Şimdi Ara

COROLLA'NIN GERÇEK YAKIT TÜKETİMİ NEDİR?... (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
237.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabi tabi 95 oktan kurşunsuz benzin kulanıyorum...valla bu değerlerin çok çok altındakiler bana abartılı geliyor...benim kullandığım motor tipi ve benzinli araçlarda şehir içi 8.5 L. nin altında kesinlikle yakmaz(izmir trafiği) millet ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum!!sanki buraya az yakıyor dediklerinde arabaları onları yalancı çıkarmamak için daha az yakacak! Lafım sana değil dragut....
    İyi günler!
    quote:

Orjinalden alıntı: dragut76

Arkadaşım Aracın yakıt cinsinide belirtirsen sevinirim(Benzin,LPG,Motorin)
    Verdiğin değerlere göre 100 km.'de Şehir içi 9,7 Litre, Şehir dışı 6,5 litre yakıyor, bu durumda bu yakıtın cinsi büyük ihtimalle benzindir.

quote:

Orjinalden alıntı: paylasim75

1400 km nin ortalamasını aldım arkadaşlar...400 km si şehir dışı: km de 0.065 L. 982 km si izmir şehir içi km de 0.097 L. tüm yakıt ortalama değer km de 0.081 L. kısacası katologtaki değerler hiçbir zaman tutmuyor...aracım 1382 km de 121 L benzin yakmış...
    şehirler arasında ort hızım:90-100 yer yer 120-130... şehir içi dur kalk malum...klima açık...
    Selam ve sevgiler!

• Shell'den alışveriş yapıyorum yıllardır. 95 oktan kurşunsuz

100 km de 7,8 civarı yakıyor.Tabi kullanıma göre çok değişir
  • BİRAZ HAŞİN ARABA KULLANIRIM...

YANİ GENELDE DEVİR SAATİ 4000 DEVİRDEN AŞAĞI PEK DÜŞMEZ, AYRICA IŞIKLARDA FALAN HIZLI KALKMAYI ÇOK SEVERİM. KAPIŞIRKENDE ARABAYI DEVİR KESİCİYE KADAR ZORLADIĞIM ÇOK OLMUŞTUR.

BU DURUMDA ŞEHİRİÇİNDE :

BENZİNDE 27-28 YKR
    LPG'DE 14-15 YKR YAKIYORUM.

ÖNEMLİ NOT: HAYATTA BP VEYA SHELL'DEN BENZİN ALMAM. ÇOK MECBUR KALIP ALDIĞIMDADA BU YUKARDAKİ DEĞERLERİ TUTTURAMIYORUM. ÇOK DAHA ÇABUK BİTİYOR ONLARIN BENZİNLERİ. AYRICA BENZİN TÜKETİMİNE ÖNEM VEREN VE SÜREKLİ ÖLÇEN BİRİYİM, YANİ VERDİĞİM DEĞERLER TAMAMEN GÜVENİLİRDİR.

ÖRNEK: BİZİM ŞİRKETTE Bİ ABİ VAR, SORUYORUM: ABİ SENİN ARABA KM DE KAÇ KURUŞ YAKIYOR?
    CEVAP : KM DE 20 KRŞ YAKIYOR. ARABA 1600 MOTORLU HYUNDAİ ACCENT ADMIRE.
    ABİ NEDEN O KADAR AZ YAA? EN SON NE ZAMAN ÖLÇTÜN?
    CEVAP: GEÇEN SENE ÖLÇMÜŞTÜM

ACAYİP AYAR OLURUM BU TİPLERE

ULEN GEÇEN SENE BENZİN KAÇ PARAYDI ŞİMDİ KAÇ PARA... Bİ DOLAMIŞ DİLİNE BENİM ARABAM BENZİNDE 20 KRŞ YAKIYOR, BAŞKA BİŞEY BİLDİĞİ YOK ADAM GİBİ ÖLÇSENE TEKRAR. GEÇEN SENE 20 KRŞ YAKIYORSA DEMEKKİ ŞİMDİ EN AZ 28 YKR FALAN YAKIYODUR O ARABA. BELKİ DAHADA FAZLA.

