Şimdi Ara

COROLLA'NIN GERÇEK YAKIT TÜKETİMİ NEDİR?... (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
237.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • imzadaki arbamla şehir içi full depo ancak kışın 400,yazın 500 yapıyo... 1,6 litre bir araba zannetmiyorumki 100km de 10lt nin altında yaksın...Aksini söyleyen bence biraz sallıyor,bunada gerek yok,sanki öyle yazınca arabaları az yakcak...
  • --------------------------------------------------------------------------------

aracımı 14 mayısta aldım ve 50 ytllik euro disel koydum ve bu akşam ışık yanıp yanıp sönmeye başlayınca mazot aldım 342 km yaptım.(100 km şehir dışı) 50 ytllik mazotla.ilk günler ve rodoj dönemi içinde olduğum için normal bir tüketimmi?buna şükretmelimiyim? tabiki bende isterim aracımla 1460 km +100 km yapmak.ARZULAR ŞELALE ......Arkadaşlar yakıt tüketimim normalmi? 6.5 civarlarında.rodaj döneminden sonra 5.0 düşermi? 5.5 de razıyım
  • Arkadaşım bir depo mazotla 1460 + 100 km yapmak mucize ve bu mucizeyi gerçekleştiren (!) arkadaşı kutluyorum.

Öncelikle aracın hayırlı uğurlu olsun, Allah kazadan beladan korusun.
    Verdiğin değerlere göre şehir dışı ortalama km.'ye 14,6 kuruş yakıyor. Bence yeni bir araca göre normal, İnşallah rodaj döneminden sonra düşer.

quote:

Orjinalden alıntı: trionyx

--------------------------------------------------------------------------------

aracımı 14 mayısta aldım ve 50 ytllik euro disel koydum ve bu akşam ışık yanıp yanıp sönmeye başlayınca mazot aldım 342 km yaptım.(100 km şehir dışı) 50 ytllik mazotla.ilk günler ve rodoj dönemi içinde olduğum için normal bir tüketimmi?buna şükretmelimiyim? tabiki bende isterim aracımla 1460 km +100 km yapmak.ARZULAR ŞELALE ......Arkadaşlar yakıt tüketimim normalmi? 6.5 civarlarında.rodaj döneminden sonra 5.0 düşermi? 5.5 de razıyım

• Bence sende biraz sallıyorsun. Toyota'dan bahsediyoruz, Tofaşın kuş serisinden değil.
    1,8 motor desen hadi neyse diyeceğim. Ayrıca burada neden insanlar araçlarının az yaktığını söylesinler ki, en az yakana ödül mü var da biz mi görmedik? Tabiki sallayanlar da olabilir ama 10 litrenin altında yaktığını söyleyenlere sallıyor diye hitap etmek yanlış olur bence. Sonuçta bu konuyu açmamdaki maksat, araçlarımızın ortalama ne kadar yaktığını bilmek ve yeni araç alan insanlara Corolla hakkında bilgi vermek.

quote:

Orjinalden alıntı: alibekir

imzadaki arbamla şehir içi full depo ancak kışın 400,yazın 500 yapıyo... 1,6 litre bir araba zannetmiyorumki 100km de 10lt nin altında yaksın...Aksini söyleyen bence biraz sallıyor,bunada gerek yok,sanki öyle yazınca arabaları az yakcak...

• benim bahsettiğim 1,6 motor bir arabanın ş. içi az yaksa yaksa 100 km 9 yada 10 lt yakacağıdır tabi benzinli...yani buda=50 lt depomuzla ş.içinde en fazla yapcağımız 500 km...bu kadar basit...
  • Benim arabam otomatik vites şehir içinde 9 lt yakıyor gazı fazla kullandığım zaman doğrudur 10 lt nin altına düşmez
  • BU başlığı açan arkadaşın yazısını iyi okuyun bence. Arabası 1460 km'de ve ikinci defa depoyu fullemiş. Lütfen dikkatli okuyup öyle yorum yapalım....
  • Toyota Corolla Verso 2006 60lt. lik depoyu herzaman full dolduruyorum ekran ortalamayı 8.4-8.9 arası veriyor Ş.içi hep kullanırım ve ilk işık yanması 540-560km.arasında oluyor ilk işıktan sonra daha kaç km. gider bilmiyorum genelde depoyu dolduruyorum bende
  • demir_mert

