Şimdi Ara

COROLLA'NIN GERÇEK YAKIT TÜKETİMİ NEDİR?... (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
320
Cevap
4
Favori
237.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragut76

quote:

Orjinalden alıntı: canary999

2002 terra hatchback 1.6, istanbul şehiriçi bir depoyla en az 750 km yapıyor (22 kuruş), denk düşer de fazla trafiğe kalmazsam, 2. kopru yolunu fazla kullanırsam 830'a kadar çıkıyor (20 kuruş). 54 lt civarı benzin alıyorum her benzinciye gidişimde. Lastikler yeni ve havaları hep 32-30, hava filtresi 15 aylık ama hala %20 ömrü var, nedense fazla kirlenmemiş. Hiçbir zaman moron taksiciler gibi kırmızı ışığa, önümdeki tıkalı trafiğe gaza basarak yaklaşmam ve yol boş olsa da 110'u geçmem, arabada gereksiz yük bulundurmam. Dünyanın açık ara en pahalı benzinini ve neredeyse en pahalı 1.6 litre motorlu arabalarını kullanıyoruz sonuçta.

Haklısın,

İstanbul için mükemmel değerler.

• geçenlerde benim corollayı meganla kıyaslama imkanım oldu....
    corolla eski kasa d-4d sedan..megan dci 80 bg sedan...
    arka arkaya gittik iki arabada da 4 kişi vardı..aynı yük...
    hızımız 90-100 arası..
    corolla ortalama 4.7 lt/100 km
    megan 4.5 lt/100 km
    megan bir miktar az yakıyor..
  • Benim önceki aracım Megane II 1.5 dci 80bg sedandı uzun yolda 100km/4.3-4.5lt yakıyordu şimdi yenikasa D4D var ş.dışı 5.6 lt yakıyor fakat D4D aldığıma pişman değilim.
  • .........MESAJ SİLİNMESİNE KARŞI ÖNLEM - 1.......

Arkadaşlar kusura bakmayın, konuyla ilgili değil ama, "TOYOTA SINIFTA KALDI!" konulu foruma cevap yazınca bazı arkadaşlar işlerine gelmeyen mesajları siliyor, bende garantilemek için buraya kendi konuma dahil ettim,

quote:

Ben buraya bi kaç mesaj yazdım, wosvosu da kötülemedim ama yine değerli arkadaşlar, (sırf Toyotayı çok sevdiğimden olsa gerek) hakaret etmeye başladılar, cevap verincede benim mesajları aynen silmişler.
    Anlamadığım nokta, madem bana "deli" diye hakaret ediyorsunuz, peki cevap yazınca niye cavaplarımı siliyorsunuz.
    Bu mesajıda silin bakalım, hemen başka yere yapıştıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 10 Şubat 2008; 19:53:04 >
  • .........MESAJ SİLİNMESİNE KARŞI ÖNLEM - 2.......

quote:

Orjinalden alıntı: nerki

delinin biri kuyuya taş atmışlafını ; hürriyet gazetesinde açılan ankete katılan 28000 kişiyemi dediniz yoksa topici açanamı ? bence hiç kimseye söylememeniz lazım ! istediğiniz kadar toyota hayranı olun bu size insanlara deli deme hakkı vermez ! evet toyota sınıfta kalmadı ama dereceyede giremedi ( 3 yıl corolla 4 yıldırda avensis kullanan birisi olarak toyotayı en az sizin kadar iyi tanıyan birisiyim )
    quote:

Ben buraya bi kaç mesaj yazdım, wosvosu da kötülemedim ama yine değerli arkadaşlar, (sırf Toyotayı çok sevdiğimden olsa gerek) hakaret etmeye başladılar, cevap verincede benim mesajları aynen silmişler.
    Anlamadığım nokta, madem bana "deli" diye hakaret ediyorsunuz, peki cevap yazınca niye cavaplarımı siliyorsunuz.
    Bu mesajıda silin bakalım, hemen başka yere yapıştıracağım.
    (TOYOTA SINIFTA KALDI!)

