Şimdi Ara

'Corsa' Yakıt tüketimi (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
6
Favori
94.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • orasi öyle de turbonun açık olduğu max-torque bandında sürmek daha iyi değil mi?
    Sanırım öyle olunca araç 1750dev/dk altına düşer.
    Saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK
    70 le gitsen daha da az yakabilirdin
  • 1.4 düz vites Corsam var 2012 model. Son iki depomda 6.3 ve 6.0 değerlerini yakaladım şehir içinde. Tabii bunda deli gibi dikkatli kullanma, güzergahımın genel olarak açık olması ve lambaları kontrol ederek gitmem yatıyor. Fakat benzin fiyatları ile baş etmek imkansız bir hal aldı. Araba yakacak diye kendimi frenlemekten keyif alamaz oldum. 6.0'ın 100 kmsi şehir dışı bu arada. Şehir içi hat ise batıkent-dışkapı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antonio Andolini -- 14 Temmuz 2013; 1:34:32 >
  • Vallahi süper tasarruf yakalamışsınız kim ne derse desin.

quote:

Orijinalden alıntı: Antonio Andolini
    1.4 düz vites Corsam var 2012 model. Son iki depomda 6.3 ve 6.0 değerlerini yakaladım şehir içinde. Tabii bunda deli gibi dikkatli kullanma, güzergahımın genel olarak açık olması ve lambaları kontrol ederek gitmem yatıyor. Fakat benzin fiyatları ile baş etmek imkansız bir hal aldı. Araba yakacak diye kendimi frenlemekten keyif alamaz oldum. 6.0'ın 100 kmsi şehir dışı bu arada. Şehir içi hat ise batıkent-dışkapı.
  • quote:

1.4 düz vites Corsam var 2012 model. Son iki depomda 6.3 ve 6.0 değerlerini yakaladım şehir içinde. Tabii bunda deli gibi dikkatli kullanma, güzergahımın genel olarak açık olması ve lambaları kontrol ederek gitmem yatıyor. Fakat benzin fiyatları ile baş etmek imkansız bir hal aldı. Araba yakacak diye kendimi frenlemekten keyif alamaz oldum. 6.0'ın 100 kmsi şehir dışı bu arada. Şehir içi hat ise batıkent-dışkapı.

yol bilgisayarı verisi mi bunlar?
  • Evet yol bilgisayarı verisi. Yalnız siz sorunca uyandım olaya. Aslında aldığım yakıt, yol bilgisayarında gösterilen tüketimden hep fazla oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet yol bilgisayarı verisi. Yalnız siz sorunca uyandım olaya. Aslında aldığım yakıt, yol bilgisayarında gösterilen tüketimden hep fazla oluyor.

%5 kadar fazla çıkabiliyor bende. zaten daha üstündeyse kalibrasyon yapılarak hata düzeltiliyor.
  • Ahh tifosi 2 defa o kalibrasyon için farklı servislere gittim yapamadık. araç 2011 corsa 1.3 cdti dtj 75 bg. Forumdan bir arkadaşın (burası, opelim.net ya da opelx.com) tarif ettiği şekilde yaptık. Sonuç başarısız. Yakıt kalibrasyonu ile ilgili olan kısım bir türlü çıkmıyor tech2'de. Nasıl yapılacak bu iş??? Sen biliyor musun?
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK
    %5 kadar fazla çıkabiliyor bende. zaten daha üstündeyse kalibrasyon yapılarak hata düzeltiliyor.
  • merhabalar yaklaşık 2hafta önce corsa enjoy otm. vites aldım.aracım 425km'de yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketim değeri 9.4 olarak gösteriyor.bu km'nin büyük bi çoğunluğunu şehir içi ve klima kapalı şekilde yaptım. yakıt biraz fazla gibi geldi,bilgisi olan varsa yardım edebilir mi lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih055 -- 24 Temmuz 2013; 20:33:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih055

merhabalar yaklaşık 2hafta önce corsa enjoy otm. vites aldım.aracım 425km'de yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketim değeri 9.4 olarak gösteriyor.bu km'nin büyük bi çoğunluğunu şehir içi ve klima kapalı şekilde yaptım. yakıt biraz fazla gibi geldi,bilgisi olan varsa yardım edebilir mi lütfen

arkadaşım bende manual vites var. 50.000 km lerde.

