Şimdi Ara

Corolla Premium benzinli 62.900.Focus Titanyum dizel 61.875.BU NASIL İŞ...? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
4.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu milleti anlamak gerçekten güç ya bahsedilen araç alt tarafı corolla bazılarının 5 serisiyle focus'u karşılaştırır gibi konuşmasına anlam veremiyorum. Fiyatı uygun tutsa otosan bi dert tutmasa bi dert focus 3 1.0 ecoobost ağzına kadar dolu versiyonu bir ara 74 bin liraydı aracın fiyatı nerelerden nereye geldi insaf. Corolla C sınıfında en son tercih edilecek araçlardan biri gerek fiyatı gerek iç ve dış tasarımda focus'un yanından geçemez kişisel görüşüm ki araçlar dizelse karşılaştırmam bile

Sene 2014 olucak hala sanki segmentinde bütün araçlar kronik sorunlu bir tek corolla sorunsuz gibi yorumlar çok gülünç.

Focus 3 gerek malzeme kalitesi, sürüş dinamikleri,başarılı süspansiyonları,ses yalıtımı ile çok başarılı araç. Astra ve Focus sedan karoserleriyle C sınıfında hem sedan olup hem dinamik görüntüleriyle şahsi görüşüm takdiri hak ediyorlar çoğu segment araçları tasarımı sıradanlaştı bagaj var diz mesafesi var e ruh? ruh yok. Fiyatları aynı bile olsa Corolla-Focus kıyaslamasında Focus bu denli fiyat farkı varken hayli hayli Focus

• Focusun iç mekanına laf atılmış ama corollanın iç mekanı çok mu güzel Ucube resmen.

YAv hehe bi gidin toyota sorunsuz he
  • entelbamya kullanıcısına yanıt
    Focus kasa değişmi ne zaman olacak? Belki de bu tenzilatlı satış fiyatıdır değişimden önce?
  • Anlamaya çalışmak yersiz bence seversin alırsın sevmezsin almazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford daha kaliteli malzeme kullanıyor iç aksamda orası kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

Corolla eskisinin üzerine ne koydu ki bu kadar para istiyor? Aynı motor aynı şanzıman.

... aynı bagaj yayları, aynı ayna kumandaları, aynı döşeme kumaşları vs vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

Yeni focus'un filo hariç satışları yerle bir olduğu için fiyatları bu derece makul, bu kasa talep görseydi fiyatları corolla ile aynı olurdu. BENİM İÇİN focus sedan sınıfının en gereksiz araçlarından biridir. C segment sedan araç alıyorsun, bagaj desen yok, iç hacim desen o da yok. sedanlığı şüpheli arada bir araç. eski kasası yol sesi hariç çok iyiydi.

+1 2010 haziranın da focus 3 ilk çıktığında inceleme imkanı bulmuştum fiyatlar tavan yapmıştı, şimdide aynı şey corolla içinde geçerli. Bence focus 3 motoruna kalitesine lafım yok ama kalıbının arabası değil, dediğiniz gibi focus iyi satsaydı koç bu fiyatlara bırakmazdı, örn: fiesta da bundan bir kaç yıl öncesine kadar burunlarından kıl aldırmıyorlardı, ne olduda şimdi de focus ta bu fiyat politikasını güdüyorlar ? Corollaya gelirsek şu anda piyasanın kaymağını alıyorlar, iki yıla kalmaz fiyatlar dengeye gelir. Ayrıca anlamadığım tek nokta TR de üretilen araçlar neredeyse ithal rakiplerini sollayacak fiyat yarışında. Bkz: Fluence, Corolla, Civic.

• Direksiyon sınavlarında görev alıyorum. Bu hafta ilginç bir olay oldu. Sınav aracımız 2011 Toyota Yaris'ti. Eğitmen araç daha sınav başlamadan araçtan çok şikayet etti. Kavraması çok yukarda, ben bile arada stop ettiriyorum, öğrenciler çok sorun yaşıyor dedi. Bir çok kez aracı servise götürmüşler ancak sorunu düzeltememişler. Servis Yarisler böyle yapabilecek bir şey yok deyip işin içinden çıkmış. Hakikaten sınav sırasında bütün öğrenciler sorun yaşadı, büyük kısmıda kaldı. Yarislerin böyle bir sorunu varmış haberiniz olsun.
  • Avensis varken benzinli corolla alanın aklından şüphe ederim zaten. Corollanın focustan pahalı olmasıda saçmalık. Konu açmanız iyi olmuş focusa zam gelir yakında
  • Bir ara arkadaşıma ait Avensis'i kullanma şansım olmuştu.Fazlaca benzin tükettiğini düşündüğünden lpg taktırmıştı.Benim dizel Focus tan sonra inanın bana kağnı gibi gelmişti.Belki bunda lpgli olmasının da etkisi olabilir,bilemiyorum.Herşey bir yana bagaj kapağındaki o yayları görünce hayal kırıklığına uğramıştım. D segmentinde olacak iş mi Allahaşkına?......
  • Tereddütsüz Focus diyorum Corolla almamam için en büyük sebeb o işe yaramayan kanı gibi 1.4 dizel motoru allah düşman başına vermesin.
  • Focus Sedan dizel tam bir f/p araci, motor deseniz zaten harika, su kurlarda artmisken en alinasi araclardan biri.

Yeni corollada kasa haric her sey eski, fazlasiyla abartiliyor.

• Vw fiyatları 1 balon ise Toyota fiyatları 2 balondur!
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

Corolla eskisinin üzerine ne koydu ki bu kadar para istiyor? Aynı motor aynı şanzıman.

corolla hiçbişrşey koymadı bakın 2014 çarpışma testi
    http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/toyota/corolla/2014

hala margınal notu var adamların.

Ama bizim millete şu wv ile toyotayı anlat.

Adamlar utanmasa toyota ile wv yi insan değil dünya dışı bir varlık yaptı diyecekler
    Bozulmaz
    yolda kalmaz
    yolda kalması ve bozulması teklif dahi edilmez bu araçların

kul yapısı değil çünkü dünya dışı varlık üretimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 27 Aralık 2013; 17:10:35 >

• Corolla satışları ciddi bir şekilde düşmüş gibi görünüyor. Yeni kasa araçlarını çok çok ender görüyorum yollarda. VW'nin zamlarına laf edilir ama yine de bu kadar pahalı değil. Beğenilmeyen Jetta'nın bile satışları azımsanmayacak kadar fazla.
  • Focus diğerlerine göre ucuz satılıyor diye laf atanlar var pahalı satsaydı sıraya girerdiniz ama dimi
  • Bosverin beyler alanlar dusunsun çatır çatır

• Yahu ben cidden anlamıyorum. Focusun iç mekanının neresi kötü? Sadece basık. Konsol falan corolladan kat kat iyi. Corolladaki casio saati ve o havalandırma ızgaralarını bilmiyoruz sanki. Hele o minibüs gibi dümdüz giden konsolu. Cidden çok güzel (!) zaten.

Corolla hakkında bir konu vardı. Bir tornavidayla arabayı komple sökebiliriz diye. Ne güzel bir konuydu o

Bomba: Daha corollada sunroof bile yok
  • 2013 te corolla 1 milyon focus ise 1.1 milyon satmış.
  • Bu forumu anlamak gerçekten mümkün değil , focus 3 satamiyor muş 1 ay once bayii titanium powershift icin 5 ay sıra verdi bayiiler yok satıyor bizim forumda burada filo harici satamadi diyor.Bu bölümün sonu iyi değil..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.