Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.359
Cevap
28
Favori
195.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Makawelli77

Yukarıda gördüm h100 alıcaklar almayın aşırı gürültülü çin işkencesi gibi .... tık tık tık kafamı s... valla satıcam 2 günlük aleti.

kasamda corsair 600 white

Soğutucudan geldiğine eminmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Yukarıda gördüm h100 alıcaklar almayın aşırı gürültülü çin işkencesi gibi .... tık tık tık kafamı s... valla satıcam 2 günlük aleti.

kasamda corsair 600 white

Soğutucudan geldiğine eminmisiniz?

Pompa sesi sanırım.
  • ponpadan gelmiyor fandanda gelmıyor direk sogutucunun ustundekı corsaır aparattan gelıyor ıcınden yabanı forumlardada sıkeyet var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makawelli77 -- 11 Ocak 2012; 15:40:19 >
  • quote:

ponpadan gelmiyor fandanda gelmıyor direk sogutucunun ustundekı corsaır aparattan gelıyor ıcınden yabanı forumlardada sıkeyet var

Tamam soğutucu üzerindeki aparat zaten pompa işlevi de görüyor

Aldığın yer iletişime geç ve durumu belirterek değişim talebinde bulun.Sorun içerisinde eksik sıvı olmasından dolayı kaynaklanıyor.
    Genellikle nadiren de olsa böyle bi kaç sorun olmuş.Eğer üründen ellerinde varsa direk değişim yapacaklardır.Stok olup olmamasına göre süre değişebilir.
  • Arkadaşın dediği gibi o pompa işte.Tık tık ses varsa bak soğudum işte su soğutmadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

Kasayı aldım sistemi kurdum fakat kasanın ön panelini açanadık.DVD rom kapağını da çıkaramadık.Nasıl yaparız acaba?

DVD Rom kapağını içerden çıkaracaksınız. Elini sok 2 yanda klips tarzı zamazingolar var onları sıkıştır elinle dışarı it kapağı

Teşekkürler hocam sen söylemesen ön paneli sökmeye çalışıyodum hala

İşte benim bebeğim fotoğrafalrıda çekiverdim.

kasa gerçekten çok güzel tasarımda uçluklar olmasada ve fantaziye kaçılamsa da sade ve güzel.Ama fonsiyonellik derseniz işte orada uç seviyede, kullanıcıların %95'ini tatmin eder.

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

Psu bölümündeki 4. vidayı takma sorununu sizde de görüyorum. Vidalama deliği denk gelmiyor. Corsairin neden böyle bir durumu göz ardı etmiş hala anlam veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo666 -- 11 Ocak 2012; 17:21:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: voodoo666
    Psu bölümündeki 4. vidayı takma sorununu sizde de görüyorum. Vidalama deliği denk gelmiyor. Corsairin neden böyle bir durumu göz ardı etmiş hala anlam veremiyorum.

CORSAİR sanırım kasayı sadece kendi PSU larına uygun üretmiş. Bakın corsair PSU ile 4 vida da kullanılabilmiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: voodoo666

CORSAİR sanırım kasayı sadece kendi PSU larına uygun üretmiş. Bakın corsair PSU ile 4 vida da kullanılabilmiş.

Corsairin kendi ürettiği psulardan kullanıyorum TX 750 . Resimdeki sol üst köşedeki vidalanan yerin bulunduğu kısım çengelimsi bir biçimdedir ve vida kafasının bir kısmı boşta kalıyor bir kısmıda saçtadaki yere sabitleniyor bende o şekilde vidalamak zorunda kaldım göndermiş olduğun resimdeki gibi. Fakat asıl olması gereken her bir köşede bulunan vidalama deliklerine oturtulması şeklindedir. Dikkat edersen sol üst köşedeki vidalama delik yeri boş bir biçimde duruyor resimde.

