Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2078. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20762077207820792080
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben hala ülkemiz istasyonlarına pek güvenemiyorum. O sebeple ne olursa olsun mazot filtresini değiştiririm.

Fiyat listenizi yeni gördüm.
    Ben de bir ara 0w 40 koyuyordum. Sonra motorun ömrünün sonunu görmeye ömrüm yetmez diyerek servisin koyduğu gm 5w 30 ucuz yağa devam ettim.

Mobil ve castrol tam sentetik dpf uyumlu yağ. İkisi de aracınızı gayet güzel korur. İsterseniz fiyatı avantajlı olanı seçin.

Siz üretim yılına dikkat ediyorsunuz üstelik. Daha önce de castrol ile memnunmuşsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fikirleriniz ve dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende buraları özlemişim valla

%70 castrol den devam edeceğim gibi. Bakım için yine tekrar bakayım bi kaç yere daha sorayım şaşmazda yada opel aksaray'a filan ona göre davranırım

üretim yılıda önemli , raf ömrü olsa da taze yağ iyidir ona dikkat ederek alacağım mobilde 2 senede 1 yeni yağ çıkartıyor şuan içindeki mobil 2015 üretimdi.

Teşekkür ederim cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

orjinal gm disklerim ilk üstünde gelen balatasını bitirince sallama yapıyordu, torna olup Gm made in india 2. kalite ürünü taktım memnun kalmadım ses koku vardı. Ondan sonra Delphi balata taktım ilk başlarda ötme olmadı. Sonra kuş gibi şakıyordu, durması iyiydi ama frene basmadan da ötme sesi geliyordu. Sağ taraf çabuk bitti belki takarken bi yanlışlık yaptı usta , sol taraf 5-7 bin km daha giderdi.

Parçacılarda delphi disk te var ancak balatasından memnun kalmayınca almak istemedim.

Ferodo disk önerdiler, corsa c de bi abi kullanmıştı. D kasaya göre bulunca aldım. Opar da zaten fiat punto nun balatası aynı ürün uyumlu. Ferodo disk kutusunun üzerinde Punto ve Corsa D yazıyordu. 257 mm yazılmış. İlk izlenimler olumlu ancak ileri de sorun yaşatır mı bilmiyorum.

Delphi yide ilk taktığımda ses yoktu.1 ay sonra ses başladı. Ötmeye karşı garantiliydi, parçacıya söyledim, bi 1 ay daha kullan bak biraz daha kullan derken , parçayı kendisine götürdüm almadı. Ben daha zaten o parçacıdan bir şey almam daha hep üçkağıt.

yetkili servis de 1135 tl fiyat çekti. Çok abartı. Başka parçacı buldum işte dediğim marka ürünleri taktık bakalım.

Brembo, trw, hi-q, kale, bosch, apatech , Acdelco, beşer, meyle ve bi sürü marka duydum. Trw, bosch içinde hemen hemen aynı şikayetler vardı ama memnun olanlarda vardı. Sahteleri de var demekki piyasada bu ürünlerin. Kale aldım balatayı ilk orada, opar varsa opar al 5-10 tl fark çıkarsa ver daha kaliteli dedi usta. Parçacı ise aynı balata opar kaleye yaptırıp damga basıyo dedi. Ustaya uyduk 10 tl daha verdik opar aldık.

şaşmaz değil de ivedikte ferodo balata bulmuştum ama orda da ferodo disk yoktu. opar dan memnun klamazsam ferodo yada brembo deneyeceğim. Ankara da iseniz gezdiğim parçacıların numaralarını verebilirm. Yada fiyat sorma amaçlı verebilirim.

Alıntıları Göster
    Hocam aracınız 90'lık mı ? Benimki 90'lık acaba büyük tip bulunurmu.

• Marshal Erwin Rommel kullanıcısına yanıt
    Benim 75 lik arac z13dtj motor. Balatadan bahsediyorsunuz sanirim. 90 lik olana ona otosupermarkett yada n11 de 90hp yaziyolar genelde balatasi farkli olabilir belki tam bi bilgim yok acikcasi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    opar nasıl peki şu ana kadar pişman etti mi ? disk balatalarıyla kampanaları opar alayım diyorum eğer memnunsan
  • Frenlemesi iyi şimdilik. Havalarda serinledi onunda etkisi var. Cok sicakta isininca durmuyo gibiydi hemen hemen hepsi oyle disaridaki balatalar asiri isininca durmuyorlar.

800 km olmuş takilali. Disk ferodo , balata opar . Hala frene az bastigimda islik sesi geliyor. @aceryeni hocam da opar kullaniyor 1000 km gecmis ses yok onda. Onun balatasi ile benim balatanin parca nolari farkli yalniz. Eski mesajimda yazmistim bulamazsaniz mesaj atin yazarim tekrar. Bir dahaki sefere ferodo balata takacagim disklerle uyumlu olsun diye. Belki onda otmez. Islik sesi de cok rahatsiz etmiyor delphideki gibi ama giderek artar mi bilmiyorum.

Kampana olarak orjinali gibi olmuyo hic biri dedi usta. Yetkilideki bile ayni kalite degil dedi ama yetkiliye bi sorun bence cunku kampanalar uzun dayaniyor. Onler 3 5 balata bitirirken arka anca bitiyor sanirim.

