Şimdi Ara

Corsa B Kulübü (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
33
Favori
218.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tüp taktırmayı düşünmüyorum ondada 20 krş yakar
  • tekrar tşk arkadaşlar
  • 28krş çok güzel bi yakıt değeri.benzinde. bunda 1.2motor olmasınında katkısı var. eğer 1.4 benzinli olsaydı 300 350krş dan aşağıya düşmezdi.ve lpg cazip hale gelirdi. ama şu değerlerde benzin tüketen bi arabaya lpg gerekmez gerçekten.

ben taktırdım çünkü 350krş km başına bana ağır gelirdi.200krş yakıyorum lpgde bu bile fazla doğrusu. malum ülkemiz akaryakıttan geçiri... pardon geçiniyor
  • aynen nihat kardeşim alırken düişündüm 1.4 alıcaktım vazgeçtim bu daha cazip geldi donanımıda güzel yetiyo şimdilik hele bunun taksitlerini bi ödeyelim :)
  • arkadaşlar gelmişken benim tek sorunum içerinin ışığı yanmıyo ampülü patlak değil kontrol ettim içerdeki ışığı açmak için herhangi bi araç yok sorun nerden olabilir kapı açılınca otomatik mi açılıyo diye düşündüm gene yanmıyo sorunu bulamadım böyle bişi başına gelen varmıdır?
  • kapı açılınca yanan tepe lambasını yakmanın diğer yolu.farları yaktığımız düğmeyi klima açarmış gibi kendine çekmek. ozman direk yanıyo.%80 ampülün patlaktır benimde geçenlerde patladı gözle kontrol ettiğimde sağlamdı ama takınca yanmıyordu.yenisini alıp taktım şuan yanıyo
  • saol kardeşim yarın denicem bu dediğini eğer olursa iki yanağındanda öpücem o kdar sevindirik olucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzurasd

benzinde kardeşim
    tüp taktırmayı düşünmüyorum ondada 20 krş yakar

Benim tüplü 0,200 krş YAKIYOR
  • hayırlı ramazanlar arkadaşlar hepimize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

hayırlı ramazanlar arkadaşlar hepimize...

Sağol kardeşim sanada hayırlı ramazanlar...
  • selamlar hayırlı ramazanlar
    aracım 1999 corsa 1.2 swing motor kodu x12xe
    lovato sıralı lpg li 159800 de aldım 6 ay oldu şu an 172800 de
    lpg de ş.içi 17-18 krş yaz aylarında
    güncel olarak kayseri-ankara yolculuğumda
    110 tl yakıt ile 800 km yol yaptım(maşallah=)
    100 km si ş.içiydi
    ve gazı kırıkkale akpet ten 1.99 a 60 tl lik

2.12 den 40 tl lik kayseri milangaz dan aldım
    2.26 dan akpet kayseri 10 tl lik aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenmat

selamlar hayırlı ramazanlar
    aracım 1999 corsa 1.2 swing motor kodu x12xe
    lovato sıralı lpg li 159800 de aldım 6 ay oldu şu an 172800 de
    lpg de ş.içi 17-18 krş yaz aylarında
    güncel olarak kayseri-ankara yolculuğumda
    110 tl yakıt ile 800 km yol yaptım(maşallah=)
    100 km si ş.içiydi
    ve gazı kırıkkale akpet ten 1.99 a 60 tl lik

2.12 den 40 tl lik kayseri milangaz dan aldım
    2.26 dan akpet kayseri 10 tl lik aldım

Aramıza hoşgeldin yakıt degerleriniz gercekten çok güzel dizeli araçları kıskandıracak degerlerde Bi arkadasımda 2011 1.TDCI fiesta var 680 km uzun yolda 108 TL yaktı siz 110 TL 800 km yol almissiniz mükemmel maşallah
  • maşallah diyelim.polimex,in dediği gibi dizeller bu seviyeleri kıskanır.
  • gerçekten harika değerler
    Allah nazardan saklasın bendemi lpg taktırsam diye düşündüm bi an :) bişi sorcam 1.2 swinglerin 1.2.3. vites aralıkları gerçekten hantal araç gitmiyo benim gördüğün en önemli eksi yanı lpg kullanımda tamamen çekmez araç diye düşünüyorum bayırda bile 4 kişi bayılıyo araç sen memnunmusun

bu arada herkese tekrar hayırlı ramazanlar kardeşlerim Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzurasd

