Şimdi Ara

'Corsa' Genel (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 corsa n"joy 1,3 cdti var.triger kayışının zincir olduğunu biliyorum.aracım 49 binde acaba bu kayış hiç değişmiyomu ya da kaç km"de değişiyo.
    teşekkürler
  • Selam arkadaşlar.Uzun süredir araştırmalarım sonucu Yeni Opel Corsa 1.3 CDTİ Enjoy SP. şimşek grisi almaya karar verdim ve ben de aranıza katıldım. Aracın siparişini verdim ve 2 haftadır gelmesini bekliyorum. Dün aracın İzmir limanına indiğini öğrendim. Sanırım pazartesi günü veya salı aracıma binmiş olacağım. Büyük bir heyecanla bekliyorum.Araçla ilgili Her hangi bir yorum yapamayacağım. Çünkü henüz kullanmadım.Ancak karşılaştığım sorunlar olursa burada sizlerle paylaşırım. Tanıştığımıza memnun oldum.
  • değişim yok.250 bin civarı bakım istiyor o kadar...

quote:

Orjinalden alıntı: cüneyttan

2004 corsa n"joy 1,3 cdti var.triger kayışının zincir olduğunu biliyorum.aracım 49 binde acaba bu kayış hiç değişmiyomu ya da kaç km"de değişiyo.
    teşekkürler

• 35 plaka bir c'mon. bende izmirdeyim. hayırlı olsun.renk seçiminde yerinde.resimlerini ve yorumlarını bekliyoruz...

quote:

Orjinalden alıntı: asenturk44

Selam arkadaşlar.Uzun süredir araştırmalarım sonucu Yeni Opel Corsa 1.3 CDTİ Enjoy SP. şimşek grisi almaya karar verdim ve ben de aranıza katıldım. Aracın siparişini verdim ve 2 haftadır gelmesini bekliyorum. Dün aracın İzmir limanına indiğini öğrendim. Sanırım pazartesi günü veya salı aracıma binmiş olacağım. Büyük bir heyecanla bekliyorum.Araçla ilgili Her hangi bir yorum yapamayacağım. Çünkü henüz kullanmadım.Ancak karşılaştığım sorunlar olursa burada sizlerle paylaşırım. Tanıştığımıza memnun oldum.

• bu arada corsacılar ayın arabası seçiliyor corsamızı yalnız bırakmayalım.hepinizi sandığa davet ediyorum.şu linke: http://forum.donanimhaber.com/m_14186210/tm.htm '6' yazmanız yeterli.

diğer adaylar için: http://forum.donanimhaber.com/m_13976761/tm.htm

'Corsa' Genel

'Corsa' Genel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxygen2 -- 12 Mayıs 2007; 13:19:59 >

• Orjinalden alıntı: achilleus1986

35 plaka bir c'mon. bende izmirdeyim. hayırlı olsun.renk seçiminde yerinde.resimlerini ve yorumlarını bekliyoruz...

Tşk ederim. Ya arkadaşlar araba beklemek kadar insanı strese sokan bişey yok muş.Arabam varken bir arabanın da insan hayatında ne kadar yer tuttuğu, ne kadar alışkanlık yarattığı anlaşılamıyor.Eski arabamı (Ford Fiesta) galeriye verdim.Yeni arabayı bekliyorum.Dün görüştüm araç tırdaymış.Ayın 18 i gibi elimde olacak.

Sen benden önce aldığına göre yorumların neler?Açıkçası ben deneme sürüşü bile yapmadım daha. Size garip gelebilir.Sadece galeride bi içine oturmuştum.Ama her ne kadar opel ile ilgili şikayetler olsada ben opel marka arabalara güveniyorum.Hiç opel arabam olmadı ama arkadaşlarımın vardı ve onlardan da hiç şikayet duymadım.Ayrıca arkadaşımın arabasının bakımına beraber gitmiştim ve servisinin ne kadar ilgili ve yardımcı olduklarını gördüm.Bunun etkisi de var opele ısınmamda. Ford servisinden illallah etmiştim.Bana önerebileceğin şeyler olabilir sen benden daha tecrübelisin nede olsa.Çünkü şu an kullanıyorsun.

Kazasız belasız kullanmak dileğiyle.Tekrar teşekkür ederim.

