Şimdi Ara

COROLLA HATCHBACK 5 KAPI 2006 VE 2007 SOL ARASINDAKİ FARKLAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba toyota araç arıyorum arkadaşlar,2006 veya 2007 sol hatchback bakıyorum şekil ve donanım olarak ben birşey fark edemedim değişik acaba tüpe uyumlulukta felan mı fark var? bu iki model araç arasında yıldan başka ne fark var bilen bir arkadaş beni aydınlatabilirmi fiyat olarak 4 bin tl civaarı fark ediyor ikinci elde piyasası çünki bir fark yoksa 2006 alıp geçeceğim

• yok hocam fark 2002-2004 eski kasa 2005-2007 makyajlı kasadır gaz uyumuda iyi olan araçlardandır kullandığım için tavsiyede ederim sormak istediğin farklı soruları cvplarım alacağın fiyat nedir? özelden de yazabilirsin
  • Yıl farkı var baska bi fark yok

2004 dahil makyajsızdır

2005 ve sonrasi makyajlıdır
  • 2005 modellerde makyajsız kasada vardı, ona dikkat edin alırken. Haricinde sol donanımda hb olarak, sunroof, curise control gibi donanımlar olan modelide var. Piyasada çok bulunmuyor ama denk gelirse düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

2005 modellerde makyajsız kasada vardı, ona dikkat edin alırken. Haricinde sol donanımda hb olarak, sunroof, curise control gibi donanımlar olan modelide var. Piyasada çok bulunmuyor ama denk gelirse düşünebilirsiniz.

SOL SPECİAL dediklerimi hocam o? 2007 sol special gibi birşey görmüştüm çok iyi olur aslında
  • GOLDFALCON kullanıcısına yanıt
    Olabilir fonanım ismi aklımda kalmadığı için tam net söyleyemem. Ama sol donanım seviyesinde var sadece terrada falan yok bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Olabilir fonanım ismi aklımda kalmadığı için tam net söyleyemem. Ama sol donanım seviyesinde var sadece terrada falan yok bunlar

hocam sol speciala baktım evet dediğiniz gibi piyasada bir kaç adet var hız sabitleme vb özellikler var fakat bu model otomatik ben otomatikte toyota nasıldır bilmiyorum otomatiğe çok sıcakda bakmıyorum aslında...
    Manuelide var, ama otomatiği güzeldir benzinlinin. Sıkıntı olacak bir şanzıman değil. Yeterki bakımı vs düzgün yapılsın.
  • quote:

Manuelide var, ama otomatiği güzeldir benzinlinin. Sıkıntı olacak bir şanzıman değil. Yeterki bakımı vs düzgün yapılsın.

hocam bu kasaların Sol VVT-i diye bir modeli varmı aslında tam olarak bu dediğiniz hız sabitleyicili manuel model benim için ideal gibi ama seçemedim tam olarak hangisi diye...
    Vvti motor ismi olarak geçiyor. Kasa kodu E12 baktığınız aracın. 2005 yılında makyajlandı o kasa. 2005 te makyajlı da var makyajsız da var. 2006 üzerinde o sorun yok hepsi makyajlı. Model olarak sol donanım seviyesinde special adı ile olabilir(düz sol donanımda yok) sunroof hız sabitleyici falan var. Dediğim gibi adını bet hatırlamıyorum ama sunroof varsa düz sol değildir. En basit yolu bu anlamanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vvti motor ismi olarak geçiyor. Kasa kodu E12 baktığınız aracın. 2005 yılında makyajlandı o kasa. 2005 te makyajlı da var makyajsız da var. 2006 üzerinde o sorun yok hepsi makyajlı. Model olarak sol donanım seviyesinde special adı ile olabilir(düz sol donanımda yok) sunroof hız sabitleyici falan var. Dediğim gibi adını bet hatırlamıyorum ama sunroof varsa düz sol değildir. En basit yolu bu anlamanın

hocam evet fark ediyor anladığım kadar ama sunrooflu olanları buldumda hız sabitleyicili hiç yok piyasada ya kimse satmıyor yada varlığından haberdar değiller...sunroof var hız sabitleyici yok hız sabitleyici çok güzel bir şey uzun yol için
  • şöyleki toyota forumda yazanlar şöyle
    2005 te ara donanım olarak hb sport 2006 da hb plus line donanımları mevcuttu.
    2005 sol ile terra arasındaki farklar mı;sol donanımında digital klima,8 hava yastıgı,elektrikli ısıtmalı yan aynalar,deri direksiyon,vites topuzu,15" alüminyum alaşımlı jant,Direksiyondan kumandalı cd çalar,yağmur sensörü,kendiliğinden kararan iç dikiz aynası,ve kumaş döşemeleri farklı bunların hepsi sol donanımında mevcut.Terrada yok.
    Sport donanımında ise extradan sporta özel mavi işlemeli koltuk var ,deri sireksiyon simidi vites topuzu ve direksiyondan kumandalı cd çalar sportta mevcut.
    Plus line 2006 yılında ara donanım olarak çıktı bunda dijital klima deri direksiyon vites direksiyondan kumandalı cd çalar plus line özel 15 alüminyum alaşımlı jant vardı.Sol den eksiklikleri yagmur sensörü ve kendiliğinden kararan dikiz aynası yok sadece diye biliyorum.
    Eksik veya yanlış olan yer varsa düzeltilebilir..

yine dhde bir başka konuda barbar konan isimli kullanıcı demiş ki:

2005 sol kullanan biri olarak yukarıdaki özelliklerden cruise kontrol,park sensörü ve asr obsiyoneldir.Diğer özelliklerin hepsi standart donanımdır.Ayrıca digital otomatik klima,orta kol dayama.metal görünümlü ön konsül,kapı içi kol dayama metal görünümlü,deri vites topuzu ve direksiyon,bunların hepsi solün standart donanımında mevcuttur.Terralarda yoktur.
    BURDA YAZILANLARIN COĞU TERRADA VAR DOĞRU BİLGİLENDİRELİM .BENDE VARDA ORDA BİLİYORUM ZATEN JANT LARI GÜZEL DEĞİL orta kol dayama.metal görünümlü ön konsül,kapı içi kol dayama metal görünümlü V.S HEPSİ STANDART BENDE TESEKKÜR EDERİM SOL A DA 1 - 2 ÖZELLİĞİ VAR DİYE O KADAR PARA FAZLADAN VERİLMEZ KRALINI DAHA UCUZA YAPTIRA BİLİRSİN

burdan çıkarımım sanırım bunu alırken bazıları opsiyonel olarak seçip almış yani hız sabitleyiciyi sanırım sonradan ekletebiliyoruz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.