gerçekten harika değerler
    Allah nazardan saklasın bendemi lpg taktırsam diye düşündüm bi an :) bişi sorcam 1.2 swinglerin 1.2.3. vites aralıkları gerçekten hantal araç gitmiyo benim gördüğün en önemli eksi yanı lpg kullanımda tamamen çekmez araç diye düşünüyorum bayırda bile 4 kişi bayılıyo araç sen memnunmusun

bu arada herkese tekrar hayırlı ramazanlar kardeşlerim Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin

benim araç 1999 1.2 16v 65hp sıralı lpgli
    çekişinden memnunum
    benzin ile lpg arasında çekiş farkı oluyor ancak aşırı derece çekişi düşürecek bir fark değil
    benzinde de 165 yaptım lpg de de 165 yaptım araç daha fazla gitmiyor 165 i geçmiyor lpg de de benzinde de aynı hıza çıkıyor
    eğer aracınızı uzun süre kullanacaksanız yani yılda en az 15000 km yapıyorsanız kesinlikle geçmelisiniz
    13000 km dir lpg kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım
  • bencede 1.2 65 hp arabadan çok şey bekliyosun sen. 65hp olupta senin arabandan daha seri bi araba yok zaten.o yüzden kafaya fazla takma.diğer markalarında 1.2 60 70 hp arabaları 1...2ye atıp 100 yapamıyor.
    performanstan ziyade ekonomi arabası seninki. benimki 1.4 90hp o bile öyle aman aman performanslı bi araba değil. guvenmatın dediği gibi lpg benzin arasında fazla bi performans farkıda yok.benzindede lpg dede 200km yapıyo arabam düz yolda kolay kolay anlayamassın ama rampada belli eder benzin kendisini.
  • selamlar.
    2000 model corsa b 1.4 90 bg gls beyaz da bende var:)

sanırım lpg siz kullanan corsa cıların başlıca sorunu yakıt tüketimi bunun haricinde taş gibi arabadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga_55

selamlar.
    2000 model corsa b 1.4 90 bg gls beyaz da bende var:)

sanırım lpg siz kullanan corsa cıların başlıca sorunu yakıt tüketimi bunun haricinde taş gibi arabadır.

Bende de 2000 1.4 90 HP nin gümüşü var benimkisi beni biraz üzdü ama onun suçu yok aslında ağır BAKIMINI yaptırdığım özel servis aracımı bozdu alır almaz LPG taktirdim ilk onceleri 270 kuruş yakıyordu şehir içi daha sonra silkeleme hadisesi meydana geldi özellikle 3000 devirden sonra sallıyordu özel servise götürdüm Buji kablosu dedi 115 TL ye Bosch marka en kalitelisinden Buji kablosu aldım taktik sorun devam etti baska bir kaç yere daha götürdüm çözemediler yetkili servise gitmekten baska çare kalmadı Opel Mara götürdüm EGR valfi teşhisi kondu ve degisti Bujilerde degisti 440 TL fatura yazdı mar resmen kazik silkeleme olayı bitti ve şu an LPG de 200 kuruş civarı YAKIYOR kesinlikle orjinal GM çift tırnak Buji harici Buji kullanmayın 440 tl yi özel servisin hatası yüzünden bayıldım aslında Bosch süper Buji takmışlar ateşleme sağlıklı olmuyordu aslında bence sorun EGR valfi değil bujilerdi ama adamlar EGR vakfından da kaynaklanıyor deyip değiştiğince test sürüşlerinde sorun devam ediyordu bujiler gm çift tırnak bujiler olarak değişince EGR Valfini söküp eskisini takmamak İcin fatura yazmak İcin bana EGR vakfından da denildi yani aldığım gunden beri masraf ediyorum
  • keşke silkeleme için önce lpgyi taktırdığınız yere gösterseydiniz.Normal de opel servisleri yeni ve lpg takılı arabalarda bir sorun çıktığında suçu hemen lpg atıp taktırılan lpg bayisine gönderirler.Ama servisiniz sizi kazıklamaya amaçlamış galiba:/bence Lpg li araçlarda silkeleme sorununda öncelikle bujiler e bakılmalı ya bujiler lpgye uyumlu değil yada sorunlu çıkıyo diğer sorun yaşayan arkadaşlarda gördüğüm bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_55 -- 6 Ağustos 2011; 5:05:48 >
  • hangi özel servis hanlış tedavi uyguladı aracına polimex?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.