Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: Candy_Dulfer

400R serisi kullananlara beni de ekleyebilirsiniz, aldım sayılır sistemi :)

Aldığınız zaman haber verirseniz kullanıcılara ekleyelim.

at oraya bir çizik hocam
  • quote:

at oraya bir çizik hocam

400R mi aldınız? Sitemi kurdunuz mu? Memnunmusunuz? Ekstra fan aldınız mı?
  • quote:

quote:

at oraya bir çizik hocam

400R mi aldınız? Sitemi kurdunuz mu? Memnunmusunuz? Ekstra fan aldınız mı?

Dün aldım kasayı, parçaları ise bugun satın aldım internetteki %25 indirimden,

INTEL Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci 1
    ASUS P8Z68-V LE Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 DVI&HDMI Anakart 1
    SAPPHIRE HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı 1
    CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek 2
    CORSAIR GAMING SERİSİ 80 PLUS 700W 140MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI 1
    XIGMATEK XLF SERİSİ 140MM BEYAZ LED FAN 1
    XILENCE 120MM PWM KASA FANI 2
    XILENCE 1,5 GR SILVER TIM THERMAL MACUN 1

Şu şekilde bir sistem, + Carbide 400R,

2 tane egsoz olarak kullanmak için tavana pwm 120 mm lik fan, bir tane de yana hava girişi yapması için 140mm lik led li aldım. Yarın gelirse eger, kurup ilk izlenimlerimi anlatırım, dün gece eski kasamdaki bazı parçaları kurmak istedim kasayı denemek amaçlı ancak opkadar eskiki gç kaynagının kabloları bırakın arkadan dolaşmayı, direkt olarak bile yetişmedi anakarta, o derece eski kalmış benim parçalar :)

Şey kısmını beceremedim yada varmı bilmiyorum, hdd lerin takıldıgı kısmı sökemedim, onun önündeki 2 tane fanı incelemek istemistim, orda toz filtresi vardı sanırım, ona da bakamadım, nasıl ulaşabilirim oraya, illa sökmem mi gerekiyor birşeyleri orda ??

• Vatanda da %25 indirim var h100mü alsak
  • Yarın yada pazar vatandan 262tl ye 500r alıcam ama daha ucuza satan başka yerler varmı bilmek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Vatanda da %25 indirim var h100mü alsak

hocam bence su ile sogutma için çok acele etmemek lazım, böyle şeylerde ilk teknoloji hem zayıf hemde gereksiz pahalı olur, şu an SSD lerin oldugu gibi, 1 sene sonra en fazla, o ssd lerin fiyatı yarıya boyutları 2 ye katlanır, aynı hesap :)
  • quote:

quote:

hocam bence su ile sogutma için çok acele etmemek lazım, böyle şeylerde ilk teknoloji hem zayıf hemde gereksiz pahalı olur, şu an SSD lerin oldugu gibi, 1 sene sonra en fazla, o ssd lerin fiyatı yarıya boyutları 2 ye katlanır, aynı hesap :)

Sen ssdler ucuzlayacak mı zannediyorsun.Ram fiyatları artacak deniliyor.Ram fiyatları artarsa ssdler hayli hayli artar.Su soğutma bende heves ama neye heveslensem hep elimde patlıyor.Tutacam kendimi almıycam

• quote:

quote:

Hem ssd hem de sıvı soğutma aslında çok yeni bir teknoloji değil sadece son kullanıcı bazında son dönemlerde yaygınlaştı ve sorunları ortaya çıktı
    Böyle teknolojilerde son kullanıcı tarafında donanımsal farklılıklar çok fazla olduğundan ve yüksek kapasite seri üretim gerektirdiğinden fabrika hataları yada donanıma bağlı hatalar çıkması
    bence gayet normal şeyler

@gamingman inventus yada vatana bakmanı onerırım kredi kartı durumuna göre uygun olanı alabılırsın arada cok bısı oynamıyor

