Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Kalın radyatörlü H105 yerine H110 öneririm. Anakarta temas riskini azaltmış olursunuz.

Hocam 400R kullanıyorum H75 ile H110 arasında kaldım arada çok sıcaklık farkı olmayacaksa Corsair SSD alacağım sizce ne yapayım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

SSD'nin getirisi, H75 yerine H110'un getirisinden daha fazla. H75+SSD almanız daha mantıklı.
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    400R kasaya H110 sığmayabilir zaten. Benim bildiğim 500R'ye bile biraz modifiye yaparak sığabiliyor.

Saygılar

• 500r fan kontrolcusunu anakarta nasil bagliyoruz ?

• GamingMan kullanıcısına yanıt
    Ben daha kasayı toparlamadım ama fan konrolcüsü anakarta bağlı olarak çalışmıyor. Ön panelden elle kumanda ediliyor. 3 ayar seviyesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firochromis

Ben daha kasayı toparlamadım ama fan konrolcüsü anakarta bağlı olarak çalışmıyor. Ön panelden elle kumanda ediliyor. 3 ayar seviyesi var.

Üste 2 tane daha fan ekledim onları nasıl kontrolcüye bağlıyabilirim ?
  • GamingMan kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki bağlayamazsınız. Standart 3 pinli fanların pinleri GND, 12V, Sensor olarak sıralanmıştır. Oysa 500R kasanın kontrolcusu hem fan hızlarını hem de fanlar üzerindeki leleri yakıp kapatabilmesi için özel yapılmıştır. Pinleri GND, 6V/10V/12V, LED (12V) olarak dizilmiştir. Kasanın ön tarafındaki kumanda sayesinde fanlara 6V, 10V veya 12V verip fan hızı ayarlanabilir ama bu fanları başka bir yerde veya başka fanları bu kontrolcuyla kullanamazsınız. Öte yandan başka 500R fanlarını biraz işçilikle kullanabilirsiniz.

İsteyen olursa bendeki 500R fanlarını kullanmıyorum.
  • PWM Çoklayıcı alsam bağlayabiliri sanirim deme ?
  • Arkadaşlar 400R Kasa yan kapağını yükseklik ve uzunluğu biliyor musunuz ? bom beli olan değil de kasanın düz tarafından olan ölçüsü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi3636

Arkadaşlar 400R Kasa yan kapağını yükseklik ve uzunluğu biliyor musunuz ? bom beli olan değil de kasanın düz tarafından olan ölçüsü ?

Boyutlar
    521mm x 206mm x 503mm
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    usta uzunluk büküm ile bir de yükseklik kaç orada :( biraz kıtım bu konularda kusura bakma
  • quote:

usta uzunluk büküm ile bir de yükseklik kaç orada :( biraz kıtım bu konularda kusura bakma

Genislik : 52.5cm
    Yukseklik 47 cm
    On panel : 20.5 cm

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    usta ön panel ne ? bu arada ben de ölç tüm 49.08 uzunluk 44.0 yükseklik 1.04 büküm yeri yanlış mı şimdi :(
  • quote:

usta ön panel ne ? bu arada ben de ölç tüm 49.08 uzunluk 44.0 yükseklik 1.04 büküm yeri yanlış mı şimdi :(

Vallahi hocam sif senin icin aldi olcumu altta 2 cm lik bi boslukta. Kaliyor onla birlikte tam yerde degik kasa. On panel dedigim kasanin onden baktigin yerin on panelin genisligi.

• hee ortası yüksek olan taraf sağol yok yeni kapak kestiricem sıfır da 1 milim yeter galiba kalınlığı :D
  • asi3636 kullanıcısına yanıt
    Bu şekilmi Bende bunları hazırlamıştım kestirmek için yer bulamadım çevremde :)

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

• Benide ekleyebilirmisiniz arkadaşlar carbide 400r ile hatta resimde ekliyeyim.
     CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

• Usta adam yapmış ya nasıl yaptın usta ? 3 kapak resmi gibi yapmayı planlıyorum ama ben 1 cm büküm ile tekrardan kapak yapıp orjinal e dokunmayacağım :D
  • quote:

Usta adam yapmış ya nasıl yaptın usta ? 3 kapak resmi gibi yapmayı planlıyorum ama ben 1 cm büküm ile tekrardan kapak yapıp orjinal e dokunmayacağım :D

dostum bana soracak olursan kapağa hiç dokunma benimki gibi komple pleksi kestir .hem daha pratik hem daha hoş gözüküyor. tabi bu benim naçizane fikrim
  • gndlf.mtr kullanıcısına yanıt
    Pleksi nerde yaptırdınız acaba? :)
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.