Şimdi Ara

corsa d otomatik silkelenme ve motordan gelen koku

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen hafta 18.000 km de 2013 corsa 1.4 otomatik araç aldım.Pinpirikli adam olmam sebebi ile aracı bir süre fazlasıyla takip ediyor ve dinliyorum.Bu süreçte şu sorunlar ile karşılaştım yardımlarınıza ihtiyacım var.
    - Aracım uzun süreli kullanımdan sonra kapalı otoparka bi yanık kokusu salıyor.Yağı birkaç gün önce değişmişti değişim sırasın da akan yağlardır diye düşündüm ama aracın motor aksamında öyle bir yağ göremedim Bu koku acaba nerden geliyor olabilir?

- Aracım ışıklarda ve park esnasında durduktan sonra anlık bir motor dalgalanması yapıyor.Bu genel bir durumudur?

- Aracım yokuş inerken D konumunda genelde frene basınca oluyor bir motor dalgalanması oluyor viteslemi ilgili bilemedim ama bir sorun teşkil eder mi yoksa genel bir durum mu merak ediyorum yani sanki araç vites küçültmüyor da böyle motor silkelenme yapıyor gibi devirde ciddi bir değişim olmadan yapıyor bunu dalgalanma düşük düzeyde oluyor.

- Aracı stop ettirmenin hemen akabinde motordan cır cır diye bir ses geliyor bu konuyu da çözebilmiş değilim.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat10tr -- 19 Ocak 2017; 16:18:14 >

• Aracım yokuş inerken D konumunda genelde frene basınca oluyor bir motor dalgalanması oluyor viteslemi ilgili bilemedim.

Yokuş inerken araç vites küçültürken yapiyor bunu. Benim araçta da yapıyor. Motor küçük olduğu için galiba ama Bir sorun değil.

Araba vites d de durursaniz 3 saniye sonra mı 5 saniye sonra mı ne kendini boşa alıyor. Onun dalgalanması. Hiç bir sorun yok bu olaylarda hayırlı olsun. Kaça aldınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    Araç vites küçültürken yapıyor diyorsunuz.Ama hani bu motor devrine yansımıyor motor aynı devirde kalırken yapıyor vites küçültüyor olsa devir yükselmesi gerekmez mi diye düşündüm.
    Boşa alma konusunda da her zaman yapmıyor yani her duruşta yapmıyor da sanki bazı bazı yapıyor gibi.o nedenle dikkat kesildim.
    İyi dilekleriniz için teşekkürler aracı 42000 liraya aldım. Boya yok.18000 km de essentia sizce nasıl fiyatı?
  • ferhat10tr kullanıcısına yanıt
    Yokuş aşağıya gaz vermeden vites d konumunda inerken hafiften bir firene basınca yapar onu. Hafif bir silkelenme gibi. Klasik otomatik olduğu için motor küçük geliyor. Sorun değil bu

Aracınız da Hayırlı olsun hocam. Bundan sonra ki sorularınızı da aynı şanzimani kullanan bir corsaci olarak ben size diyeyim.

Araba yokuş çıkarken vites büyütmüyor

Arabam çok yakıyor :)

• aceryeni A kullanıcısına yanıt
    evet anlattığın gibi ya haklısın tam dediğin gibi inerken bazen hafif fren yapıyorum basar basmaz silkeliyor.bu bir sorun değil diyorsun yani rahatlayım mı? :)
    önceki 2002 corsam da yapmıyordu o sebeple yadırgadım ben onla kıyas yapmıştım.Bundan sonra jokerim sensi,n dostum teşekkür ederim sana bir nebzede olsa rahatlattın beni :)
    2002 corsanin otamatiğı bundan farklı. Sizde ki daha gelişmişi yakıtı biraz daha düşürülmüşü gibi düşünün. Eski corsanizda vites d kırmızı ışıkta beklerken daraba kendini yırtar bırak da gideyim diye. Şimdi ki arabanız o kadar ısrarlı olmaz mesala bırakmazsan boşa atarım der :) anlattığınız şeyler bu şanzimanin hafif kusurları. Ama artilarina gelirsek sağlamdır. Vites geçişleri çok yumuşaktır. Şehir içi bir araba için gayet ideal.

Kimi ustalar 60 bin yada 4 5 senede bir şanziman yağıni değiştirin diyorlar. Belki değiştirsek o sorunlar da gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceryeni -- 17 Ocak 2017; 14:0:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

2002 corsanin otamatiğı bundan farklı. Sizde ki daha gelişmişi yakıtı biraz daha düşürülmüşü gibi düşünün. Eski corsanizda vites d kırmızı ışıkta beklerken daraba kendini yırtar bırak da gideyim diye. Şimdi ki arabanız o kadar ısrarlı olmaz mesala bırakmazsan boşa atarım der :) anlattığınız şeyler bu şanzimanin hafif kusurları. Ama artilarina gelirsek sağlamdır. Vites geçişleri çok yumuşaktır. Şehir içi bir araba için gayet ideal.

Kimi ustalar 60 bin yada 4 5 senede bir şanziman yağıni değiştirin diyorlar. Belki değiştirsek o sorunlar da gider

Sana çok teşekkür ederim dostum.Her soru işaretimde kafanı ağrıtırım artık. :)
    Rica ederim. Forum paylaşmak için var ;)

• Şu koku işini çözecek arkadaş varmı yada yaşayan.Aracı lifte kaldırdılar baktılar ama kaçak yağ vs.görünmüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.