar.

• quote:

quote:

500R beni de ekleyin

5 e 2
  • quote:

quote:

quote:

500R beni de ekleyin

5 e 2

Yakında bende 500r a eklenirim :)

• quote:

quote:

arkadaşlar 500r ve 400r arasında 40-50 tl lik fiyat farkına değecek bir şey var mı? ayrıca az bir miktar daha eklenip aerocool xpredator alınabilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence o paraya değecek fark yok. 500R'ın yan kapağında 200 mm lik fan geliyor bir de HDD kafesleri ayrı ayrı. 3+3 şeklinde

tamam yanda 2 tane yuva varmış. üst kısımda da var. tam benim istediğim gibi. @MÜŞAVİR hocamın xigmatek turuncu 14 cm fanları yakışır o kasaya. üste 2 tane yana 1 tane takarım alırsam. hdd kafesinin çıkmaması hakkında ne düşünüyorsunuz peki? ve xpredator tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Conqueror -- 8 Ocak 2012; 17:20:01 >
  • Arkadaşalar benimde aklımda 500R var fakar benim kanadı kırık 690 II Advancemden ayrılamıyorum... Ama 500R de tüm istediğim ayrıntılar mevcut durumda.

1- Önde usb 2.0 portu yok tam istediğim gibi.
    2- Ön paneldeki usb 3.0 portları anakart üzerinden bağlanabiliyor, benim gibi P67A-GD65 anakart kullanan arkadaşlar anakart üzerindeki çıkışlarını kullanabilecekler.
    3- Yandaki kapaktaki büyük ebatlı fan bulunmakta.
    4- Üzerinde 4 fanı kontrol edebilen bir kontrolcü varmış (?)
    5- Kasanın üzerinde harici diskleri koyabilmek için güzel bir düzlük var.
    6- 690 II Advance deki en büyük problem filitre temizliği, psu filitresini temizlemek için güç kaynağını sökmek lazım (benim gibi üşengeç bir adam için kabustan farksız), aynı şekilde ön kapak.

Birde 500R Kullanan arkadaşalar üst bölümdeki çıkan kapak çıt çıt lı yapıda mı ? Yani kapağın ucuna bastırdığımızda çıt diye çıkıyor tekrar bastırdığımıza yerine mi giriyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Arkadaşalar benimde aklımda 500R var fakar benim kanadı kırık 690 II Advancemden ayrılamıyorum... Ama 500R de tüm istediğim ayrıntılar mevcut durumda.

1- Önde usb 2.0 portu yok tam istediğim gibi.
    2- Ön paneldeki usb 3.0 portları anakart üzerinden bağlanabiliyor, benim gibi P67A-GD65 anakart kullanan arkadaşlar anakart üzerindeki çıkışlarını kullanabilecekler.
    3- Yandaki kapaktaki büyük ebatlı fan bulunmakta.
    4- Üzerinde 4 fanı kontrol edebilen bir kontrolcü varmış (?)
    5- Kasanın üzerinde harici diskleri koyabilmek için güzel bir düzlük var.
    6- 690 II Advance deki en büyük problem filitre temizliği, psu filitresini temizlemek için güç kaynağını sökmek lazım (benim gibi üşengeç bir adam için kabustan farksız), aynı şekilde ön kapak.

Birde 500R Kullanan arkadaşalar üst bölümdeki çıkan kapak çıt çıt lı yapıda mı ? Yani kapağın ucuna bastırdığımızda çıt diye çıkıyor tekrar bastırdığımıza yerine mi giriyor ?

Evet çıt-çıt yapıda.

• @*Furious*

Teşekkür ederim.