Mesajlarımı silmeseydin sorunun cevabını anlardın, gazetenin yaptığı anketteki 28000 kişiymiş, bu 28000 kişi kimmiş, neye göre oy vermiş, 28000 kişiyi kim neye göre seçmiş, hadi bunların hepsini anladık, Peki açtığın başlıkla anketin ne alakası var, "TOYOTA SINIFTA KALDI" başlığıyla Toyotayı küçük düşürücü bir başlık açtığına inanmıyor musun? sen bu soruya cevap ver.
    DÜNYADA Evet DÜNYADA EN ÇOK SATILAN OTOMOBİL HANGİSİ? Sence 32.000.000 üzerindeki
    insanda mı gazete anketine katılmış?
    Bu 32 milyonun üzerindeki insanlar ankete katılmamış sevgili arkadaşım bizzat Toyota markasını satın almıştır.

SAbah Gazatesi 25.03.2007
    Toyota Corolla, Volkswagen Beetle, Golf, Fiat 124, Ford T modeli, dünyanın en çok satılan otomobilleri olarak efsaneleşti. Bazıları üretimden kaldırılmalarına rağmen bu ünvanı hâlâ elinde bulundururken, bazıları da yollarına yaşayan efsane olarak devam ediyorlar. Dünyanın en çok satılan otomobili unvanı Toyota Corolla'ya ait. Bugün 10'uncu nesli üretilen Corolla, 1966 yılından günümüze kadar 32 milyonun üstünde satış rakamına ulaştı.

İnanmıyorsan işte LİNK:
    http://www.otomobilgazetesi.com/otomobil.php?id=3715

• dün şehirdışı yol yaptım..yaklaşık olarak 600 km.. Gidişte yakıt tüketimim 3.8/100 km
    dönüşte ise 4.4 idi. Farklı değerler olmasının nedeni; giderken yokuş inişlerinin fazla olması....
    STRONG1 senin araç biraz fazla yakıyor veya 90-100 km hızdan daha fazla hızlı gidiyorsun...

quote:

Orjinalden alıntı: STRONG1

Benim önceki aracım Megane II 1.5 dci 80bg sedandı uzun yolda 100km/4.3-4.5lt yakıyordu şimdi yenikasa D4D var ş.dışı 5.6 lt yakıyor fakat D4D aldığıma pişman değilim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: isatil

dün şehirdışı yol yaptım..yaklaşık olarak 600 km.. Gidişte yakıt tüketimim 3.8/100 km
    dönüşte ise 4.4 idi. Farklı değerler olmasının nedeni; giderken yokuş inişlerinin fazla olması....
    STRONG1 senin araç biraz fazla yakıyor veya 90-100 km hızdan daha fazla hızlı gidiyorsun...

quote:

Orjinalden alıntı: STRONG1

Benim önceki aracım Megane II 1.5 dci 80bg sedandı uzun yolda 100km/4.3-4.5lt yakıyordu şimdi yenikasa D4D var ş.dışı 5.6 lt yakıyor fakat D4D aldığıma pişman değilim.

Valla fazla yakma konusunda haklı olabilirsin ama radara yakalanmak için özellikle 90-100km ile gittim 1000km bakımında sonkar araçta herhangi ters bir arıza tespit etmedi lastik havaları 32 olarak kullanıyorum.

• 2000 model terra kedigöz uzun yolda 6.6 lt yakıyo arkadaşlar
  • Merhaba arkadaşlar corolla 1.4 D-4D MMT almayı düşünüyorum,aracın performansı hakkında bilgi verirseniz sevinirim çokmu yavaş aceba?Benzinliden şaşmasammı aceba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: forumalp

Merhaba arkadaşlar corolla 1.4 D-4D MMT almayı düşünüyorum,aracın performansı hakkında bilgi verirseniz sevinirim çokmu yavaş aceba?Benzinliden şaşmasammı aceba?