@Candy_Dulfer hayırlı olsun güzel sistem.indirim zamanı gayet güzel olmuş kasanın ön tarafını sökmen gerekiyor sanırım.incelemelere bakarsan bulabilirsin sanırım

• quote:

Dün aldım kasayı, parçaları ise bugun satın aldım internetteki %25 indirimden,

INTEL Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci 1
    ASUS P8Z68-V LE Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 DVI&HDMI Anakart 1
    SAPPHIRE HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı 1
    CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek 2
    CORSAIR GAMING SERİSİ 80 PLUS 700W 140MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI 1
    XIGMATEK XLF SERİSİ 140MM BEYAZ LED FAN 1
    XILENCE 120MM PWM KASA FANI 2
    XILENCE 1,5 GR SILVER TIM THERMAL MACUN 1

Şu şekilde bir sistem, + Carbide 400R,

2 tane egsoz olarak kullanmak için tavana pwm 120 mm lik fan, bir tane de yana hava girişi yapması için 140mm lik led li aldım. Yarın gelirse eger, kurup ilk izlenimlerimi anlatırım, dün gece eski kasamdaki bazı parçaları kurmak istedim kasayı denemek amaçlı ancak opkadar eskiki gç kaynagının kabloları bırakın arkadan dolaşmayı, direkt olarak bile yetişmedi anakarta, o derece eski kalmış benim parçalar :)

Şey kısmını beceremedim yada varmı bilmiyorum, hdd lerin takıldıgı kısmı sökemedim, onun önündeki 2 tane fanı incelemek istemistim, orda toz filtresi vardı sanırım, ona da bakamadım, nasıl ulaşabilirim oraya, illa sökmem mi gerekiyor birşeyleri orda ??

Sistem güzel olmuş hayırlı olsun.

Ön taraftaki fanları sırf meraktan inceleyeceksen (ki zaten pc yi toplarken de ön kapağı sökmen gerekecek) kasanın ön altına elini at, çok zorlamadan bir çırpıda çekiver ön panel çıkacak ve fanlar tüm çıplaklığıyla orda olacaklar. Filtreler zaten ön panel üzerinde olacak, göreceksin.

120mm yerine keşke hepsini 140mm alsaydın, daha sessiz olurdu.

HDD kafesini komplede sökebilirsin istersen vidalarından ama ne gerek varki, ön paneli sökünce istediğin her şeyi göreceksin.

Ram leri 1600 mhz de çalıştırmak için Anakartın biosuna girdiğinde AI Tweaker menüsünde Memory frequancy yazan yeri (auto dur varsayılan olarak) 1600 mhz seçmen ve aşağılarda dram timing control yazan kısmı açarak uygun zamanlamaları girip kaydetmen yeterli.

Ramlerin ve işlemcinin hangi hızda çalıştığını görmek için minik ve kullanışlı bir proğram olan CPU-Z proğamını tavsiye ederim. Bu aşamaya kadar gel, yapamadığın yerde yardımcı oluruz.

CPU-Z İndir:http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

• dun vatanda konustugumuz adam 140 mm ler biraz daha fazla ses yapar 120 ye göre dedi, pwm ler en sessiz olanlarıdır özellikle dedi, bende tavan egsozlarını özellikle bunlardan seçtim hem sessiz hem ışıksız olsun diye, fazlda bilmedigim için öyle alıverdim bende.

pc yi toplarken neden sökmem gerekiyor ki en ön paneli, bütün kabloları zaten gelmiyor mu kasanın içerisine ??

baglantı sırasında takılırsam yazarım artık buraya :)
  • quote:

dun vatanda konustugumuz adam 140 mm ler biraz daha fazla ses yapar 120 ye göre dedi, pwm ler en sessiz olanlarıdır özellikle dedi, bende tavan egsozlarını özellikle bunlardan seçtim hem sessiz hem ışıksız olsun diye, fazlda bilmedigim için öyle alıverdim bende.