HAYIRLI GÜNLER...

• quote:

Orjinalden alıntı: Tecniq

BİRAZ HAŞİN ARABA KULLANIRIM...

YANİ GENELDE DEVİR SAATİ 4000 DEVİRDEN AŞAĞI PEK DÜŞMEZ, AYRICA IŞIKLARDA FALAN HIZLI KALKMAYI ÇOK SEVERİM. KAPIŞIRKENDE ARABAYI DEVİR KESİCİYE KADAR ZORLADIĞIM ÇOK OLMUŞTUR.

BU DURUMDA ŞEHİRİÇİNDE :

BENZİNDE 27-28 YKR
    LPG'DE 14-15 YKR YAKIYORUM.

ÖNEMLİ NOT: HAYATTA BP VEYA SHELL'DEN BENZİN ALMAM. ÇOK MECBUR KALIP ALDIĞIMDADA BU YUKARDAKİ DEĞERLERİ TUTTURAMIYORUM. ÇOK DAHA ÇABUK BİTİYOR ONLARIN BENZİNLERİ. AYRICA BENZİN TÜKETİMİNE ÖNEM VEREN VE SÜREKLİ ÖLÇEN BİRİYİM, YANİ VERDİĞİM DEĞERLER TAMAMEN GÜVENİLİRDİR.

ÖRNEK: BİZİM ŞİRKETTE Bİ ABİ VAR, SORUYORUM: ABİ SENİN ARABA KM DE KAÇ KURUŞ YAKIYOR?
    CEVAP : KM DE 20 KRŞ YAKIYOR. ARABA 1600 MOTORLU HYUNDAİ ACCENT ADMIRE.
    ABİ NEDEN O KADAR AZ YAA? EN SON NE ZAMAN ÖLÇTÜN?
    CEVAP: GEÇEN SENE ÖLÇMÜŞTÜM

ACAYİP AYAR OLURUM BU TİPLERE

ULEN GEÇEN SENE BENZİN KAÇ PARAYDI ŞİMDİ KAÇ PARA... Bİ DOLAMIŞ DİLİNE BENİM ARABAM BENZİNDE 20 KRŞ YAKIYOR, BAŞKA BİŞEY BİLDİĞİ YOK ADAM GİBİ ÖLÇSENE TEKRAR. GEÇEN SENE 20 KRŞ YAKIYORSA DEMEKKİ ŞİMDİ EN AZ 28 YKR FALAN YAKIYODUR O ARABA. BELKİ DAHADA FAZLA.

HAYIRLI GÜNLER...

bende tilt olurum bu ne yaktığını yanlış bilen ve doğru bildiğini iddia eden tiplere. benim arabam süper yakar derler ama kendi ne zaman denediğini benzini kaçtan aldığını bile unutmuşturrr

• benim arabada sehir içi 10lt yakıyor. cokta sert kullanmıyorum. acaba sert kullansm kaç yakar??
  • avensis 1,6 60 lt ile 550 km gidiyorum. daha önce 1.6 vwti corolla 2002 ( eski kasa - 2003 değil) 50 lt ile 750 km yol gidiyordum!
  • avensis neden corolladan fazla yakıyor, kasa daha ağır olduğu için mi?
    quote:

Orjinalden alıntı: yunus2003

avensis 1,6 60 lt ile 550 km gidiyorum. daha önce 1.6 vwti corolla 2002 ( eski kasa - 2003 değil) 50 lt ile 750 km yol gidiyordum!
  • tam onaylı test sonucudur.depo fullenmıs,555 km ş.arası 120-130 u gecmememk kaydı ıle,250 km ş.içi mersin olmak kaydı ıle 805 km 2006 corolla sol

yani ş.arası 100 km de 7 ile 7,5
    ş.içi 8,5-9 100 km de yakıyor.
  • Çok iyi.
    Evetben imza ekleyemedin mi?
  • 1,6 benzinli şehirler arası 7,1 şehir içi 9 lt/100 km
  • Arkadaşlar, Lütfen aracınızın marka ve modelini belirtiniz,
  • 2005 corolla vvt-ı 11 bin km
  • İşte şimdi oldu msdmadaxe, vvt motorlu corollan var da niye imzana eklemedin?