Benim de z13DTH Motor Kodum. Teşekkür ederim cevap için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marshal Erwin Rommel -- 5 Kasım 2018; 17:31:11 >
  • Marshal Erwin Rommel kullanıcısına yanıt
    Bakim parcalarimiz ayni yetkilide z13dth ile z13dtj icin ayni fiyatlar veriliyor filtre vs icin ama balata da degisiklik olabilir 90 hp ye gore balata arayin bence, rica ederm ama cok yardimci olamadim iyi gunler :)

Disk ve balata markasinin ayni olmasi bir sey ifade etmiyor zira bosch balatalarla birlikte diskleri de bosch almistim ama arada kafasina gore ince ciyakliyor. Bir ara rezaletti de simdi kesildi ama bitmeye yaklasti 30.000km oldu nerdeyse. Opara bakayim bakalim umarim memnun kalirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ferodo balatayi cok met ettiler ama dediginiz gbi belli olmuyor iste. Kale de opar da ayni , kale yapiyo opar a da dediler mesela , abimde i20 de bosch disk ve kale balata var ses yok mesela :)
    Ses etmeyeni bulana kadar degisik markalar deneyecegim sanirim brembo ferodo ne denk gelirse ileride :) en azindan delphi kadar şakımıyor opar :D

Ses devam ediyor mu

• evet ses devam ediyor, frene bastığım zaman belli aralıkta sesi duyuyorum. Biraz daha fazla basınca ses kesiliyor. Kesileceğini sanmıyorum sesin. Bi dahakine farklı marka balata deneyeceğim araba yine yatacak zaten , kullanamayacağım yine bu sıra. Daha bu saatten sonra da balataları değişmezler zaten, gerçi yeni duruyor halen durumlarına baktım ama gidesimde yok ustaya
    Şehirdisina çıktım dersin. Araba kapıda yatıyordu. Değişecek usta her koşulda değiştirir.

• Aracı 1.viteste sürerken ayağımı gazdan çektiğim anda araç sallanıyor, bu durum rahatsız ediyor, diğer viteslerde daha az oluyor.

Bu normal mi? Neden oluyor olabilir?
  • araç dizel mi benzinli mi ? şöyle bir iki konu buldum ama

https://forum.donanimhaber.com/dusuk-hizda-gazdan-ayagi-cekince-silkeleme--61828717

http://forum.****.com/teknik-yardim/22745-gaz-kesince-aracta-sallanti-oluyor-bu-problemi-yasayan-varmi-acaba.html

normal mi yoksa bir sorun mu var bilemedim açıkcası. Bende ki araç dizel , klima açıksa öne doğru yığılma oluyor. Hatta fren yapıyormuş gibi hissediyorum. klima kapalıyken 1.viteste de o tip bir şey şuan için hatırlamıyorum kullanırken bakmaya çalışırım.

• benim araçta 1.viteste gazdan ayağımı çektiğim de araç öne yığılıyo sallantı hissettmedim eğer dediğiniz bu gibi bir şey ise normal , diğer viteslerde daha az hissediliyor gibi geldi bana hocam . @Red Alert

Bu arada beyler en son egzos emisyon ölçümü değerlerinizi benimle paylaşabilir misiniz ?

Ölçüm Bİlgileri:
    k1 : 0,020 1/m
    k2 : 0,020 1/m
    k3 : 0,020 1/m
    ortalama: 0,020 1/m ( maks. 1,5)

yazılmış.

başka bir corsa aracınkine baktım dizel km 106 binde benden daha yüksek ancak euro 5 sanırım 2013 model a13dtc motora sahip

k1 : 0,010 1/m
    k2 : 0,000 1/m
    k3 : 0,000 1/m
    ortalama: 0,003 1/m ( maks. 1,5)

çıkmış.

bu değerlere göre benim motor için kurum bağlamış ondan yağ eksiltmesi yaşanmış dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

• 2012 cdti euro5 75bg A13dtc

1.Ölçüm 0.040
    2.Ölçüm 0.040
    3.Ölçüm 0.040

Ort K(1/m) 0.040

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 15 Kasım 2018; 13:13:37 >
  • paylaşım için teşekkür ederim. Sizde yağ eksiltme yok sanırım ve km nizde benden yüksek galiba.

bu değerlerin tam olarak ne ifade ettiğini bulamadım ve bu değerlerden motorun kurum bağlamasını nasıl anladı emin değilim

diğer 2013 aracında o değerleri nasıl yakaladığını bilmiyorum. ilginç
    Kağıtta 0-1.5 arası normal kabul edildiği yazmış. İnanın bende anlamadım.

Benim ki 130bine yaklaşıyor. Şimdiye kadar karşılaşmadım eksiltme ile. 0w 40 kullandığımda da yoktu sanırım. Ama şu var, normalde 4lt koyulmuyor ama servis 4lt yazıyor faturaya. Belki fazla konuluyordur ve yağ egzozdan çıkıyordur eksildiğini farketmiyorumdur. Çok önemli unsur ama artık pek önemsemez oldum açıkçası. Bakım sonrası bu durumu bile incelemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • k1 : 0,000 1/m
    k2 : 0,030 1/m
    k3 : 0,000 1/m
    ortalama: 0,010 1/m ( maks. 1,5)

1.6 dizel aracımız için bu değerleri aldık tabi km 20 bin de, shell motor yağı kullanılıyor. 2013 euro5 motor.

Yetkili serviste sordum motorun kurum bağlaması ordan anlaşılmaz dediler. Olumlu ise sıkıntı yok devam dediler
  • 
Sayfa: önceki 20762077207820792080
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.