Kararım kesinleşti gibi 500 R , corsair force GT 120 gb ssd birde corsair 8gb ram şiparişi veriyorum (Biraz düşündükten sonra.)
  • bende 500r ve beyar olan modeli vardı vatanda hatırlayamadım ismini aralarında kararsız kaldım birde corsair h 70 80 yada 100 almayı düşünüyorum

Sisteme gelirsek : i7 960 3.2 ghz - Asus rampage formula 3 - gtx590 - corsair 8gb ram - thermaltake 1500 power - 240 ssd corsair- 3tb hdd

bf 3 ultrada kasmadan oynar not : umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makawelli77

bende 500r ve beyar olan modeli vardı vatanda hatırlayamadım ismini aralarında kararsız kaldım birde corsair h 70 80 yada 100 almayı düşünüyorum

Sisteme gelirsek : i7 960 3.2 ghz - Asus rampage formula 3 - gtx590 - corsair 8gb ram - thermaltake 1500 power - 240 ssd corsair- 3tb hdd

bf 3 ultrada kasmadan oynar not : umarım

BF3 kasmadan rahatlıkla oynayabilirsiniz .
  • quote:

@MÜŞAVİR hocamın xigmatek turuncu 14 cm fanları yakışır o kasaya. üste 2 tane yana 1 tane takarım alırsam. hdd kafesinin çıkmaması hakkında ne düşünüyorsunuz peki? ve xpredator tabi...

Aslına bakarsanız, incelemelerde felan full siyah fan kullanmışlar ya, sanki daha hoş olmuş gibi öyle. Şimdi olsa ledli ve renkli fan almadan önce biraz daha düşünürmüydüm acaba diye soruyorum kendime.
  • quote:

quote:

@MÜŞAVİR hocamın xigmatek turuncu 14 cm fanları yakışır o kasaya. üste 2 tane yana 1 tane takarım alırsam. hdd kafesinin çıkmaması hakkında ne düşünüyorsunuz peki? ve xpredator tabi...

Aslına bakarsanız, incelemelerde felan full siyah fan kullanmışlar ya, sanki daha hoş olmuş gibi öyle. Şimdi olsa ledli ve renkli fan almadan önce biraz daha düşünürmüydüm acaba diye soruyorum kendime.

Keşke şundan alsaymışın.

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/xigmatek-xlf-f1455-xlf-serisi-140mm-beyaz-led-fan/productdetails.aspx?I_ID=50060

• quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln
    Keşke şundan alsaymışın.

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/xigmatek-xlf-f1455-xlf-serisi-140mm-beyaz-led-fan/productdetails.aspx?I_ID=50060

Şeffaf olmasa da olurmuş. Böyle çok cafcflı duruyor ve benim gibi yaşı ilerlemiş birisi belli bir yaştan sonra sadelik/sessizlik arıyor.
  • quote:

quote:

Keşke şundan alsaymışın.

Şeffaf olmasa da olurmuş. Böyle çok cafcflı duruyor ve benim gibi yaşı ilerlemiş birisi belli bir yaştan sonra sadelik/sessizlik arıyor.

Nasıl olsa fan kontrolcüye bağlayacaksın en düşük devir sesini duymak için kulağını yaklaştırman lazım ayrıca düşük devire alınca ışıkları loş oluyor güzel görünüyor yani

• quote:

Nasıl olsa fan kontrolcüye bağlayacaksın en düşük devir sesini duymak için kulağını yaklaştırman lazım ayrıca düşük devire alınca ışıkları loş oluyor güzel görünüyor yani

Zaten şu an öyle kullanıyorum, ses olarak rahatım, ledlerde dediğin gibi parlak değil kısık devirde. PC kapalıykende üzerine siyah lastik örtü kapatıyroum zaten toz girmesin diye.
  • quote:

quote:

Zaten şu an öyle kullanıyorum, ses olarak rahatım, ledlerde dediğin gibi parlak değil kısık devirde. PC kapalıykende üzerine siyah lastik örtü kapatıyroum zaten toz girmesin diye.

ÖrtümüYa nasıl olsa dışarı üflüyor çok toz olmaz.Benim kasda pek olmuyor gerçi benim kasada üstte bir kapak daha var bilirsin oda biraz engelliyor tozu ama ben sana dedim phanteon al diye öyle örtü serersin işte

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.