pc yi toplarken neden sökmem gerekiyor ki en ön paneli, bütün kabloları zaten gelmiyor mu kasanın içerisine ??

baglantı sırasında takılırsam yazarım artık buraya :)

Her zaman için büyük fanlar daha düşük devirde dönerek daha fazla hava verebilirler ve buda düşük ses olarak bize döner. Elbette belli bir kalietedeki fanlar için durum böyledir. 140MM ve hatta daha büyük fanlarda pwm kontrollü olanları vardır ya da birde fan kontrolcü alarak kasadaki tüm fanları kendiniz kontrol edebilirsiniz. 120mm Almışsınız artık sorun değil.

PC yi toplarken, DVD sürücüsünü takmak için ön paneli mecburen çıkartacaksınız. Dediğim gibi her aşamada kafanıza takılan, tereddüt ettiğiniz yerde danışın.

• fanların üstünde yer alan yerler tek tek çıkabiliyor zaten, oraya dvd rom takıp denedim hatta dün akşam, komple sökmeden :S

peki bu aldıgım 120mm lik pwm xılence lar nasıl sizce, ses olarak ve performans olarak ?

Benim eski dvd romu kullanıcam ama beyaz kapaklı, onun kapagını boyasammı, yoksa siyah 2. el kapak bulabilirmiyim, yada 0 ı satılırmı, yeni dvd rom almak gereksiz geldi, pek kullanılan bişey degil çünkü, boşuna 50-60 lira para vermeyelim durduk yerde.
  • Bu kadar para vermiş güzel bir pc toplamışsın. Beyaz dvd yakışmaz, 2.el olsun bir tane siyah dvd alıp tak bence.

Ön paneli sökmeden o yuvadaki kapakları nasıl çıkardın? İçeriye mi itekledin?
  • quote:

fanların üstünde yer alan yerler tek tek çıkabiliyor zaten, oraya dvd rom takıp denedim hatta dün akşam, komple sökmeden :S

peki bu aldıgım 120mm lik pwm xılence lar nasıl sizce, ses olarak ve performans olarak ?

Benim eski dvd romu kullanıcam ama beyaz kapaklı, onun kapagını boyasammı, yoksa siyah 2. el kapak bulabilirmiyim, yada 0 ı satılırmı, yeni dvd rom almak gereksiz geldi, pek kullanılan bişey degil çünkü, boşuna 50-60 lira para vermeyelim durduk yerde.

Hocam Beşiktaşlıysan şekilli bir Beşiktaş kalıbı hazırlayıp öyle boyarsın dvd'yi, böylecede bir taşla 2 kuş vurmuş olursun...

• aslında dvd takmayı bile düşünmüyorum, windows yüklerken ve çok çok nadiren dvd yazdırırken kullanıyorum sadece. Kullanıcagım zaman takıveririm diye düşünmüştüm beyaz oldugu icin dvd. Evet rom yuvalarında duran dikdörtgen kücuk kapagı çıkartıp ıcerıye dogru ittirdim. başka türlü nasıl takılıyor bilmiyorum, yapılıyorsa şey düşünüyorum, dvd rom u takıp, biraz daha geriye dogru sabiyleyip, onune kasanın panel kapagını takmak, kullanmak istedigimde kapagı çıkartıp kullanmak şeklinde, yapabilirmiyim bunu ?

