Şimdi Ara

COROLLA'NIN GERÇEK YAKIT TÜKETİMİ NEDİR?... (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
320
Cevap
4
Favori
237.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün İstanbul,dan Çanakkale ye gidip geldim otobandaki hızım 120-170 km normal yolda ise 100km civarı gittim 750 km yol yapmışım ortalamam 5.6lt oldu İstanbul ş.içi de ise tüketim 6.8 lt önceki aracım Megane II 1.5 dizele göre yeni kasa D4D bence bir miktar fazla yakıyor fakat araç henüz 2800 km civarında servis sarfiyat 5000 km den sonra düşer diyor.
  • 2007 corolla benzınlı 4100 km de falan ya arkadaşlar cogunluk sehır ıcı kullanım arada bı uzun yol oda toplasanız 100km gıdiş gelış:p hesaplıyorum hesaplıyorum hep km de 0.250 ytl ( eskı hesap 250 000 lıra ) yakıo cooooooooooooooooooooooook degılmı sızcede??
  • arkadaşlar önceki gün test ettim 100km yol ve hızım 90-100km/saat tam olarak 5lt mazot harcadı
  • araçta o gün hiç benzin yoktu hatta benzin almaya giderken bile araç tekliyodu ve 50 ytl lik benzin aldım 17 lt..
    50 ytl lik benzin ile 80km sabit hızla yola koyuldum 325. km de araç tekrar tekledi allahtan benzinlik çok yakındaydı..
    araç ortalama 2300 ile 2400 devir arasındaydı bu devir aralığı bu değerleri verdi..
    nerdeyse bir lt benzin ile 19 km yol yapılabiliyor..
    demekki dizel bi araç 25 km yapabilir..
    1998 toyota corolla 1.6 114 hp, 1000 kg net aracın ağırlığı, ve tek başımaydım bu şartlarda, bagaj da boştu.
    zaten aracımın fabrika verisi 90 km sabit hızla şehirlerarası 5.7 lt.
    demekki sakin kulallanımda bu değerin altına inebiliyormuş..
  • ş.içi kullanım 100 km de 7.75 lt. benzin
  • Maşallah,Maşallah, ne güzel yakıt tüketimi bunlar,

Toyota;

Çok güzel,
    Çok hızlı,
    Çok sağlam,
    Çok klas,
    Çok rahat,
    Çok iyi yakıt tüketimi,
    Çok iyi ikinci el,

Merak ediyorum, bunca özelliğin birarada olduğu başka marka var mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragut76

Maşallah,Maşallah, ne güzel yakıt tüketimi bunlar,

Toyota;

Çok güzel,
    Çok hızlı,
    Çok sağlam,
    Çok klas,
    Çok rahat,
    Çok iyi yakıt tüketimi,
    Çok iyi ikinci el,

Merak ediyorum, bunca özelliğin birarada olduğu başka marka var mı acaba?

aynen katılıyorum dragut76 ben arabama bi 1000 ytl lik sağlam bi bakım yaptirim..
    çok rahat sorunsuz bi şekilde 10 sene binerim..
    bakım yaptırmasamda binerimde yaptırsam daha rahat binerim..
  • Hemşehrim nerelerdesin? sesin soluğun çıkmıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragut76

Hemşehrim nerelerdesin? sesin soluğun çıkmıyor...

BURDAYIM DAYI BULUŞALIM MÜSAHİT OLUNCA
  • Buluşalım hemşehrim, Adana DemirSporumuzda Türkiye Kupasında tur atladı, kuralar P.tesi çekiliyor, Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçeden biri çıkarsa, 5 Ocak Satadında buluşuruz inşallah.
    Kupada Fenerbahçe rakip olarak çıkarsa tabiki öncelik her zaman Memleketimdedir.
  • aracım daha 750 km de.. Bayiden ilk aldığımda depoyu doldurmuştum.. Bugün 100 YTL ye depomu full doldurttum..

Bence 750 km için 100 YTL lik dizel tüketimi çok iyi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: isatil

aracım daha 750 km de.. Bayiden ilk aldığımda depoyu doldurmuştum.. Bugün 100 YTL ye depomu full doldurttum..

Bence 750 km için 100 YTL lik dizel tüketimi çok iyi...

