Şimdi Ara

'Corsa' Genel (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 97 corsa swing war.Teybini bi türlü kullanamıyorum.kullanma kılavuzu olan varsa bana ulaşabilir mi.thanks..
  • benimde direksiyon kutusunda ses geliyordu 2004 model ve garantiside bitmişdi
    problemimi opel'e anlatdığım zamanda direksiyon kutularında hastalık olduğunu öğrendim ve opel benim
    bu problemimi ücretsiz halletti sıfır kutu takdılar ama işin kötü yanı beni kendileri aramadı ben
    problemi söyledikden sonra getirmemi söylediler ve 5 kuruş vermeden değiştirdim.
    BİLGİNİZE servisim eyüp MAROTO tel 0212 417 29 29
  • dün birkez daha aynı ses şikayetiyle servise gittim ve yine direksiyon kutusunun sorunsuz olduğunu söylediler. bozuk yolda gelen sesin sert süspansiyon sisteminden geldiğini söylüyorlar. ben artık kafayı yiyecem. şikayetvar'da fos çıktı; adamlar benim yazdığım şikayeti değilde, opelin verdiği sorunsuzdur cevabını kaale alıp şikayete çözümlendi demişler. bozacı şıracı olayı yani.
  • Selam arkadaşlar..ben de dun corsa ma kavustum 2007 1.3 90 HP Njoy+Spor paket.Cok kullanıslı araba,atik,tepkilere cok cabuk yanıt veriyo,yalıtımı super(en cok hosuma giden kısmı),dıs gorunuste super zaten..arabayla aramda direk duygusal bag oldu desem yeridir bu topic bos diil yani yerinde acılmıs
  • Renk safir siyah (metalik) gerçekten guzel duruyor.Ben mersindeyim sen hangi sehirdesin bilmiyorum da tanıdık vs. gibi etkenlerle beraber 32.500 e geldi araba ustune bi de 125 milyona park sensoru taktırdım.Fiyat ii oldu baya ama adam hic kar etmedi gibi bise oldu diyebilirim ama ortalama 33000 kusur e alırsın arabayı ;) Ve araba konusunda hic bi suphen olmasın cok tatli araba cok hassas ve opel kalitesini konusturmus yine..Yine yardımcı olmaya calısırım aklına bise takılırsa
  • ya dedigim gibi adam 2 milyara yakın indirim yaptı arabada kendi sadece 250 milyon mu ne kar etmiş dedigine gore..ama sana tavsiyem yakın bir ilden daha fiyat al ben antalyadan bakıyorum de.Biz adanaya sormustuk orda 500 milyon fln iner anca arabadan cok kar edilmiyo fln demişti sonra adam baktı ki biz alıcıyız her gun aramaya basladı işte mersinden ne fiyat werdiler orda ne dedilerse ben daha assasın vericem tarzında..yani olaya rekabeti sokarsan fiyat kafadan 1 milyar iner ya benim tanıdıgım dedigim ikinci elden tanıdık yani bizim bi tanıdıgın tanıdıgı oyle olunca onu bi sorarım ben tekrar yazıcam sana durumu haber weririm ok?