• @voodoo666

Ben de HX750 ile aynı şekilde vidaladım. Yarısı tutuyor sadece tam deliğe denk gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Ocak 2012; 17:59:09 >
  • Dikkatli bakınca bende farkettim. O vida tam oturmamış. Her güzelin bir kusuru olurmuş, bunun kusura da bu demekki.
  • Evet aynı şekilde benimde . Çok fazla önemli olmayan bu kusuru kafama takmış durumdayım yani
  • Yok arkadaş h100 işlemcimi soğutmadan beni kendinden soğuttu fan sesinden çok pompa sesi geliyormuş.3-5 kişide de değil çoğu kişi de bu problem var ama belli seri üretilenlerde bu bu ses problemi varmış diyorlar ama aynı seri de sesli olan da varmış sesiz olan da mesela adamın biri 3 defa değiştirmiş üçünde de ses varmış numaraları şunlarmış #11359483, #11419403, #11479403.En iyisi Carbideciler hava soğutmaya devam edin boşverin sıvı soğutmayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Yok arkadaş h100 işlemcimi soğutmadan beni kendinden soğuttu fan sesinden çok pompa sesi geliyormuş.3-5 kişide de değil çoğu kişi de bu problem var ama belli seri üretilenlerde bu bu ses problemi varmış diyorlar ama aynı seri de sesli olan da varmış sesiz olan da mesela adamın biri 3 defa değiştirmiş üçünde de ses varmış numaraları şunlarmış #11359483, #11419403, #11479403.En iyisi Carbideciler hava soğutmaya devam edin boşverin sıvı soğutmayı

Bu kadar kötüyse durum bende hava soğutmamla olan saadetime devam etmeyi yeğlerim.
  • quote:

quote:

Yok arkadaş h100 işlemcimi soğutmadan beni kendinden soğuttu fan sesinden çok pompa sesi geliyormuş.3-5 kişide de değil çoğu kişi de bu problem var ama belli seri üretilenlerde bu bu ses problemi varmış diyorlar ama aynı seri de sesli olan da varmış sesiz olan da mesela adamın biri 3 defa değiştirmiş üçünde de ses varmış numaraları şunlarmış #11359483, #11419403, #11479403.En iyisi Carbideciler hava soğutmaya devam edin boşverin sıvı soğutmayı

Bu kadar kötüyse durum bende hava soğutmamla olan saadetime devam etmeyi yeğlerim.

Aynen tamam aleti 5 yıl garantisi var ama pompası bozuldukça ben onu sök tak servise mi yolluycam valla hiç uğraşmam.

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=97733

• quote:

Aynen tamam aleti 5 yıl garantisi var ama pompası bozuldukça ben onu sök tak servise mi yolluycam valla hiç uğraşmam.

Sadece H100 demi varmış bu sorun? H70-H80 için varmıymış? Forumda bahsediliyor mu?
  • quote:

quote:

Sadece H100 demi varmış bu sorun? H70-H80 için varmıymış? Forumda bahsediliyor mu?

Valla baştan 3 sayfayla sondaki sayfayı okudum.Aradaki 9 sayfaya öyle göz gezdirdim dikkatimi çekmedi.Google h70 veya h80 pump noise yazıp bakmak lazım.

• quote:

Valla baştan 3 sayfayla sondaki sayfayı okudum.Aradaki 9 sayfaya öyle göz gezdirdim dikkatimi çekmedi.Google h70 veya h80 pump noise yazıp bakmak lazım.

Yazdım, google çeviri ile birkaç tanesini okudum. Onlarda da var anladığım kadarıyla. Demekki su soğutmaya geçmek için daha bekleyeceğiz.
  • demek ki ben şanslı çıkanlardanım

sorun pompa da değil sıvıyı nedense eksik koymuşlar ondan oluyormuş diyorum
  • H80 veya H100 düşünüyordum ama, anlaşılan iptal edeceğiz.

"NOCTUA NH-U12P SE2" alıp yola devam edeceğiz o halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

H80 veya H100 düşünüyordum ama, anlaşılan iptal edeceğiz.

"NOCTUA NH-U12P SE2" alıp yola devam edeceğiz o halde.

Thors Hammer satalım sana
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.