Arkadaşım, kayınbabanın petrol istasyonu varsa benzinliden vaçgeçme.
    1,4 D-4D Corolla motorunun ve beygirinin küçük olduğuna bakma, Dizel araçlarda özelliklede son çıkan dizellerde, değişken geometreli turbo şarz motor var, bu son teknoloji dizel motorlar çok güçlüdür, Benzinlide 3000-3500 devir arasında yakaladığın ivmelenmeyi, bu dizel motorlarda 1800-2000 devirde görürsün, Ayrıca bu D-4D dizellerin Tork'u çok çok yüksek olduğundan; kullanımda 120 beygirlik motormuş havası verir.
  • Arkadaşlar bu arada geçen pazar (10/02/08) biten depoyu doldurmaya petrole gittim, LPG 1,75'den 1,71'e düşmüş,
    okadar zamdan sonra bu iyi geldi.
  • quote:

Arkadaşlar bu arada geçen pazar (10/02/08) biten depoyu doldurmaya petrole gittim, LPG 1,75'den 1,71'e düşmüş,
    okadar zamdan sonra bu iyi geldi.

DEVLETİN ZAM POLİTİKASI İŞTE.DEMEKKİ ÇOK YAKINDA 1.80
  • Olabilir, son 4 ay içerisinde vergilerle beraber LPG'ye çok zam geldi,
  • Arkadaşlar izmir şehir içi 264 km kullandıktan sonra aynı pompadan benzin aldım.tam 24.5 lt benzin aldı araç.pompa atınca bıraktırdım. Yani şehir içi: 100 km de 9.2 lt.

Aracım 9000 küsür....yakında 10.000 bakıma girecem.....saygılar!
  • quote:

Orjinalden alıntı: paylasim75

Arkadaşlar izmir şehir içi 264 km kullandıktan sonra aynı pompadan benzin aldım.tam 24.5 lt benzin aldı araç.pompa atınca bıraktırdım. Yani şehir içi: 100 km de 9.2 lt.

Aracım 9000 küsür....yakında 10.000 bakıma girecem.....saygılar!

Kaç model?
  • aracım 96 model 1.6 xli 100 km'de şehirdışı 6.9 lt yakıyor.Gayet sakin kullanım ve 90 km/sa geçmemek şartıyla
  • Akçay - İzmir gidiş dönüş:

Gidiş ortalama hız 75km,ortalama tüketim 5l/100km (tamamı şehirler arası kabul edilebilir.)

Dönüş ortalama hız 95km,ortalama tüketim 6.2l/100km (35km si İzmir içi yoğun trafikte.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Akçay - İzmir gidiş dönüş:

Gidiş ortalama hız 75km,ortalama tüketim 5l/100km (tamamı şehirler arası kabul edilebilir.)

Dönüş ortalama hız 95km,ortalama tüketim 6.2l/100km (35km si İzmir içi yoğun trafikte.)

Tüketim LPG mi ,benzin mi?

Araçtaki en az yakıt tüketiminin 82-88 km hız olduğunu sanıyordum, demekki 75 km'de daha az yakıyor.
  • Araç yeni kasa benzinli düz vites.

75 km ortalama hız benim için imkansıza yakın ancak yolculuğa gece 2 civarlarında uykusuz şekilde çıktığım için bu hıza sabitledim,Aliağa dan sonra 85 civarı bir hıza yükseldim.Bilgisayarda yer yer 3.9- 4.3 e düşen anlık tüketimimde oldu.

Dönüşte saat 6.45 civarları olmasına rağmen İzmir trafiğine yakalandım ve ışıklarda çok hızlı kalkışlar,belediye araçlarının aralarından sıyrılmalar vs derken trafikten çıktığımdada hızımı düşürmedim genelde 90 civarı olmak üzere son 30-40 km boyunca 120-130 civarı hızla geldim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.