depoyu ikici defa fulledim ve 1460 km de.İKİNCİ DEPO BİTİMİNDE 1460 KM YAPTIM YAZMASI GEREKİRDİ.İKİ DEPO SONUCUNDA YAKTIĞI YAKIT(MAZOT)YİNE FAZLA.2 DEPO SONUNDA 1700-1800 U BULMASI LAZIM.DEVİRLİ KULLANIYOR GALİBA ARKADAŞ ARACINI???BİZİM FABRİKA ARACIMIZ VAR COROLLA 2006 1. 4 D4D 90 HP VE BU ARAÇ ŞEHİR İÇİNDE 800 İLE 900 ARASI YAKIYOR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trionyx -- 22 Mayıs 2007; 23:29:26 >
  • Arkadaşım bahsettiğin konuyla yazdıkların arasında fark var, ilk mesajında ; "1,6 litre bir araba zannetmiyorumki 100km de 10lt nin altında yaksın...Aksini söyleyen bence biraz sallıyor" demişsin. Ama aşağıdaki mesajda da 9 yada 10 litre diyorsun.
    Bir aracın, çok yakmasının yüzlerce nedeni vardır. Senin aracının çok yakmasının nedenide bu yüzlerce nedenden biri yada daha fazlası olabilir. Araçtan, yakıttan yada kullanıcıdan kaynaklanan hatalar vs.
    Normal bir kullanımda bakımlı bir aracın ne yakacağını, firmalar araç kataloklarında belirtiyor, hadi bunlarda biraz sallıyor diyelim. Peki bu kadar mesaj yazan insanda mı sallıyor?

quote:

Orjinalden alıntı: alibekir

benim bahsettiğim 1,6 motor bir arabanın ş. içi az yaksa yaksa 100 km 9 yada 10 lt yakacağıdır tabi benzinli...yani buda=50 lt depomuzla ş.içinde en fazla yapcağımız 500 km...bu kadar basit...

• 53 litre ıle 765 km .500 ü ş.arası.ortalama hız 80--120
  • evetben,
    Aracının marka ve modelini ayrıca verdiğin değerlerin hangi yakıt cinsine ait olduğunu(Benzin,LPG,Motorin) bildirirsen sevinirim.
  • corolla'nın yol bilgisayarlarındaki yakıt tüketim verileri güvenilir mi? Zamanla kalibrasyon vs. ihtiyacı oluyor mu bu verileri düzenleyen sistemin? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizi de bilgilendirirse sevinirim.
  • 2001 lpgli corollamla 1000 km yaptım. Yaklaşık 100 liralık lpg yaktı(60 litre). Benzin olsaydı 150-200 arası. Ayrıca mümkünmü öyle rahat rahat gaza asılmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeync -- 29 Mayıs 2007; 0:24:53 >
  • 1000 km 'ye 100 YTL çok iyi, hem de çok çok iyi. Sıralı sistem LPG mi kullanıyorsun?
  • 1400 km nin ortalamasını aldım arkadaşlar...400 km si şehir dışı: km de 0.065 L. 982 km si izmir şehir içi km de 0.097 L. tüm yakıt ortalama değer km de 0.081 L. kısacası katologtaki değerler hiçbir zaman tutmuyor...aracım 1382 km de 121 L benzin yakmış...
    şehirler arasında ort hızım:90-100 yer yer 120-130... şehir içi dur kalk malum...klima açık...
    Selam ve sevgiler!
  • sayın paylaşım,
    aracı sakin ve doğru kullandığınız zaman katalok değeri tutuyor. benim karma değerim. şehir içi şehir dışı katalakto yazan gibi 4,8 lt/100 km.....en son 100 ytl mazot ile. karışık kullanımda şehir içi ve dışı eşit. 900 km yol yaptım..uzun yolda da 110-120 arası hızda kullanırım..
  • Aracım 1.6 2006 corolla sedan ,izmir adapazarı arasında 100km ort 5.7 litre benzin tüketti.yol boyunca klima açıktı ve araç full doluydu....
  • Arkadaşım Aracın yakıt cinsinide belirtirsen sevinirim(Benzin,LPG,Motorin)
    Verdiğin değerlere göre 100 km.'de Şehir içi 9,7 Litre, Şehir dışı 6,5 litre yakıyor, bu durumda bu yakıtın cinsi büyük ihtimalle benzindir.

quote:

Orjinalden alıntı: paylasim75

1400 km nin ortalamasını aldım arkadaşlar...400 km si şehir dışı: km de 0.065 L. 982 km si izmir şehir içi km de 0.097 L. tüm yakıt ortalama değer km de 0.081 L. kısacası katologtaki değerler hiçbir zaman tutmuyor...aracım 1382 km de 121 L benzin yakmış...
    şehirler arasında ort hızım:90-100 yer yer 120-130... şehir içi dur kalk malum...klima açık...
    Selam ve sevgiler!
  • Verdiğin değerler biraz abartılı geldi, eğer araç full dolu olmasa ve klima açık olmasa dediğin doğru olabilir ama kliması açık dolu bir aracın bukadar az yakması zor biraz. dediklerin doğruysa helal olsun TOYOTA'ya.

quote:

Orjinalden alıntı: life19

Aracım 1.6 2006 corolla sedan ,izmir adapazarı arasında 100km ort 5.7 litre benzin tüketti.yol boyunca klima açıktı ve araç full doluydu....
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.