• selam arkadaşlar,

2003 model corsa 1.0 eco benzinli almayı düşünüyorum. 14.000 ytl'ye.zaten verebileceğim maksimum para buydu.kaporayı bile verdim.
    az yakan bir araç istediğim için bunu tercih ettim.tipi de çok hoşuma gitti.Performans pek aramıyorum.hızlı gitmeyi sevmem.

Ancak forumlarda okuduğum kadarıyla çok bir ekonomi sağlamıyormuş.
    bu araç şehir içinde kaç litre benzin tüketir.

Bir de ruhsatta corsa 1.0 hb club eco yazıyor.arabanın kasko değerlerinde ise club ve eco olarak ayrı iki model görünüyor (vergi için kasko değerine baktığımda gödüm)

club ile eco arasında ne fark var?

arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum, 2 gün sonra arabayı alacağım.

tşk
  • arkadaşlar bi tanıdığımdan 1.3 opel corsa satın alıcam ama henuz dizelmi yoksa benzinlimi olup olmadıını bilmiyorum ama snaırım dizeldit 1.3 benzinliyle hiç karşılaşmadım araba 2000 model 40000 de bana piyasaya bak nekadarsa o fiyata anlaşırız dedi sizce nekadar bu arabanın piyasası
  • quote:

Orjinalden alıntı: okko

arkadaşlar bi tanıdığımdan 1.3 opel corsa satın alıcam ama henuz dizelmi yoksa benzinlimi olup olmadıını bilmiyorum ama snaırım dizeldit 1.3 benzinliyle hiç karşılaşmadım araba 2000 model 40000 de bana piyasaya bak nekadarsa o fiyata anlaşırız dedi sizce nekadar bu arabanın piyasası

arkadaşım bende 1.3 dizel var 2006 model, opel corsa silverline. adana-ist arası (DIZEL) 100 ytl yakıyo :) başka bi arkadaşta da opel corsa enjoy var BENZİNLİ, evinden okula giderken her defasında 30 ytl'lik benzin atıyorum diyor

anladın sen

• quote:

Orjinalden alıntı: emre d.

quote:

arkadaşlar bi tanıdığımdan 1.3 opel corsa satın alıcam ama henuz dizelmi yoksa benzinlimi olup olmadıını bilmiyorum ama snaırım dizeldit 1.3 benzinliyle hiç karşılaşmadım araba 2000 model 40000 de bana piyasaya bak nekadarsa o fiyata anlaşırız dedi sizce nekadar bu arabanın piyasası

arkadaşım bende 1.3 dizel var 2006 model, opel corsa silverline. adana-ist arası (DIZEL) 100 ytl yakıyo :) başka bi arkadaşta da opel corsa enjoy var BENZİNLİ, evinden okula giderken her defasında 30 ytl'lik benzin atıyorum diyor

anladın sen

peki piyasası ne bu aracın nekadar a alıyım onu soruyorum yani sizde olsa arkadaşınıza kaça verirsiniz bu arabayı

• quote:

quote:

quote:

anladın sen

peki piyasası ne bu aracın nekadar a alıyım onu soruyorum yani sizde olsa arkadaşınıza kaça verirsiniz bu arabayı

abi şimdi bu tartışılcak bişey. kimi 20 der, kimi 25 herkesin kafasında rakam farklı olabilir. ben sana en iyisi teknik bilgiler vereyim. ben eylül ayında aldım bu arabayı 26.500 opel corsa silverline + spor model (normal modelinden farklı olarak çelik jant, klima, spor farlar, cd çalar, park sensörü, sis lambası falan vardı)

şimdi ben bunu aldığımda (EYLÜL 2006) 31'den 26.500e indirilmişti yani indirim vardı. şu an ki fiyat nedir hiç bilmiyorum. ama size önericeğim şey şudur, bu sene çıkan corsalar 2007 modeller çok güzel görünüyor. eğer eylülü beklerseniz onları da yaklaşık 26-28 gibi fiyatlarla alırsınız. her sene sonuna doğru markalar indirime gider, aynı anda yeni modellerini yüksek fiyattan piyasaya sürerler. bu sayede ellerindeki o yılın otomobillerini de elden çıkarmış olurlar.