@lacano , GS liyim :)
  • eski dvd romunun markası ne nasıl birşey bir resim linki varsa koysana bi buraya.Ya da koyma gir sahibindene orda arızalı dvd cd yazıcı satanlar var seninkinin siyahından satan varsa al git sin öndeki kapakları kolay çıkıyor zaten onlar değiştir al sana siyah yazıcı.Ben zamanında öyle yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 13 Ocak 2012; 13:04:28 >
  • quote:

aslında dvd takmayı bile düşünmüyorum, windows yüklerken ve çok çok nadiren dvd yazdırırken kullanıyorum sadece. Kullanıcagım zaman takıveririm diye düşünmüştüm beyaz oldugu icin dvd. Evet rom yuvalarında duran dikdörtgen kücuk kapagı çıkartıp ıcerıye dogru ittirdim. başka türlü nasıl takılıyor bilmiyorum, yapılıyorsa şey düşünüyorum, dvd rom u takıp, biraz daha geriye dogru sabiyleyip, onune kasanın panel kapagını takmak, kullanmak istedigimde kapagı çıkartıp kullanmak şeklinde, yapabilirmiyim bunu ?

Dediğiniz her ne kadar yapılabilir gibi duruyorsa da DVD yi biraz geriye sabitleyuebilmek için kasanın sabitleme mekanizmasını sökmeniz, vida kullanmanız gerekir bu bir. Daha önemlisi ise ön paneli sök/tak sürekli yalama olabilir.

Ayrıca aklınızda olsun bir dahakine kapakları içe iterek değil, ön paneli söküp, kapakları tırnaklarından esneterek çıkartın. Aksi halde tırnakların kırılmasına bile neden olabilirsiniz.

• quote:

quote:

aslında dvd takmayı bile düşünmüyorum, windows yüklerken ve çok çok nadiren dvd yazdırırken kullanıyorum sadece. Kullanıcagım zaman takıveririm diye düşünmüştüm beyaz oldugu icin dvd. Evet rom yuvalarında duran dikdörtgen kücuk kapagı çıkartıp ıcerıye dogru ittirdim. başka türlü nasıl takılıyor bilmiyorum, yapılıyorsa şey düşünüyorum, dvd rom u takıp, biraz daha geriye dogru sabiyleyip, onune kasanın panel kapagını takmak, kullanmak istedigimde kapagı çıkartıp kullanmak şeklinde, yapabilirmiyim bunu ?

Dediğiniz her ne kadar yapılabilir gibi duruyorsa da DVD yi biraz geriye sabitleyuebilmek için kasanın sabitleme mekanizmasını sökmeniz, vida kullanmanız gerekir bu bir. Daha önemlisi ise ön paneli sök/tak sürekli yalama olabilir.

Ayrıca aklınızda olsun bir dahakine kapakları içe iterek değil, ön paneli söküp, kapakları tırnaklarından esneterek çıkartın. Aksi halde tırnakların kırılmasına bile neden olabilirsiniz.

yanış anladınız, kapakları içe dogru ittirmedim, kapakları kasanın içersinden elimle dışa dogru ittirrerek çıkarttım, dvd rom u içeriye ittirdim :) o minik kapakların bile içersinde toz filtresi olması çok güzel ve ince bir detay olmuş bence. Tek eksik, kasanın arkasında ekran kartı vb kartlar için ayrılan boşlukların delikleri çok büyük, oraya kart takıldıgında zaten çıkıyor onlar, orayı kapalı yada en azından çok küçük delikli panellerden yapabilirlermiş

evde 1000v lik kesintisiz güç kaynagım var, bu aldıgım psu ise 700w, acaba bu sistem, 700w lik ihtyiac duyarmı ve eger duyarsa kesintisiz güç kaynagı yeterli gelirmi acaba bunu dusunuyorum su an :S

• @Candy_Dulfer

Oradaki pcı yuva kapakları özellikle geniş delikli oluyor ki oradan da hava sirkülasyonu sağlanabilsin diye.

UPS ile PSU arasında bir bağlantı var mı bilmiyorum o nedenle o sorunuız hakkında bilgi veremeyeceğim. Ama aldığınız PC 700W güce ihtiyaç duymaz, PSU yu fazlasıyla almışsınız ama zararı olmaz yarın birgün güçlü bir ekran kartı almak istersiniz hiç değilse PSU masrafı olmaz bir daha.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.