quote:

Orjinalden alıntı: msdmadaxe

2005 corolla vvt-ı 11 bin km
  • evet lütfen marka ve modeli ekliyelim. sonra benim gibi aracında bir anormallik olduğunu düşünür insan. dizel kullanan yazacak kendi değerlerini sonra ben duvarlara vuracam kafamı benim arabam niyue bu kadar ck yakıyor diye.
  • Hocam, çok değil ama biraz fazla yakıyor seninki, bakımını yaptırdın mı? aşağıdaki nedenler fazla yakıtın sebebi olabilir
    Debriyaj baskı balata arızası, hava ve yakıt filtreleri tıkalı olabilir, bujiler kurum bağlamış olabilir,lastikler eskimiş olabilir, enjeksiyon sisteminde arıza olabilir, aldığın akaryakıt kötü olabilir.v.s. Sen en iyisi araca bir cekap yaptır.
    quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

evet lütfen marka ve modeli ekliyelim. sonra benim gibi aracında bir anormallik olduğunu düşünür insan. dizel kullanan yazacak kendi değerlerini sonra ben duvarlara vuracam kafamı benim arabam niyue bu kadar ck yakıyor diye.

quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

benim arabada sehir içi 10lt yakıyor. cokta sert kullanmıyorum. acaba sert kullansm kaç yakar??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 20 Haziran 2007; 15:01:11 >

• yol bilgisayarı ortalama hızı kaç gösteriyor.

quote:

Orjinalden alıntı: zafer tektaş

benim corolla d-4d sedan,
    şehir içi dışı karışık ortalama 4,7 lt/100 km civarı
    sadece şehir içi 5-5.5 lt/100 km civarı
    şuan 4000 km de belki ilerleyen günlerde daha da düşer...
  • yani bir depoyla 1466 km mi yaptın?

ortlama hızın neydi?

quote:

Orjinalden alıntı: amedina

yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi 6.0. istanbul trafiğindeki ortalama tabi. aracım corolla hb d4d dizel. 1460 km de. depoyu ikici defa fulledim ve 1460 km de. yakında kırmızı ışık de yanar. belki 100 km daha yapabilirim. umduğum yakıt tüketimine ulaşamadım ne yazıkki. 5.0 ın altına düşürmeliyim.
  • imzamdaki araç 10 gün oldu alalı...410 km.de şuan...ortalama 5,5 yazıodu ...sanırım 1000km sonra 4,9 altına düşerim..shift ile hareket ederim ,sakin kullanırım..ani fren - ani kalkış yapmam...
  • Lpg ye karşıydım ama sıralı sistem romano taktırdıktan sonra arabama gönül rahatlığı ve isteyerek biniyorum. Depoyu fulleyip ölçüyorum sürekli. 1.6 2001 corolla vvt-i 110 binde. Benzinli iken 5.5 ortalamayı yakalamıştım. Tabi şehirdışı ve iniş aşağı hiçbirşeye dokunmadan. Lpg de ise 100 km yi 10 liralık gazla gidiyorum. Yol bilgisayarı 7.5-8 yazıyor. Tam değere yakın yani. Depoyu doldurup 100 km de tekrar fulleyince 10-11 liralık gaz alıyor. (1.5 lira litresi.7 litre yani) Yol bilgisayarı ve fulleyip denemek aynı sonucu veriyor. Tabi lpg de yol bilgisayarı 0.5 yanılabiliyor.
  • Son zamlardan ve Kış mevsiminin soğuk hava şartlarından sonra Yakıt tüketimi;
    Lpg Litre Fiyatı : 1,74 YTL
    100 km. Şehir içi Kullanım : 12,11 Litre ( 21,07 YTL)
    100 Km. Şehir dışı Kullanım : 9,02 Litre ( 15,69 YTL)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.