şimdi.... eğer 0 alcam dersen eylül-ekim aylarını bekle deli gibi kampanyalar görürsün. yok 2. el alcam diyosan da bence o vakitler sıfırların fiyatı indiği için 2.eller de iniyor, hatta her marka eski arabanı getir üzerine şu kadar ver yenisini götür kampanyaları yaptığı için 2.el arabalardan geçilmiyor. şu an sana opel corsaya 25 çekerlerse alma ayıp etmiş olursun. çünkü ben sıfırını 26.500 e aldım. bence bu arabanın 2. el fiyatları 20+ dır. 2003-2004 modelleri için 25 gibi rakamlardan bahseden arkadaşlara hangi mantıkla bu rakamı veriyolar şaşıyorum. gerçi ben eylülde 26.500 e opel corsayı alırken benim arabanın aynısının 2.elini bi sitede 28.000 e satıyolardı, sahibinden.com'da... üşenmeyip eylül 2006nın arşivine bakarsanız yüksek ihtimal silmemişlerdir, görürsünüz:)

• arkadaslar yeni corsa dan biraz bahsebiliir misiniz alan kullanan arkadaslar nasıl buldular acaba

bi de enjoy da celik jant var mı yoksa konfor paketi ile geliyo galiba (yokmus tamam spor paketi ile geliyomus galiba)

enjoy, sport, cosmo, teknik paket, konfor paket biraz kafam karıstı bence cok fazla yapmıslar koy abi oraya 3 tip araba

milletin kafasını karıstırıyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bfmv -- 22 Mayıs 2007; 9:19:07 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

anladın sen

abi şimdi bu tartışılcak bişey. kimi 20 der, kimi 25 herkesin kafasında rakam farklı olabilir. ben sana en iyisi teknik bilgiler vereyim. ben eylül ayında aldım bu arabayı 26.500 opel corsa silverline + spor model (normal modelinden farklı olarak çelik jant, klima, spor farlar, cd çalar, park sensörü, sis lambası falan vardı)

şimdi ben bunu aldığımda (EYLÜL 2006) 31'den 26.500e indirilmişti yani indirim vardı. şu an ki fiyat nedir hiç bilmiyorum. ama size önericeğim şey şudur, bu sene çıkan corsalar 2007 modeller çok güzel görünüyor. eğer eylülü beklerseniz onları da yaklaşık 26-28 gibi fiyatlarla alırsınız. her sene sonuna doğru markalar indirime gider, aynı anda yeni modellerini yüksek fiyattan piyasaya sürerler. bu sayede ellerindeki o yılın otomobillerini de elden çıkarmış olurlar.

şimdi.... eğer 0 alcam dersen eylül-ekim aylarını bekle deli gibi kampanyalar görürsün. yok 2. el alcam diyosan da bence o vakitler sıfırların fiyatı indiği için 2.eller de iniyor, hatta her marka eski arabanı getir üzerine şu kadar ver yenisini götür kampanyaları yaptığı için 2.el arabalardan geçilmiyor. şu an sana opel corsaya 25 çekerlerse alma ayıp etmiş olursun. çünkü ben sıfırını 26.500 e aldım. bence bu arabanın 2. el fiyatları 20+ dır. 2003-2004 modelleri için 25 gibi rakamlardan bahseden arkadaşlara hangi mantıkla bu rakamı veriyolar şaşıyorum. gerçi ben eylülde 26.500 e opel corsayı alırken benim arabanın aynısının 2.elini bi sitede 28.000 e satıyolardı, sahibinden.com'da... üşenmeyip eylül 2006nın arşivine bakarsanız yüksek ihtimal silmemişlerdir, görürsünüz:)

bu arada öğrendim araba benzinliymiş arkadaşlar 1.3 benzinli çok az var sanırım piyasa bunlardan nasıl arkadaşlar bu corsaların 1.3 benzinlileri öğrencinin işini görürmü

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anladın sen

bu arada öğrendim araba benzinliymiş arkadaşlar 1.3 benzinli çok az var sanırım piyasa bunlardan nasıl arkadaşlar bu corsaların 1.3 benzinlileri öğrencinin işini görürmü

benim o bahsettiğim arkadaştaki opel corsa enjoy 1.3 benzinli.. hoca ne fiyat çekiyolar sen onu söyle..

• 12-13 gibi bişey istiycek sanırım ama o da bana soruyo piyasası nekakadar diye dostum sence ne kadar verilir bu arabaya arabayı bliyorum çok temiz doktor bayan yani :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bfmv

arkadaslar yeni corsa dan biraz bahsebiliir misiniz alan kullanan arkadaslar nasıl buldular acaba

bi de enjoy da celik jant var mı yoksa konfor paketi ile geliyo galiba (yokmus tamam spor paketi ile geliyomus galiba)

enjoy, sport, cosmo, teknik paket, konfor paket biraz kafam karıstı bence cok fazla yapmıslar koy abi oraya 3 tip araba

milletin kafasını karıstırıyosun

Arabayı aldığım gün 400 km , ikinci gün ise 500 km yaptım. Şehirler arası yolda 125 Ykrş. yaktı. Kullanım olarak 100 km/h yi geçmemeye dikkat ettim. 2 günde aracım 1200 km oldu.