Bencede çok güzel yakıt tüketimi,
    Toyotan hayırlı olsun, Çok güzel bir araç almışsın, hem Toyota, hem dizel...
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • tşk ederim dragut76..daha iyileri size olsun...
  • arkadaşlar 1995 model corolla 1,3 xl karburatörlü aracım var lpg ile , şehir içi şehir dışı ortalama 165 ykrş yakıyorum

55 litre lpg deposu var toplam 170 ytl lik parçalar halinde gaz aldım ilk aldığımda sıfırlamıştım kmyi 1051 km yol yapmışım.
  • Ortalama tüketim için gayet normal.
    Bu arada LPG'ye yine zam geldi,
    Adana Litre Fiyatı 1,75 YTL
  • 2008 D4D nin yol bilgisayarı depodaki kalan yakıtı doğru göstermiyor yol bilgisayarına göre depoda kalan yakıtla 44 km gidebiliceğim yazıyordu shelle gidip fulledim hatta pompa atınca görevli arkadaş biraz daha euro disel doldurdu 44lt aldı depo 55lt olduğuna göre 11lt ile 44 km mi gidiliyor
  • 2002 terra hatchback 1.6, istanbul şehiriçi bir depoyla en az 750 km yapıyor (22 kuruş), denk düşer de fazla trafiğe kalmazsam, 2. kopru yolunu fazla kullanırsam 830'a kadar çıkıyor (20 kuruş). 54 lt civarı benzin alıyorum her benzinciye gidişimde. Lastikler yeni ve havaları hep 32-30, hava filtresi 15 aylık ama hala %20 ömrü var, nedense fazla kirlenmemiş. Hiçbir zaman moron taksiciler gibi kırmızı ışığa, önümdeki tıkalı trafiğe gaza basarak yaklaşmam ve yol boş olsa da 110'u geçmem, arabada gereksiz yük bulundurmam. Dünyanın açık ara en pahalı benzinini ve neredeyse en pahalı 1.6 litre motorlu arabalarını kullanıyoruz sonuçta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: canary999

2002 terra hatchback 1.6, istanbul şehiriçi bir depoyla en az 750 km yapıyor (22 kuruş), denk düşer de fazla trafiğe kalmazsam, 2. kopru yolunu fazla kullanırsam 830'a kadar çıkıyor (20 kuruş). 54 lt civarı benzin alıyorum her benzinciye gidişimde. Lastikler yeni ve havaları hep 32-30, hava filtresi 15 aylık ama hala %20 ömrü var, nedense fazla kirlenmemiş. Hiçbir zaman moron taksiciler gibi kırmızı ışığa, önümdeki tıkalı trafiğe gaza basarak yaklaşmam ve yol boş olsa da 110'u geçmem, arabada gereksiz yük bulundurmam. Dünyanın açık ara en pahalı benzinini ve neredeyse en pahalı 1.6 litre motorlu arabalarını kullanıyoruz sonuçta.

Haklısın,

• quote:

Orjinalden alıntı: STRONG1

2008 D4D nin yol bilgisayarı depodaki kalan yakıtı doğru göstermiyor yol bilgisayarına göre depoda kalan yakıtla 44 km gidebiliceğim yazıyordu shelle gidip fulledim hatta pompa atınca görevli arkadaş biraz daha euro disel doldurdu 44lt aldı depo 55lt olduğuna göre 11lt ile 44 km mi gidiliyor

Olmaması gereken bir arıza. Daha sonraki gözlemlerinde de aynı sonucu mu verdi?
    Sonuç değişmediyse, Teknik servise bir uğra derim.
  • quote:

quote:ORJİNELDEN ALINTI :

Orjinalden alıntı: STRONG1

2008 D4D nin yol bilgisayarı depodaki kalan yakıtı doğru göstermiyor yol bilgisayarına göre depoda kalan yakıtla 44 km gidebiliceğim yazıyordu shelle gidip fulledim hatta pompa atınca görevli arkadaş biraz daha euro disel doldurdu 44lt aldı depo 55lt olduğuna göre 11lt ile 44 km mi gidiliyor

Olmaması gereken bir arıza. Daha sonraki gözlemlerinde de aynı sonucu mu verdi?
    Sonuç değişmediyse, Teknik servise bir uğra derim.

ARKADAŞLAR BU GİDEBİLECEĞİNİZ KM KAFANIZI KARIŞTIRMASIN.BU ARABAYI KULLANIM TARZI, YOL TRAFİK DURUMU ,ARACIN YÜKÜNE GÖRE UZAYIP KISALIYOR.DENEMESİ BEDAVA ŞEHİR DIŞI BİR YOLA ÇIKIN YOL BİLGİSAYARINI BAKIN DİYELİMKİ 44 KM GÖSTERİYOR 10 KM SAKİN SÜRÜN ARABAYI BİLGİSAYAR KALAN KM Yİ 34 GÖSTERMEZ ATIYORUM MESELA 40 KM GÖSTERİR ÇÜNKİ BENDE SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM DENEDİM VE GÖRDÜM.AMA ARAÇDA 5 KİŞİ BAGAJ FUL DOLUKEN RAMPA YUKARI 10 KM TIRMANACAĞINI VAR SAYARSAK 44 KM LE ZİRVEYİ BİLE GÖREMİYEBİLİRSİN.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.