• valla bende yaklaşık 3 haftadır 1,2 twinport enjoy sahibiyim. açıkça çok da yüksek performans aramıyorum araçta daha çok ekonomi ama fenada deil hani sanırım biraz da beklenti işi bunlar. geleim yorumlara bende ki araç 2006 model ve 28000de direksiyon kutusu ile ilgili bir şikayetim yok. daha önceki aracımçok gürültülüydü belkide o yüzden ben bundan ses duymuyorum o şekilde. araç şehir içince biraz motor sesi alıyor ama olucak o kadar bence sonuçta b segmenti bi araç astra veya rakipleriyle kıyaslamamak lazım. yanlış şikayetim beni yol sesinde valla önceki aracım unoydu kazalar atlatıp toplatılmış bi araçtı ama bence modeline göre de kıyaslama yaparsanız yol sesi bakımındançok daha sessiz bi araçtı. bunu da geniş tabanlı lastiklere bağladıkm ve önemsemiyorum. açıkçası müziğin sesini açınca bi şey duyulmuyor. :D. yanlız cdlerde çok atlama yapıyor. arkadaşımda 307 var 5 li cd changer mp3 olmamasına rağmen öyle bi prıblemi hiç olmuyor. ben spor paketle neyi kastettiğinizi bilmiyorum ama benim arabam çevredeki çoğu araçtan farklı görünüş olarak. yan çıtalar ve tampon üzerindeki bandolar gövde rengi. buna karşılık kapı altı etekleri plastik ve siyah renkte. ama bu hoş bir görünüm veriyor karşıdan bakıldığında çamurluklardaki çıtalarla beraber aracı çerçeve gibi sarıyor. elbette bunun gibi başka corsalarda gördüm çevrede sanırım 2006 model de değişiklik var. bide belki kasa değişeceği için olsa gerek aracın iç kalitesi tatmin edici gelmedi. kapı döeşmeleri falan bastırınca çıtırtı yapan sert plastikten. neyse şimdilik memnunuz araçtan ve en aşağı 3 senede memnun olmak zorundayız sanırım. herkese iyi günler...

• abi supersin ya dizele benzin..:)
  • ee arkadaşlar saxo ydu , 106 ydı uno , paliıo derken sanırı yarın baende bir corsa 1.4 swing saghibi olacağım..uygun fiyat cekti bi arkasdaş hayırlısı artık bende yazarım sizlere...
  • yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Arkadaşlar 2004 Corsa 1.3(aslında 1248 cc) CDTi 16V Essentia Manuel kullanıyorum. Bir kere arabanın sesi Wolksvagen grubundaki 1.4 lt 3 silindirli 6 sübaplı dizellere göre çok az. Ayrıca 2004'de sınıfında yılın motoru seçildiğini ve bu teknolojiyi yani 16 sübaplı 4 silindirli dizel motoru kullanan Opel Vectra CDTi 150 BG ve Alfa Romeo 1.9 Mjet(aynı motorun fiat grubundaki adı) 150 Bg araçların varlığından bahsetmek isterim. Motor, aracın hız ve gaz pedalı durumuna göre her çevrimde 2 ila 5 kez arasında silindire mazot püskürtmesini sağlıyor. Bir çevrimin nasıl olduğunu görmek isterseniz tıklayın : http://www.obitet.gazi.edu.tr/animasyonlar/tork/1.htm

Ben diğer küçük dizelleri de kullandım.
    206 hdi : özellikle arkası çok dar ve virajlarda çok yatıyor.
    fiesta tdci : yol tutuşu süper ama 1.4 lt ve vergisi çok, koltuklar çok düz, yan yükseltiler zayıf, abs standart değildi ben alırken
    punto multijet : tipsiz
    palio multijet : çok yüksek bir araba ve donanım çok zayıf
    polo tdi : 3 silindir 6 sübap, pahalı fiyat, yüksek motor sesi
    v.s.
    v.s.

EN İYİSİ : CORSA CDTi

neticede ben bu aracı almadan önce nerdeyse 13 adet küçük dizele bakmıştım. ve fayda maliyet analizi açısından en iyisi bu araç. Belirtmeliyim ki (abs standart donanım) olan sadece bu araba vardı. Bir tek handikapı direksiyon kutusu. o da sürüşe engel değil ama ses konforu açısından kötü. onu da geçen sene değiştirttim garantiden. şu an 76.000 km de ve sorunsuz.

herkese selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msaltin -- 12 Aralık 2006; 11:25:45 >

• hayirli ugurlu olsun güle güle kullanırsın insallah e almissin hic resimde koymuyosun bakalim icinin dısının resimlerine
    quote:

Orjinalden alıntı: tuibo

ya dedigim gibi adam 2 milyara yakın indirim yaptı arabada kendi sadece 250 milyon mu ne kar etmiş dedigine gore..ama sana tavsiyem yakın bir ilden daha fiyat al ben antalyadan bakıyorum de.Biz adanaya sormustuk orda 500 milyon fln iner anca arabadan cok kar edilmiyo fln demişti sonra adam baktı ki biz alıcıyız her gun aramaya basladı işte mersinden ne fiyat werdiler orda ne dedilerse ben daha assasın vericem tarzında..yani olaya rekabeti sokarsan fiyat kafadan 1 milyar iner ya benim tanıdıgım dedigim ikinci elden tanıdık yani bizim bi tanıdıgın tanıdıgı oyle olunca onu bi sorarım ben tekrar yazıcam sana durumu haber weririm ok?

• Bu 1.3 cdti motor bi harika!
    Depoyu fulletim, kmyi sıfırladım ve 150si şehir içi geri kalanı 90-110km 960 km yol gittim.
    Artık yeter diyerek benzinliğe daldım ve fullettim. Depo 40litre dizel aldı. Yani nerden baksanız bi 80-100km daha gidebilirmişim.

1.3 CDTI ile olay bitmiştir. Opelin önünde saygıyla eğiliyorum.
  • bende 2004 1.4 twinport enjoy var. arabamdan memnunum tam şehir arabası. otoyolda gittiğim zaman 100 km'den sonra arabada bir titreme oluyor. hele 130-140 lara çıktığımda tekerleklerin savrulacağını zannediyorum. bu normal mi? en fazla kaç yapar bu corsa?
  • resimlerinide eklersen bakalim hayirli olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: tuibo

Selam arkadaşlar..ben de dun corsa ma kavustum 2007 1.3 90 HP Njoy+Spor paket.Cok kullanıslı araba,atik,tepkilere cok cabuk yanıt veriyo,yalıtımı super(en cok hosuma giden kısmı),dıs gorunuste super zaten..arabayla aramda direk duygusal bag oldu desem yeridir bu topic bos diil yani yerinde acılmıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evren_aslan -- 18 Aralık 2006; 15:21:38 >
  • arkadaşlar, corsa B nin röle kutusu nerede bilen var mı?
  • bence lastikleri balans ayarlarına bir baktırın anlattığınıza bakılırsa lastik balanslarınız bozuk ben corsamla ilk aldığım gün 200 km sürati gördüm ama tavsiye etmem en ideal sürat 120 olmalı bence ne siz yorulun ne araç

quote:

Orjinalden alıntı: BRAVIA

bende 2004 1.4 twinport enjoy var. arabamdan memnunum tam şehir arabası. otoyolda gittiğim zaman 100 km'den sonra arabada bir titreme oluyor. hele 130-140 lara çıktığımda tekerleklerin savrulacağını zannediyorum. bu normal mi? en fazla kaç yapar bu corsa?
  • a
  • opel corsanın yeni modelini çok seviyorum ama bizde meriva var..
  • kardeş maşallah sende 99 model corsa ile passatı karşılaştırmışsın,bu adadlet mi yani????
  • yaklaşık 3 aydır 2005 1,3 CDTI corsa kullanıyorum...Araba ilk çalıştığı zaman ses bayağı fazla ama motor biraz ısındıktan sonra kendi akranlarına göre daha az ses içeri veriyor(2007 Fiesta tdcı kullandım onda daha fazla ses vardı)))Araçta 170 tork olması kalkışlarda sizi küçümseyen diğer şoförlere ağız açtırabiliyor... Bir kaç şey dışında rabamdan gayet memnunum ...
    Temel sorunlar;
    *Direksiyon kutusu sorunu
    *Klipsi tam çekmeme rağmen geri viteslerde bazen sorun yaşıyorum
    *araç boştayken 1.vitese geçişi biraz sert bence o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 26 Ocak 2007; 0:49:46 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.