Şikayet vs. konularına gelince;
    Araçtan şikayetlerim:
    1. Bagajdaki çift kat olayı biraz bagajı daraltmış ve kullanılırlığını azaltmış.Ama bunun giderilmesi mümkün orta kat çıkıyor.Gerektiğinde çıkarılabilir.
    2. Torpido gözü çok küçük. CD çantamı bile doğru dürüst sığdıramadım.
    3. Rampalarda (gerçi yaşadığım yerin rampaları %70 eğimli) gazı 3000-3500 devire getirip 1. vitesten 2. vitese geçtiğimde devir saati 1500 ün altında kalıyor buda gaz yememesine neden oluyor ve çekişten düşüyor.Tekrar 1. vitese geçiyorsun haliyle. Ama rapma azaldığında araba hemen kendini toparlıyor.
    4. Yan kolonlara alışmak lazım. Görüşü biraz kısıtlıyor.
    Araçtan memnuniyetlerim:
    1. Rodajını tamamlamamasına rağmen 120-125 Ykrş. (Şehirler arası) yakması beni gayet sevindirdi.Henüz şehir içi ne yaktığını denemedim ancak 150-160 Ykrş. olacağını tahmin ediyorum.
    2. Gayet seri bir araç.Aradığım performanslar ölçüsünde tabi.Kişiye göre değişebilir bu.
    3. İçeriye ne motor sesi ne de yol sesi alıyor.
    4.Şimdilik bazı arkadaşların bahsettiği kapı gıcırdaması sesi bende olmadı. olacak gibi de görünmüyor.
    5.Ses düzeni gayet iyi**** çaları kullanışlı. Direksiyondan kumandası ise ayrı bir zevk.
    6. İçteki Kapı kolluklarınında sanırım piyano rengi dedikleri parlak bir siyah metal veya plastik kullanmışlar.Çok güzel görünüyor.
    7. Jantların alaşım 15" olması ve lastiklerin geniş olması arabanın virazjlarda güven vermesini ve savrulmamasını sağlıyor. Yol tutuşu gayet iyi.
    8. Sınıfına göre içindeki oturma rahatlığı gayet iyi.Arkada oturan arkadaşlarım gayet memnun olduklarını söylediler.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Kısaca araçtan gayet memnunum ve tavsiye ederim.

• arkadaşlar u 1.3 bnzinlier 2000 model benzin tüktimleri nasıl öğrenciye gidermi
  • quote:

arkadaşlar u 1.3 bnzinlier 2000 model benzin tüktimleri nasıl öğrenciye gidermi

12-13 iyi fiyat gibi geldi. ama araba sağlam mı. sonradan kapılarda kaportada falan boyama var mı yok mu diye baktır bence. çünkü kadınlardan temiz araba dedikleri zaman ben direk kaçıyorum :)))))) bildiğim tek bişey var bayandan kesinlikle araba alınmaz tecrübeyle sabittir
  • Ben 82 binde aldım 12250 liaraya. Bugüne kadar 3 bin liraya yakın masraf yaptım. Yokuş çıkarken zorlanır. Gaza yüklenince şanzıman lambası yanar. Şehirlearası yola çıkmaya hep çekinirim bu yüzden.
    quote:

Orjinalden alıntı: tepeb

Arkadaşlar 2000 GLS 1.4 16V otomatik olanları tavsiye ediyormusunuz. Sorun yaşayanlar varmı? Yakıt tüketimi ne kadardır? 50000-60000 km'deki 2000 corsa gls'ye 13000-13500 YTL para verilir mi? Görüşlerinizi bekliyorum.
  • Selam arkadaşlar uzun süredir corsa hastasıyım bi tane almak istiyorum daha önce hiç arabam olmadı bu ilk . Yani sorumda klasik 2002 ve yukarısı 1.2 veya 1.3 triptonic vites bir corsayı 16000e bulma şansım sizce ne kadar bu arada ben izmirdeyim piyasayı bilenlerden buralarda kaça gittiğinide söylerse sevinirim saolun
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.