şehir içi klima kapalı izmir trafiğinde benzin 9-9.5 litreden asağıya düşmedi

opellerde bu normal.

lpg taktırdım 10 lt yakıyor 100 km de
  • 35ga9667 3 kullanıcısına yanıt
    yahu gerçekten çok yakıyo hani az buz değil lpg düşünmeye başladım yavaş yavaş siz ne dersiniz 0 arabaya
  • corsa D (2006+ model) 1.2 corsa'sına lpg taktırıp uzun süredir binen var mı aranızda? bir arkadaşınkine taktırmayı düşünüyoruz ama subap erimesi sorunu filan dediler kafamız bulandı. aslında biliyordum ama ustalar yağlama sistemi takılırsa sıkıntı olmaz diyor. Prins filan öneriyorlar
    Ne dersiniz?
  • ppzrg kullanıcısına yanıt
    Tagogel vardı benim burda en uzun süre kullandığını bildiğim.
    Ben yağlama sisteminin yalan olduğunu düşünüyorum.LPG bölümünde de kaç kere tartıştım,hiçbiri doyurucu bir cevap veremiyor.LPG ile en sıkıntılı araç bile olsa o yağlama sistemine 500 lira hayatta vermem.
    İyi bir montajla kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız.
    Bir de motor kodu önemli.
  • Merhabalar,

Bende geçen hafta tatile gidip gelirken hesapladığım sarfiyatımı paylaşmak istedim,fikir vermesi açısından.

Aracım 2013 Opel Corsa 1,2 Manuel Vites
    Tatil öncesi km: 2300
    Tatil sonrası km: 4000
    Gidiş-geliş klima 1. kademe sürekli açık.
    2 kişi + bagajımız 30-40 kg gelir sanırım

GİDİŞ: Eskişehir-Kütahya-Afyon-Denizli-Aydın- Bodrum-Turgutreis Ortalama yakıt 5,6 lt/100 km
    DÖNÜŞ: Turgutreis Bodrum-aydın-izmir-turgutlu-kula-gediz yolu-kütahya-eskişehir Ortalama yakıt 5,9 lt/100 km

SONUÇ:
    1-Gediz yolundan uzak durun :-))))
    2-Bodrum Turgutreis Total den benzin almayın...

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sero36 -- 6 Eylül 2013; 12:17:10 >
  • 8.0-8.8 arası geziniyordu benim ufaklık en son...
  • Arkadaşlar Opel corsa almayı düşünüyorum özellikle otomatik vites tercih ediyorum 2 araç rast geldi ve karar veremedim birincisi 2004 model 1.4 twinport enjoy benzinli otomatik vitesli, ikincisi 2006 model 1.3 CTDI essentia dizel otomatik vitesli, yakıt az yakması benim için önemli hangisini tercih edeyim sizce yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • mehmetuslu kullanıcısına yanıt
    Az yakması önemliyse illaki dizel,1.4 benzinli de aşırı yakan bir araç değil ama nereden baksanız %30-35 farkeder arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

Az yakması önemliyse illaki dizel,1.4 benzinli de aşırı yakan bir araç değil ama nereden baksanız %30-35 farkeder arada.

İkisinin arasında 3.000 tl fark var dizel daha pahalı, gerçi arada 2 yaş fark var, normalmi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetuslu -- 4 Ekim 2013; 12:15:29 >
  • mehmetuslu kullanıcısına yanıt
    Vallahi bilemeyeceğim,o farka değip değmeyeceği sizn bileceğiniz iş.
    Dizel otomatik Corsa'lara öyle paralar istiyorlar ki aklım şaşıyor.
  • Hadi biraz kiskandirayim sizi:p

Cagri su arabaya tup atalim da aldiralim sana bir tane:)

• Daha neyine lpg takıcan allahtan kork benim corsa bu kadar ekonomik değildi dizel haliyle

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.